Тільки для справжніх пані!

Здоров’я дитини: причини і наслідки температури без симптомів

Здоров'я дитини: причини і наслідки температури без симптомів

Коли в будинку маленька дитина, завжди знайдеться привід для хвилювань. А коли мова йде про грудничках, які не можуть пояснити, що їх турбує, дорослим особливо складно зберігати спокій. Одна з проблем, яка може турбувати молодих батьків – це висока температура у дитини без симптомів захворювання. Що може стати причиною такого явища і як потрібно діяти – слід знати кожному дорослому.

Основні причини збільшення показників градусника без симптомів

Не завжди різке підвищення температури у дитини є приводом для негайного виклику лікаря. Існують п’ять основних причин, по яких градусник може вас налякати.

 • Сильне перегрівання
 • Слід знати, що в перші 5 років життя йде нормалізація процесу терморегуляції маленького чоловічка. Тому причини високої температури у дитини можуть бути наступні:

  У всіх цих випадках градусник може показувати від 37◦ до 38,5◦ без симптомів. Потрібно перемістити малюка з сонячної зони, звільнити від одягу, дати попити, обтерти водою або провітрити приміщення. Якщо причиною є саме перегрів, рівень температури прийде в норму протягом 1 години.

 • Прорізування зубів
 • Думки лікарів розходяться щодо того, чи може у дитини піднятися температура в цей період. Але якщо ви бачите, що десни у немовляти набрякли і почервоніли, то, швидше за все, причина підвищення саме в цьому.

  Градусник може дійти до 38,5◦, і така температура здатна протриматися 1-2 дні.

  Якщо процес протікає без інших симптомів, полегшити стан можна за допомогою спеціальних гелів і рясного пиття.

 • Реакція на щеплення
 • Якщо після візиту в поліклініку різко піднялася температура, незважаючи на тривожні цифри, що доходять до 38,5◦, новонароджений не зазнає серйозного дискомфорту. Тому, навіть якщо температура тримається 1-2 дні, не варто вживати екстрених заходів.

 • Вірусна інфекція
 • Якщо в першу добу після зараження спостерігається температура у дитини без симптомів, то на наступний день проявляються всі ознаки захворювання: червоне горло, кашель, висип або нежить. При цьому не слід відразу давати ліки. У дітей, які мають можливість самостійно боротися з хворобою, значно зміцнюється імунітет. Тому ваше завдання забезпечити йому необхідні для одужання умови: рясне пиття, обтирання теплою водою, зміну одягу. Не забувайте регулярно провітрювати кімнату.

 • Бактеріальна інфекція
 • Це ще одна причина, чому у дитини піднялася температура, і він відчуває слабкість. У перші добу симптоми може розрізнити тільки лікар. Тому ви можете подумати, що температура 39 у малюка нічим не обґрунтована. Однак слід ретельно оглянути його горло, ротову порожнину, так ви можете виявити ангіну, фарингіт, отит або стоматит, які і стали причиною підвищення градуса тіла.

  Інші причини і високої температури у дитини без симптомів, і нездужань, які зустрічаються рідше – це вроджений порок серця, різні ранки на слизовій і шкірі, які несподівано запалилися або алергія.

  У яких випадках можна обійтися без лікаря?

  Якщо спостерігається підвищена температура у немовляти без симптомів, поспостерігайте за ним 1-2 дні. Занадто поспішний візит в лікарню загрожує ризиком зараження іншими інфекціями. Крім того, при відсутності інших ознак захворювання, доктор також не зможе правильно поставити діагноз у перший же день. Тому не варто поспішати з викликом лікаря.

  Якщо у дитини висока температура, це говорить про те, що організм бореться з хворобою. Не варто відразу вдаватися до медикаментозним засобам, знижуючи тим самим імунітет малюка.

  Якщо термометр показує температуру до 37,5 без симптомів, не потрібно вживати ніяких заходів. У дітей досить сил, щоб самостійно впоратися з проблемою.

  Якщо у дитини температура 38 без симптомів, краще всього вдатися до фізичним заходам: часто обтирати тіло, давати рясне тепле питво, стежити за температурою приміщення, не допускаючи її надмірного збільшення.

  І тільки, якщо градусник показує позначку вище 38,5◦, слід вдаватися до жарознижуючих засобів, так як вона може ще підвищитися.

  Варто враховувати, що навіть якщо температура 40, не можна впадати в паніку і давати дитині ліки на свій розсуд.

  Які медикаменти використовувати та в якій кількості – вирішує виключно лікар. При цьому не варто нехтувати і фізичними заходами допомоги.

  Коли необхідно звернутися до лікаря?

  Якщо ви приймаєте заходи щодо зниження показника градусника, але так і не можете сказати, чому у дитини висока температура, це привід звернутися до фахівців.

  Можливо, будуть потрібні додаткові аналізи, які допоможуть скласти повну клінічну картину.

  Також є випадки, коли необхідно негайно викликати швидку допомогу і відправити дитину в лікарню. Це потрібно зробити, якщо:

  В останньому випадку особливо важливо зберігати спокій, треба могти це зробити. Незважаючи на поширену думку, що судоми погіршують мозкову діяльність, лікарі, як правило, роблять оптимістичні прогнози. Тим не менш, важливо намагатися, щоб підвищення температури не доходило до таких наслідків. А якщо це все-таки сталося, не варто впадати в паніку, спокій – найкращий помічник у будь-якій стресовій ситуації.

  Субфебрильна температура: що це і як її розпізнати

  Ви переконані, що у дитини різко піднялася температура? Знайте, так відбувається далеко не завжди. Часто буває так, що малюк почуває себе добре, бадьоро грає і їсть з апетитом, але випадкове вимірювання раптом показує позначку вище норми. Цілком ймовірно, що градус тіла немовляти знаходиться в межах 37-38◦ вже тривалий час.

  Це може сигналізувати про наявність захворювань, які протікають приховано, і необхідно зробити ряд лабораторних аналізів, після чого лікар зможе поставити діагноз.

  В залежності від результатів, можуть знадобитися консультації фахівців різних профілів. Лише ретельне обстеження може виявити причину субфебрильної температури.

  Це може бути наслідком:

  Якщо в результаті проведення усіх лабораторних досліджень не знайшли якісь приховані інфекції, то слід приділити увагу підвищенню дитячого імунітету. Він може піднятися досить швидко, якщо ви будете частіше і довше гуляти на свіжому повітрі, стежити, щоб малюк повноцінно харчувалася. Також важливо, щоб дитина добре спала, міцний і здоровий сон – це запорука здоров’я. При дотриманні всіх заходів ви зможете досить швидко повернутися до нормальних показаннями температури.

  Захворювання, які можуть ховатися за високими показниками градусника

  Незважаючи на те, що дитячі хвороби, як правило, мають цілий ряд симптомів, іноді захворювання можуть маскуватися до певного часу, залишаючи з ознак тільки підвищення температури. До таких належить:

  Як правило, висока температура сигналізує про наявність запальних процесів в організмі. Тому вкрай важливо уважно стежити за станом малюка. Здати необхідні лабораторні аналізи для перестраховки краще, ніж потім лікувати запущене захворювання.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Якщо ріжуться зуби: як допомогти дитині в складний період?

  Зміст статті: Симптоми прорізування зубів Як допомогти дитині? Молочні зубки: потрібно чистити? Прорізування зубів – неминучий і дуже важливий етап розвитку дитини. Цей природний процес найчастіше пов’язаний з певними труднощами…

  Якщо дитина уві сні занадто сильно потіє: вирішуємо проблему

  Зміст статті: Нормальне явище Головна Збудливість Індивідуальні особливості Розлади вегетативної системи Рахіт Спадковість Висновок Якщо мами помічають, що дитина потіє, коли спить, вони починають хвилюватися, чому це відбувається, хоча часто…

  Робимо новонародженому масаж від коліків

  Зміст статті: Підготовка Техніка Різновиди масажу Висновок Кольки – одна з серйозних проблем, які доставляють масу неприємних моментів для новонароджених та їх батьків. Нерегулярні досить гострі больові відчуття в очеревині…