Тільки для справжніх пані!

Згубний вплив алкоголю на організм людини

Згубний вплив алкоголю на організм людини

Алкогольні напої – це напої, що містять етиловий спирт в тій чи іншій концентрації. Підрозділяються по фортеці, яка вимірюється в градусах, на слабоалкогольні (пиво), середньої міцності (вино) та міцні (горілка, віскі, коньяк і ін).

Як алкоголь впливає на організм людини? Які можуть бути наслідки від його вживання, і наскільки сильно це позначиться на здоров’ї? Давайте розбиратися в цих питаннях.

Трохи історії. Від античності до сьогоднішніх днів

Згубний вплив алкоголю на організм людини доведено вже давно, і було відомо ще задовго до науково-технічного прогресу. В часи Древньої Спарти чоловікам дозволялося випивати розбавлене вино лише в глибокій старості, коли ті вже були онуки, а до тієї пори ні-ні. З рабами ситуація була прямо протилежною – їх змушували пити та напиватися, щоб ними було легше керувати. У Стародавній Греції і Стародавньому Римі на святах вино могло литися рікою в прямому сенсі цього слова. Існувало таке поняття, як вакханалія, – своєрідна вечірка для знаті, що супроводжується рясним пияцтвом і розпустою. Але, власне, саме ці вакханалії почасти й згубили колись велику римську імперію.

В середні століття, в пору епідемій та антисанітарії, вином намагалися хоч якось знезаразити організм, але пияцтва це, звичайно, ніяк виправдати не може. Хоча, що говорити про вдачі суспільства, в якому інквізиції купувалися за гроші. Не дивно, що знати не боялася віддаватися розпусті.

Варто зауважити, що на Русі розпивання алкогольних напоїв не було поширене. Нічого міцніше медовухи просто не було, та й ту пили рідко, а жінкам і зовсім не наливали – берегли генофонд. Довгий час саме наша країна вважалася найменш п’є. Тенденція почала сильно змінюватися лише в останні кілька десятиліть, причому з-за відповідної спеціалізованої пропаганди, а зовсім не тому, що на Русі пили завжди. Як раз навпаки.

Сучасна обстановка

У минулому столітті по світу прокотилася хвиля сухих законів. Правда, ні до чого конструктивного вони в результаті не привели. Зате призвели до масового підпільного виробництва неякісного самогону. У підсумку всі заборони на вживання і продаж алкоголю були досить швидко скасовано з причини їх неефективності. Втім, є приклади країн і республік, які досить ефективно вирішили цю проблему, але трохи іншими методами. У їх число входить і Республіка Чечня, де продаж алкоголю дозволена лише в спеціалізованих магазинах і лише по 2 години в добу. Тобто, алкоголь повністю не забороняють, але дістати його у вільному продажу становить деяку складність. На території Росії в багатьох суб’єктах введені тимчасові обмеження на продаж алкоголю. Наприклад, у Москві вона дозволена лише з 8 до 23 годин.

Про дії етилового спирту та супутніх проблемах

Як діє алкоголь на наш з вами організм? І наскільки сильно це позначається на здоров’ї?

Дія алкоголю на організм полягає головним чином у впливі на центральну нервову систему. З’являється так зване відчуття сп’яніння. У кого-то воно супроводжується сильною збудливістю, у кого-то, навпаки, сильною депресією. Алкоголь так чи інакше посилює пережиті людиною емоції. Хто-то в процесі сп’яніння впадає в безпам’ятство і після пиятики не пам’ятає, що робив в такому стані.

Крім впливу безпосередньо на центральну нервову систему, алкоголь отруює наш організм. З-за цієї людини починає нудити, і з-за цього починає активно працювати видільна система, тобто весь час хочеться в туалет. Це в свою чергу може перевантажувати нирки і печінку. Не кажучи вже про те, що основа алкоголю у вигляді етилового спирту сама по собі є дуже шкідливим речовиною. По суті, отруйним. Просто ми не так часто замислюємося про це.

Чи Впливає алкоголь на репродуктивну систему? Якщо так, то як і які можуть бути наслідки від його вживання?

Несприятливий вплив алкоголю на репродуктивну систему доведено багатьма вченими з різних країн світу. Особливо згубно його вплив на жіночу статеву систему. Справа в тому, що чоловічі статеві клітини (сперматозоїди) оновлюються через певний час (як правило, через кілька місяців). Чоловікові достатньо не пити певний час, щоб його статеві клітини повністю оновилися і стали «чистими». У жінок все по-іншому, природа дає їм набір яйцеклітин один раз і на все життя. Таким чином, коли дівчина випиває, вона підриває свою можливість стати мамою здорового малюка. Адже в потрібний момент оплодотвориться може якраз погана, пошкоджена яйцеклітина, що неодмінно позначиться на майбутнє потомство. Або ж можуть виникнути великі проблеми з зачаттям.

Але й чоловікам не варто думати, що вживання алкоголю не залишить несприятливих наслідків для їх здоров’я. Однією з найбільш частих причин розвитку імпотенції як раз є алкоголь. Крім того, спирт руйнує клітини мозку. І ті, хто часто і протягом довгого часу випиває, реально з часом тупіють. У них погіршується пам’ять, зникає уважність, їм стає важче логічно мислити. Часто таких людей ставлять в ступор досить прості для будь-якої розсудливої людини завдання. Відбувається особистісна деградація.

До Речі, щодо особистісних якостей. Алкоголь дійсно позбавляє волі. Чоловік, який часто випиває, більшою мірою схильний до стресів і володіє меншою рішучістю порівнянні зі здоровою людиною. Він частіше відчуває себе пригніченим. Його нервова система розхитана. Він не може в повній мірі на чому-небудь нормально сконцентруватися.

Які ще наслідки несе в собі вживання напоїв, що містять етиловий спирт

Давно доведено, що навіть одноразовий прийом алкоголю знижує рівень тестостерону в крові чоловіків в 4 рази. Тому вживання пивних напоїв сприяє появі живота і жирових відкладень за жіночим типом у чоловіків. Нічого естетичного в цьому немає, вірно? Але так проявляється порушення нормальної роботи гормональної системи, що призводить до ряду проблем, зокрема, як було вже сказано вище, з лібідо. Причому є ризик розвитку безпліддя навіть у ранньому віці.

Як бачите, вживання алкогольних напоїв несе вельми згубні наслідки, особливо для милих дам, які хочуть в майбутньому стати мамами. Якщо вам дороге ваше здоров’я та здоров’я ваших дітей, то краще від етилового спирту утриматися, під якою б барвистою етикеткою він не був замаскований. Адже є стільки альтернатив! Наступного разу замість чарки простягніть руку до соку, морсу, склянці води або чашці чаю. Вибір завжди за вами, і немає таких правил, які вимагають пити по будь-яким значущим приводів. Будьте здорові!