Тільки для справжніх пані!

Зригування у новонароджених після годування: профілактика, причини, допомога

Зригування у новонароджених після годування: профілактика, причини, допомога

Зригування у новонароджених – це попадання незначного об’єму їжі у стравохід і ротову порожнину з шлунка. Найчастіше цей симптом з’являється після годування і самостійно зникає на протязі першого року життя. Але в деяких випадках зригування є проявом серйозних хвороб. В результаті є ризик появи вторинних патологій, зокрема, запалень стравоходу. Тому так важливо встановити причини цього стану.

Поширені приводи для зригування

Основним фактором, що провокує зригування, є недостатня зрілість травної системи. Поширені причини появи цього симптому включають наступне:

Патологічне зригування

Важливо враховувати, що цей стан не завжди є нормою. До зригування у грудних дітей можуть приводити різні патології. Часта поява цього симптому може бути пов’язано з порушеннями внутрішньоутробного розвитку малюка.

До найбільш поширених аномалій відносять наступне:

До появи цього симптому можуть призводити різні аномалії розвитку нервової системи. При проблемах з кровообігом мозку і родових травмах спостерігається зригування неперетравлені молоком. Як правило, це відбувається після годування.

Поширеним фактором, що провокує проблему, є інфекційні захворювання. У дітей можуть спостерігатися харчові отруєння, менінгіти, сепсис, гепатит. Для зазначених патологій характерно підвищення температури, загальна слабкість, блідість або пожовтіння шкіри. Якщо дитина відригує слизом, можна готувати про розвиток інфекційного ураження травного тракту або кишкового дисбактеріозу.

Іноді груднички зригують з причини розвитку спадкових патологій. У цій ситуації дитина може страждати адреногенітального синдрому або фенілкетонурію. Епізодичні відторгнення їжі після їжі можуть говорити про недостатність нирок.

У деяких випадках У дітей грудного віку спостерігаються зригування фонтаном. Подібні симптоми можуть свідчити про тяжкого порушення роботи мозку або серйозні проблеми у функціонуванні органів травлення. При появі цієї ознаки слід негайно звернутися до педіатра, оскільки такий стан може спровокувати зневоднення і втрату ваги.

Як відрізнити зригування від блювоти?

Зазвичай зригування все ж вважається нормальним станом і не передбачає спеціального лікування. При цьому блювання найчастіше є проявом захворювання і вимагає пильної уваги. Це особливо актуально для дітей першого року життя.

І зригування і блювання провокують викид шлункового вмісту, а тому батькам може бути досить складно відрізнити дані стану. Існує ряд критеріїв, які дозволяють це зробити:

Коли необхідна допомога лікаря?

Оскільки зригування – далеко не завжди норма, дуже важливо своєчасно звернутися до фахівця. Зазвичай це рекомендується робити в таких ситуаціях:

Що робити під час зригування?

Зазвичай зригування у дітей трапляється в горизонтальному положенні. Щоб виключити ризик аспірації їжі, слід перевертати малюка на бік або піднімати його вертикально.

Діти, які мають схильність до зригування, повинні весь час перебувати в полі зору дорослих. Категорично заборонено залишати малюка лежачи на животі одного, оскільки це становить небезпеку для його життя.

Якщо у малюка спостерігаються постійні зригування, можна скористатися деякими прийомами, які допоможуть зменшити ризик появи цього симптому:

Зригування у новонароджених є досить поширеним явищем. Зазвичай цей стан вважається варіантом норми. Проте іноді воно свідчить про розвиток серйозних патологій. Щоб встановити фактори, які спричиняють появу цього симптому, варто звернутися до лікаря. Починати треба з візиту до дільничного педіатра або з виклику спеціаліста додому. Після проведення ретельної діагностики і додаткових консультацій доктор зможе дати батькам чіткі рекомендації.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Спеціальна дихальна гімнастика для дітей: секрети використання

Зміст статті: Чому важливо правильно дихати Користь для дітей Протипоказання Правила проведення Приклади ігор на дихання Кожна людина знає про користь кисню для організму. З дитинства всім твердять про важливість…

Скільки годин на добу повинен спати новонароджений

Зміст статті: Як і скільки сплять немовлята Що робити, коли дитина погано спить? Дитина довго спить: добре чи погано? Для тих пар, які вперше стали батьками, все має особливе значення….

Склад грудного молока та його користь для дитини

Зміст статті: Яке буває молоко Що таке «переднє» і «заднє» молоко Склад грудного молока Як тільки майбутня мама дізнається, що у неї з’явиться малюк, так відразу починає чути про користь…