Тільки для справжніх пані!

Значення і важливість мікроелемента хрому для людини

Значення і важливість мікроелемента хрому для людини

Кожен мікроелемент, який міститься в крові, тканинах і органах нашого організму, не випадковий. Тіло людини – дуже потужний, точний і, в той же час крихкий механізм, здатний отримати істотну шкоду, якщо спостерігається брак тієї чи іншої складової. Не останню роль відіграє хром в організмі, що забезпечує нормальну роботу деяких органів. У чому користь цього мікроелемента, чим загрожує брак і в яких продуктах він міститься, розповімо в цій статті.

Хром – це метал блакитного кольору. Крім промислових потреб його активно використовують і в медицині. З допомогою ізотопів хрому проводяться дослідження з метою визначити особливості різних захворювань. Для організму людини цей мікроелемент необхідний однозначно, а його недолік може привести до плачевних наслідків.

Роль в організмі

Даний мікроелемент потрібний, в першу чергу, для синтезу вуглеводів. Як відомо, ці речовини, що надходять з їжею, розщеплюються і вивільняють енергію, необхідну людині для повноцінного життя. Хром в організмі допомагає цим процесам. Особливу роль такий вплив на метаболізм грає в схудненні: активну і правильне засвоєння вуглеводів – це запорука того, що зайвого жиру не буде.

Чим же ще корисний хром для організму?

Роль для схуднення

Всі жінки хочуть бути стрункими. Для цього вони сідають на дієти і активно займаються зміцненням м’язів, що підтягує фігуру, змінює її в кращу сторону. Хром є важливим і в цій області. Мікроелемент дозволяє підтримувати баланс маси, прискорює і полегшує процес спалювання калорій в ході фізичного навантаження, допомагає зберегти м’язи порядку під час дієти. Достатня кількість цього металу в організмі – необхідна умова гарної форми спортсменів, так і будь-якої людини, що бажає виглядати відмінно.

Елемент має цікаву особливість – він знижує тягу до цукру і кондитерських виробів. Неконтрольована пристрасть до солодощів – це сигнал про те, що хрому для організму явно не вистачає.

В яких випадках спостерігається дефіцит елемента?

Щоб відчувати себе добре, людині достатньо 6 мг мікроелемента в добу. Хром в організм повинен надходити в кількості від 30 до 50 мкг за день. Однак слід пам’ятати, що найбільша допустима доза – 250 мкг на добу. В невідповідних кількостях елемент токсичний для організму, а якщо вживання в добу перевищить 3 гр., можливий смертельний результат.

Джерела хрому

Існує думка, що найбагатший джерело хрому – це м’ясні та молочні продукти. Але це не так. Багаті цим мікроелементом пророщені зерна і пивні дріжджі. Останні навіть призначають при недостачі хрому, особливо вагітним і годуючим жінкам, спортсменам, діабетикам, людям з ослабленим імунітетом. Паростки пшениці, сочевиці, гречки, нуту або маша – прекрасна альтернатива купівельними вітамінів. Їх можна їсти просто так, додавати в салати або другі страви.

Хліб з борошна грубого також багатий цим мікроелементом. Багато його і в бобових, і в картоплі, що рекомендується вживати з шкіркою.

Капуста і помідори, буряк і редис – свіжі овочі, що містять хром в достатку. Корисно вживати і фрукти, і ягоди: яблука, вишню, чорницю, лохину, сливи, виноград. Багаті хромом північні ягоди: журавлина, горобина, обліпиха.

Варто купити кукурудзяна олія для заправки салатів – воно заповнить нестачу даного мікроелемента.

Хром, як і багато інші хімічні речовини, необхідні організму людини для нормальної роботи. Важливо пам’ятати, що для його всмоктування і правильного розщеплення необхідно присутність амінокислот, які допоможуть засвоюватися цього мікроелемента. А це означає, що синтетичні вітаміни навряд чи допоможуть належним чином поповнити організм. Розумне збалансоване харчування живими продуктами дозволить компенсувати недолік хрому, отримати від нього максимум користі, бути здоровим і сильним чоловіком до глибокої старості.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Здорове харчування: сила «живої їжі»

Цікавлять основи здорового способу життя і живої їжі? Дізнайтеся найповнішу інформацію про головні принципи та особливості правильного харчування на сайті legkopolezno. ru. Чомусь, коли про це заходить мова, багато хто…

Здорова рослинна їжа – секрет відмінного самопочуття

Зміст статті: Щоденний раціон: яким він повинен бути? З чого почати? Як знайти правильний баланс? Здорова їжа є обов’язковою складовою повноцінного життя. Правильний раціон забезпечує відмінне самопочуття, зміцнює нервову та…

Навіщо калій потрібен нашому організму?

Зміст статті: Основні функції хімічного елемента Норма калію в організмі людини Гіпокаліємія Гіперкаліємія Джерела елемента Калій для організму має дуже велике значення. Від нього залежить стан м’яких тканин і робота…