Тільки для справжніх пані!

Застуда на оці: як проявляється і чим лікувати?

Застуда на оці: як проявляється і чим лікувати?

Всі знають, як неприємно виникнення застуди на губах. Але коли хворобливі бульбашки з’являються під оком, а то і на столітті, це може викликати паніку, адже область очей – одна із самих чутливих ділянок на тілі людини, і будь-які запалення ніжної шкіри та слизової доставляють масу дискомфорту. Як недуга проявляється та чи можна вилікувати його в домашніх умовах?

З-за чого з’являється застуда на очах?

Застуда на оці майже завжди пов’язана з зниженням імунітету, яке виникає зазвичай на тлі переохолодження, перенесених захворювань або дефіциту вітамінів. І все ж таки в залежності від виду очної застуди вчені виділяють кілька джерел запалення – це можуть бути бактерії, так і віруси. Як правило, патогенні мікроорганізми вже знаходяться в організмі людини, і починає «прокидатися» саме в той момент, коли робота імунної системи за тим чи іншим причин погіршується.

Якщо застуда на столітті викликана діяльністю бактерій, то на оці виникає ячмінь. Це запалення волосяної цибулини, з якої зростає вія, або жирової залози, розташованої на внутрішній стороні століття. Запальний процес в цьому випадку провокують стафілококи. Ці мікроорганізми відносяться до умовно-патогенної мікрофлори і можуть роками жити в тілі, не виявляючи себе, а потім в один «прекрасний» момент починають посилено розмножуватися, викликаючи вогнища інфекції в тому чи іншому ділянці організму. Стафілококи нерідко потрапляють на слизову оболонку ока і ззовні, наприклад, при недотриманні простих гігієнічних заходів. Особливо до цього схильні діти: вони рідко миють руки і можуть занести бактерію в повіку, просто почухавши очей.

Бактеріальне запалення може викликати і демодекс. Це дрібний паразит, якого неможливо помітити без мікроскопа. Якщо застуда очі рецидивує дуже часто, то має сенс відправитися на мікроскопічне дослідження, щоб визначити, чи не є причиною цього неприємного явища шкірний кліщ демодекс.

Найчастіше застуда на очах має бактеріальну природу. Але якщо джерелом запалення є вірус, то ситуація може стати куди більш серйозною. Бульбашки на очах у цьому випадку – симптоми герпесной інфекції, яка викликає офтальмогерпес. У більшості людей цей вірус живе в крові все життя, а первинне зараження відбувається при безпосередньому контакті з інфікованою – наприклад, при поцілунку. Іноді вірус «перебирається» з губи на око, якщо чоловік мав необережність почухати свербіння ранку на губі, а потім доторкнувся до очей.

Якщо застуда на очах з’являється дуже рідко і проходить швидко, то приводів для занепокоєння немає, але часто рецидивуючі висипання потребують обов’язкового відвідування лікаря: вони сигналізують про те, що в організмі є певні порушення.

Як виглядає застуда на очах?

Перші симптоми бактеріальної і вірусної застуди, що вражає органи зору, багато в чому схожі. На початковій стадії спостерігаються наступні ознаки запалення:

У міру розвитку інфекції на запальній ділянці з’являється характерний вогнище ураження. Якщо застуда викликана впливом стафілокока та інших бактерій, то виникає ячмінь. Він виглядає як невелике опукле ущільнення, схоже на зерно, з жовтою точкою у середині – це означає, що всередині волосяної цибулини скупчився гній. Запалення найчастіше виникає на лінії росту вій, рідше – з внутрішньої сторони століття. «Зерно» починає збільшуватися в розмірах і через кілька днів відбувається його мимовільне розтин – у більшості випадків для цього навіть не потрібно лікування.

Вміст ущільнення виходить, і після цього всі симптоми запалення починають поступово згасати, не залишаючи після себе жодних слідів, – звичайно, за умови, що розтин ячменю пройшло без ускладнень.

При герпесі висипання мають зовсім інший характер. Їх можна порівняти з тими ж бульбашками, які з’являються при застуді на губах. Всередині цих бульбашок знаходиться рідина брудно-жовтого кольору. Офтальмогерпес може уражати слизову оболонку ока, в тому числі очне яблуко, повіки і навіть область під бровою і нижнім століттям. Через деякий час пухирці лопаються і підсихають, а на їх місці утворюються кірочки або невеликі виразки – в залежності від виду герпесу. В особливо важких випадках герпетичні висипання зачіпають райдужну оболонку і рогівку, але, на щастя, це зустрічається досить рідко.

Симптоми вірусної застуди на очах включають також тимчасове погіршення зору, посмикування повік, слабкість і головний біль. Іноді може незначно підвищуватися температура тіла – це свідчить про діяльності вірусу.

Позбавляємося від застуди на очах

Найважливіше питання при виникненні застуди на оці – як лікувати це захворювання? Звичайно, багато воліють позбуватися від неестетичних бульбашок на очах вдома, не звертаючись до лікаря і використовуючи популярні народні методи. У деяких випадках хворим дійсно вдається усунути симптоми застуди. Однак пам’ятайте про те, що в домашніх умовах проводити лікування можна тільки в тому випадку, якщо ви впевнені в джерелі зараження. Застуду вірусного характеру марно лікувати народними рецептами: ні одне рослинне засіб не здатне вивести вірус з організму. Тому при підозрі на офтальмогерпес у себе або у дитини треба обов’язково відправитися до лікаря. Якщо фахівець підтвердить діагноз, він призначить противірусні препарати загальної або місцевої дії.

Лікування ячменю більш швидке і легке, але і тут є свої нюанси. Якщо ви віддаєте перевагу домашній спосіб позбавлення від бактеріальної застуди на оці, врахуйте, що видавлювати ячмінь ні в якому разі не можна. Це може призвести до поширення інфекції по всьому організму і серйозними ускладненнями.

З обережністю потрібно застосовувати і прогрівання. Одним із найпопулярніших народних рецептів є використання теплої вареного яйця. Його прикладають до ураженого місця на кілька хвилин. Але проводити подібні процедури можна тільки в самому початку хвороби, коли гній ще не почав накопичуватися у волосяній цибулині або залізі. Найімовірніше, сухе тепло не зупинить розвиток недуги, але дозволить швидше сформуватися гнійник, який потім розкриється без сторонньої допомоги.

У домашніх умовах лікування ячменю краще всього проводити іншим методом: з борошна та меду роблять корж і на ніч прикладають її до ураженого застудою ділянці, зав’язуючи чистою тканиною. Чим раніше розпочато такі компреси, тим швидше пройде недугу.

Пам’ятайте про те, що лікарі не рекомендують займатися самолікуванням, якщо на оці виникає застуда. Органи зору дуже чутливі до зовнішніх впливів, і нашкодити їм неправильним лікуванням простіше, ніж здається. Найкращим рішенням в такій ситуації стане відвідування фахівця, який уточнить причину застуди і призначить ефективну терапію.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Причини появи задушливого кашлю та методи терапії

Зміст статті: Що може викликати задушливий кашель? Ознаки даного виду кашлю Перша допомога Терапія Народні рецепти Профілактичні заходи Кашель – явище досить серйозне і вимагає кваліфікованого лікування. А якщо при…

Причини сухого кашлю і першіння в горлі тривалий час

Зміст статті: Що викликає патологічний процес? Причини інфекційного характеру Неінфекційні причини Що потрібно для лікування? Багато людей стикалися з першіння в області горла. Воно виникає зненацька. У гортані починає лоскотати….

Причини і симптоми варикозу нижніх кінцівок

Зміст статті: Визначення та особливості розвитку Стадії захворювання і характерні симптоми Основні та другорядні причини патології Ефективні методи профілактики стану Варикозне розширення вен, при якому численні надувшись вузли покривають поверхню…