Тільки для справжніх пані!

Закладеність вух при застуді: симптоми, причини та ефективне лікування

Закладеність вух при застуді: симптоми, причини та ефективне лікування

Закладеність у вухах при застуді і грипі – явище досить поширене. Усунути подібні прояви вдасться тільки в тому випадку, якщо мати уявлення про причини, що викликали захворювання, і, відповідно, способи лікування.

Ігнорувати подібну патологію ні в якому разі не можна, адже це загрожує серйозними ускладненнями у вигляді погіршення слуху і навіть глухоти.

Причини

Неприємне відчуття закладеності вуха при застуді може виникнути внаслідок патологічних змін в області слухового проходу або каналу, що з’єднує барабанну порожнину з носоглоткою.

Більшість жителів нашої країни страждають нежиттю в холодну пору року. В результаті в євстахієвої труби, що сполучає глотку і середнє вухо, виникає набряк і звуження проходу. Тиск в середньому вусі перестає змінюватися і підлаштовуватися під навколишнє середовище. Підсумком цього процесу стає неприємне відчуття у вухах.

Серед основних причин закладеності вух виділяють наступні:

Симптоми захворювання

Закладеність вуха при застуді легко впізнати за такими ознаками:

При отиті ще виникає сильний біль всередині вуха (переважно вночі), що супроводжується підвищенням температури. При виникненні подібних симптомів необхідно відвідати отоларинголога для уточнення діагнозу.

Лікування

Лікування закладеності вух при застуді може бути наступним:

Пам’ятайте, що займатися самолікуванням не можна! Обов’язково зверніться до лікаря за консультацією.

Народні засоби

Закладеність вуха без болю можна усунути в домашній обстановці. При цьому потрібно звернути увагу на позбавлення від інших симптомів застуди.

Зверніть увагу, якщо захворювання довго не проходить, то необхідно доповнити лікування спеціальними краплями. Вушні краплі при закладеності вуха повинен призначати тільки лікар. При відсутності своєчасного лікування закладеність здатна перейти у отит.

Профілактика

Питання про те, як позбавитися від закладеності у вусі, досить часто стоїть на порядку денному. Однак краще будь-яка недуга запобігти, ніж потім займатися його лікуванням.

Рекомендується зайнятися здоров’ям і зміцненням організму. Почніть виконувати загартовуючі процедури, ведіть здоровий спосіб життя, займайтеся фізкультурою.

Треба утриматися від куріння. Справа в тому, що у курців в слизовій дихальних шляхів розвивається хронічне запалення. І навіть при звичайній застуді органи дихальної системи страждають найбільше.

Пам’ятайте, що в лікуванні потрібно усунути першопричину. Не запускайте хворобу, вчасно звертайте увагу на симптоми, радьтеся з лікарем. Бережіть себе, дбайте про свій організм, і він відповість вам взаємністю!