Тільки для справжніх пані!

Значення кальцію в організмі людини: що трапляється при надлишку та дефіциту?

Значення кальцію в організмі людини: що трапляється при надлишку та дефіциту?

Кальцій в організмі людини присутня в кількості 1-2 кг. Приблизно 1% цієї речовини знаходиться в крові, решта 99% являють основу скелета і представлені у вигляді карбонатів і апатитів. Добова норма цього мінералу для дорослої людини становить 0,8 р. Для жінки, яка виношує дитину, рекомендована доза трохи вища – близько 1 р.

Так як дана речовина швидко виводиться з організму разом з потом, то воно стає особливо необхідним обличчям, що ведуть активний спосіб життя і спортсменам. Кальцій для організму людей, які часто контактують з фторовмісною пилом і фосфатними добривами, також дуже важливий, а тому вони повинні звертати увагу на продукти, багаті цим мінералом.

Біологічна роль

Кальцій для організму потрібен для формування кісткової тканини, він бере активну участь у вуглеводному обміні і приводить в норму обмін хлориду натрію. Завдяки йому відбувається регуляція гормональної секреції та м’язових скорочень. Цей мінерал запобігає розвитку запальних процесів і стежить за нормальної проникність судинних стінок.

Кальцій для організму досить важливий. Він потрібний для передачі нервових імпульсів, в результаті чого координується м’язова діяльність. Завдяки циркуляції іонів цієї речовини між клітинними мембранами, відбувається передача розумових імпульсів, в результаті чого людина може пережити радість або заспокоїтися.

Кальцій в організмі людини є головним «будівничим» зубної тканини. Він позитивно впливає на перистальтику і регулює згортання крові. Цей мінерал потрібен для налагодженої роботи ендокринної та серцево-судинної систем.

А якщо кальцію не вистачає?

Недолік кальцію в організмі може бути викликаний захворюваннями, внаслідок яких відбувається активний його висновок в процесі виходу сечі, або порушується вивільнення мінеральної речовини з кісток. Про це сигналізуватиме знижений рівень речовини в аналізі крові – до 2,2 ммол/л

Дефіцит кальцію в організмі провокується низькокалорійними дієтами, якими часто захоплюються жінки з метою схуднення. Внаслідок чого нігтьові пластини і волосся стають ламкими. Кісткова тканина робиться крихкою. А відбувається так з наступної причини – прагнучи заповнити недолік речовини, організм «витягує» його з нігтьових пластин, волосяних фолікул, зубної тканини.

Кальцій важливий для організму, тому необхідно стежити, щоб у раціоні були присутні продукти, що його містять. В результаті чого можна буде досягти поставленої мети в процесі схуднення і налагодити позитивний вплив даного мінералу.

Крім того, недолік кальцію в організмі часто спостерігається у похилому віці, коли його засвоєння починає погіршуватися. Симптомами такого дисбалансу стають:

Дефіцит кальцію для організму може спровокувати судоми, спазми і утруднення дихання. Виникають неприємні відчуття і відчуття поколювання у верхніх і нижніх кінцівках. Тривала нестача кальцію для організму загрожує декальцинацией кісток, яка переростає в остеопороз. На ЕКГ можна спостерігати порушення провідності імпульсів у серцевому м’язі.

Але недолік кальцію в організмі легко виявити ще до настання перерахованих вище симптомів. Для цього достатньо провести аналіз крові, який допоможе діагностувати дефіцит цієї речовини і дозволить вчасно вжити необхідних заходів.

Чим загрожує надлишок мінералу?

Роль кальцію в організмі людини недооцінювати вкрай не рекомендується, але і підвищувати його концентрацію не варто. Якщо вміст цієї речовини в крові буде більше 2,6 ммоль/л, то це може вказувати на його занадто активне всмоктування в ШКТ. А відбувається так через зловживання продуктами, багатими даними мінералом. Наприклад, якщо ви п’єте багато молока, то ви ставите велика кількість кальцію. Така ж ситуація складається при прийомі містять речовину медикаментів, які стають необхідними за станом здоров’я. Не варто забувати, що надлишок вітаміну D також здатний стимулювати всмоктування позначеного мінералу в кров.

У підвищених кількостях кальцій для організму загрожує зниженням тонусу гладкої мускулатури і підвищенням згортання крові. Може спостерігатися збільшення кислотності, що тягне виразкову хворобу і гіперацидний гастрит. До наслідків також відноситься розвиток стенокардії, захворювання паращитовидної і щитовидної залоз, виникнення подагри і брадикардії. Можуть порушуватися функції нирок і сечового міхура, в результаті чого збільшується виділення солей даного мінералу з сечею підвищується ризик виникнення нирково-кам’яної хвороби.

На підвищення рівня кальцію впливає:

Якщо кальцію багато, то для організму це користі не принесе. У людини зникає апетит, може спостерігатися нудота, провокує блювоту. Порушується робота системи травлення, що тягне за собою біль в області живота, запори. Надлишок кальцію впливає на роботу серцевого м’яза і на мозкову діяльність – втрачається концентрація, можуть виникнути галюцинації і переслідувати відчуття слабкості. Також порушуються функції нирок.

Як підтримувати оптимальний рівень кальцію?

Для організму кальцій корисний в певній кількості. Якщо спостерігається дефіцит мінералу, то його легко заповнити, збагативши свій раціон капустою, квасолею, мигдальними горіхами і бадиллям ріпи. Але пам’ятайте, що ці продукти повинні бути вирощені без використання хімічних добрив – тільки так вони зроблять позитивний вплив.

Жінки, які дотримуються низькокалорійної дієти, повинні пам’ятати про таку культуру, як салат-латук, так як мінерали, що входять в його склад, легко засвоюються організмом. Коров’яче молоко, якщо ви його вживаєте, бажано замінити козячим, так як воно більш корисне для організму, а кальцію в ньому більше.

Фруктові та овочеві салати, приправлені натуральним йогуртом або нежирної сметаною, швидко «віддадуть» вам кальцій – для організму таке харчування буде легким, так як процес засвоєння не відніме в нього багато сил.

Кальцієвмісні продукти в результаті термічної обробки втрачають деяку кількість цього мінералу – близько 25%. Враховуючи цей факт, можна знизити концентрацію речовини – це важливо в тих випадках, коли його надлишок шкідливий.

Кальцій для організму вкрай важливий. Тому слід пам’ятати, що ця речовина при дефіциті вітаміну D практично не засвоюється. Тому для поповнення нестачі кальцію меню бажано збагатити продуктами з його змістом. При цьому максимальну користь принесуть овочі.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Зелена цибуля – яку користь принесе нам її вживання?

Зміст статті: Унікальний склад для нашого здоров’я Жіноче здоров’я Користь для чоловіків Коли цибуля шкідливий? Лук ‒ частий гість на наших столах. Навесні ми вживаємо зелені молоді сходи, а в…

Значення і важливість мікроелемента хрому для людини

Зміст статті: Роль в організмі Роль для схуднення В яких випадках спостерігається дефіцит елемента? Джерела хрому Кожен мікроелемент, який міститься в крові, тканинах і органах нашого організму, не випадковий. Тіло…

Здорове харчування: сила «живої їжі»

Цікавлять основи здорового способу життя і живої їжі? Дізнайтеся найповнішу інформацію про головні принципи та особливості правильного харчування на сайті legkopolezno. ru. Чомусь, коли про це заходить мова, багато хто…