Тільки для справжніх пані!

Знижена кислотність шлунка і симптоми цього захворювання

Знижена кислотність шлунка і симптоми цього захворювання

Кислотність шлункового соку – це показник концентрації соляної кислоти в шлунковому соку. Показник рН в нормі становить 1,5–2. Рівень кислоти в шлунку характеризує загальний стан шлункового соку.

На початку захворювання у людини слабо проявляється знижена кислотність шлунка, симптоми можуть бути ледве помітні: в області шлунка з’являється неприємне відчуття, в роті – постійний присмак кислоти. Щоб впоратися з цим станом, потрібно вивчити ознаки захворювання, причини та способи можливого лікування.

Для чого взагалі потрібна шлункова кислота? Давайте розбиратися.

Причини захворювання

Причини зниженої кислотності шлунка точно не встановлені, але вважається, що до зниження рівня кислоти призводить гастрит. Запалення слизової оболонки шлунка здатне як знизити кислотність шлунка, так і підвищити її. При цьому на початку гастрит зазвичай буває з сильно завищеними рівнем рН, а потім йому на зміну приходить гіпоацидний гастрит, при якому рівень кислотності може різко знизитися.

Низький рівень кислотності провокує нестабільну роботу шлунково-кишкового тракту (ШКТ) і з часом призводить до масі збоїв в цій системі. Справа в тому, що в некислої середовищі починають погано розщеплюватися білки, значно погіршується засвоєння інших мікроелементів і вітамінів.

Наприклад, вітамін В12, цинк, магній і кальцій просто перестають надходити в організм.

На цьому тлі у людини проявляються алергічні реакції, погіршується здоров’я, слабшає імунна система, в організм проникають різні шкідливі віруси, бактерії і грибки. В окремих випадках можливий рак.

Основні симптоми

Якщо у людини спостерігається тривалий гастрит зі зниженою кислотністю, то симптоми посиляться. Розглянемо часто зустрічаються ознаки зниженої кислотності шлунка:

При запущеній формі захворювання у людини з’являється слабкість і зниження ваги, йому не хочеться рухатися, спостерігається постійна втома.

Додаткові ознаки

Знижуються рівень кислотності може проявитися додатковими ознаками:

Лікування

Низька кислотність шлунка – це серйозне захворювання, адже мова йде не тільки про лікування симптомів і зовнішніх недоліків, але про першопричину на тлі загального порушення роботи всієї травної системи. Не намагайтеся лікуватися самостійно! Обов’язково відвідайте гастроентеролога і опишіть всі свої відчуття і проблеми, пройдіть потрібні обстеження і переконайтеся в діагнозі.

Народні засоби

Лікування народними засобами – прекрасна альтернатива традиційним методам лікування. Всі прекрасно знають про цілющі властивості різних трав, які можуть допомогти впоратися з будь-яким захворюванням. Але перед їх застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем. Саме він діагностує захворювання і підкаже правильний курс лікування.

Перш за все, потрібно розуміти, що застосовуються в даному випадку тільки ті трави, які можуть підвищити вміст кислоти в шлунку.

Зверніть увагу на те, що не можна застосовувати одні і ті ж трав’яні збори на постійній основі. Обов’язково потрібно робити перерву для того, щоб дати можливість шлунку відновитися. Якщо цього правила не дотримуватися, то прийом трав може викликати алергію.

Для лікування зниженої кислотності можна вживати наступні трави і рослини:

Дієтичне харчування

Поставтеся серйозно до свого харчування. У період хвороб ШКТ харчування має бути щадним, але повноцінним і здоровим. Незалежно від того, хворий шлунок чи ні, здоровий спосіб життя і здорове харчування будуть тільки на користь.

Якщо у вас виявлена знижена кислотність шлунку, то симптоми і лікування обов’язково узгодьте з лікарем-гастроентерологом. Ні в якому разі не ставте собі діагноз самі, цим ви тільки нашкодите собі.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Допомагає часник від нежитю

Зміст статті: Як готують форми для лікування Кому і як можна використовувати часникове засіб Чи можна кошти з часником використовувати при отиті Часник від нежиті допомагає, якщо з’явилися гнійні виділення…

Користь журавлини при застуді: як уберегти себе від захворювань

Зміст статті: Чудо-ягода та її властивості Користь журавлини для вагітних Свіжа журавлина для вагітних Протипоказання Актуальні рецепти Засоби від застуди для дітей Випробували величезну кількість препаратів, але від застуди нічого…

Підмор бджіл: дивовижний лікарський препарат

Зміст статті: Що таке підмор? Користь бджолиного підмору Препарати з підмору Серед великої кількості продуктів бджільництва, які застосовуються людиною в лікувальних цілях, препарати з підмору поки ще не дуже популярні….