Тільки для справжніх пані!

Жиророзчинні вітаміни: здорове харчування – це просто!

Жиророзчинні вітаміни: здорове харчування – це просто!

Яке значення жиророзчинні вітаміни мають для організму людини і в яких продуктах вони містяться? Дізнайтеся відповіді на всі питання, що цікавлять Вас на сайті «ЛегкоПолезно».

Як можна зрозуміти з назви, вітаміни даної категорії розчиняються в жирах. Жиророзчинні вітаміни накопичуються в підшкірно-жировій клітковині, а також в жирових капсулах внутрішніх органів – це дозволяє постійно підтримувати певний запас даних елементів.

Дефіцит жиророзчинних вітамінів зустрічається рідко, так як вони виводяться з організму дуже повільно, а ось гіпервітаміноз несе в собі велику небезпеку. Особливо токсична передозування вітамінами А і D.

Для чого потрібні жиророзчинні вітаміни?

В організмі жиророзчинні вітаміни виконують чотири основні функції:

 • Підтримують клітинні мембрани різного типу в оптимальному стані.
 • Сприяють кращому засвоєнню різних продуктів харчування, забезпечують якісне розщеплення надходять з їжею жирів.
 • Беруть активну участь у синтезі білка.
 • Деякі жиророзчинні вітаміни (зокрема, А і Е) є сильними антиоксидантами і допомагають нейтралізувати вільні радикали.
 • До даної категорії відносяться вітаміни А, D, E і К. Незважаючи на те, що їх брак зустрічається вкрай рідко, не варто недооцінювати її наслідки. Так, дефіцит вітаміну А може стати причиною «курячої сліпоти», а при нестачі вітаміну Е спостерігається зниження статевої функції, підвищена стомлюваність, м’язова слабкість.

  У яких продуктах містяться жиророзчинні вітаміни?

  Вітамін А міститься в червоних і помаранчевих продуктах: моркві, помідорах, обліписі, солодкому перці, дині, абрикосах, персиках, плодах шипшини.

  Вітамін D. Розглядаючи жиророзчинні вітаміни, слід сказати про те, що вітамін D – єдиний з них, який може синтезуватися в організмі людини під впливом ультрафіолетових сонячних променів. Додатковими джерелами цієї речовини можуть служити риба, м’ясо, вершкове масло і яєчний жовток, проте навіть у цих продуктах його зміст мінімально. Кращий спосіб уберегти себе від дефіциту вітаміну D – регулярно приймати сонячні ванни в теплу пору року.

  Вітамін Е. Міститься в продуктах харчування, які присутні на нашому столі практично щодня. Відмінними джерелами вітаміну Е є рослинні олії (соєва, соняшникова, оливкова, кукурудзяна), зелень і бобові. Добова норма цієї речовини становить 10-15 мг.

  Вітамін К. Для того щоб заповнити потребу організму у вітаміні К, слід включити в свій раціон свіжий шпинат, листя салату, капусту, моркву і зелений горошок. Оптимальна добова доза для дорослої людини – близько 0,5 мг, проте для вагітних жінок вона збільшується до 3 мг.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Дробове харчування: краще менше, але частіше

  Зміст статті: Сутність системи харчування Перехід до дробовому харчуванню Особливості харчування Що включати в меню? При появі малюка на світ мами і доктора часто дотримуються режиму годування через три години…

  Дробове харчування для схуднення: розробляємо місячне меню

  Зміст статті: Суть дрібного харчування Як почати Місячне меню дробового харчування Яка дівчина чи жінка хоче стати ще більш привабливою. Виявляється, для цього потрібно не так вже багато: правильно харчуватися…

  Для чого людині потрібно вживати вуглеводи?

  Зміст статті: У чому різниця між простими і складними видами? Основні функції Інші особливості Нестача і надлишок речовин в раціоні Скільки вуглеводів рекомендується вживати в день? Загальні рекомендації Добре себе…