Тільки для справжніх пані!

З якого віку можна привчати дитину до горщика?

З якого віку можна привчати дитину до горщика?

Діти дуже швидко ростуть і розвиваються. І одного разу наступає момент, коли потрібно привчати дитину до горщика. Цей процес не завжди просто дається як батькам, так і малюкам. Тим не менш, навчити дитину ходити в туалет в належне місце необхідно.

Коли почати?

Коли починати процес навчання? В даний час існує кілька різних точок зору з цього питання. Дебати не вщухають серед педіатрів, психологів, педагогів, а також батьків. Звичайно, з появою підгузників проблема дещо втратила свою гостроту, тим не менш, рано чи пізно малюкові доведеться опановувати горщик.

Дуже важливо не перестаратися при спробах привчити малюка до горщика. Потрібно пам’ятати, що він ще повинен дорости до повноцінного контролю над видільною системою. У разі помилок лаяти його не треба. При негативній реакції батьків у дитини швидше виробиться стійка неприязнь до горщика, і малюк захоче ходити з мокрими та брудними штанцями, тільки б не наближатися до цього предмету.

Знову ж таки не варто забувати, що всі цифри і вік – це лише статистика, деяке усереднене уявлення, не існує універсальних правильних дат. Кожна дитина індивідуальна і розвивається за своїми власними законами. Тому потрібно орієнтуватися насамперед на стан і поведінку дитини, щоб зрозуміти, коли настав сприятливий момент для освоєння чадом нового досвіду.

Отже, привчати малюка до горщика можна у віці від 1 року до 3 років. Це найбільш сприятливий період, щоб починати його освоєння. Маля вже може самостійно себе контролювати і розуміє, навіщо потрібен горщик.

Вибір горщика

Починати потрібно з купівлі горщика. Вибрати відповідну модель, звичайно, непросто. Але саме від самої ємності залежить дуже багато. Зараз в дитячих магазинах представлений величезний асортимент цих предметів: з різних матеріалів, всіх кольорів, пропонуються як прості моделі, так і музичні, і навіть з вбудованими електронними гаджетами. Але не це головне в хорошому горщику. В першу чергу, він повинен бути зручним. Якщо маляті буде не комфортно, він ні за що не стане сидіти на такій «посудині».

Наступний важливий момент – форма. Це залежить від статі дитини. Дівчаткам можна придбати простий цілий горщик з рівними краями. Для хлопчиків краще купувати модель з невеликим виступом спереду, це дозволить уникнути калюжі на підлозі.

Колір треба вибирати такий, який подобається дитині. Якщо зовнішнє оформлення не розважить малюка, то він навряд чи захоче познайомитися з річчю ближче.

Ось тільки тепер можна подумати, чи потрібні додаткові функції горщика. Для першого знайомства бажано вибрати просту модель, щоб малюк не заплутався в тому, для чого цей предмет призначений. Однак, якщо дитина дуже рухливий, різні іграшки і спецефекти не завадять, а зроблять процес більш цікавим і привабливим.

З чого почати?

Процес привчання до горщика треба починати зі знайомства з новим предметом. Слід дати дитині доторкнутися незнайому річ, роздивитися з усіх сторін. Якщо малюк захоче просто так посидіти на горщику, не варто йому цього забороняти. При цьому батьки повинні пояснити, для чого потрібен цей предмет.

Діти, які не користувалися памперсами, швидше звикають до горщика, оскільки їм вже знайомі неприємні відчуття від брудної і мокрого одягу. Малюки, що носили підгузники, не відразу розуміють, навіщо він потрібен. Тому процес навчання може затягнутися.

Щоб малюк швидше звик до горщика, треба дотримуватися кількох правил:

Варто звертатися до лікаря?

Іноді процес привчання до горщика затягується, і за кілька місяців малюк так і не може привчитися контролювати себе. Якщо таке сталося, то є сенс звернутися до педіатра і проконсультуватися. Можливо, що нетримання викликане якими-небудь проблемами зі здоров’ям. Як правило, енурез викликають урологічні або неврологічні недуги.

Якщо малюк прокидається ночами із-за мокрих штанців і після досягнення трьох років, то можна говорити про патології. У цьому випадку дитину потрібно показати уролога. Можливо, що нетримання викликане запальним або інше захворювання сечовивідних шляхів. Якщо тут патологія не виявиться, то проблема, швидше за все, носить неврологічний характер.

Дуже важко визначити межу, коли мокрі штанці означають захворювання, а коли мова йде про недостатній розвиток навичок самоконтролю, коли є привід для занепокоєння, а коли це тільки тимчасове явище.

Правильне використання горщика – питання часу. Діти рано чи пізно навчаються цьому, потрібно терпіння і наполегливість. Велика частина успіху залежить від батьків, від їх поведінки і реакцій.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Дитина часто і сильно потіє: чи є привід для хвилювання?

Зміст статті: Вік дитини Умови та одяг Активність Спадковість Харчування Емоційний стан Захворювання Уважні батьки завжди ретельно стежать за станом здоров’я своїх дітей. Активність, настрій, апетит, температура – це елементарні…

Дитина скрипить зубами: чому це відбувається

Зміст статті: Вночі Нервоз (стрес) Проблеми зі сном Гени – неприємна спадковість Зуби ріжуться Днем Майже всі мами і тата постійно турбуються за збереження свого потомства. Як не крути, а…

Дитина не може самостійно покакати: причини та розв’язання проблеми

Зміст статті: Можливі причини Варіанти вирішення проблеми Інші способи Кілька додаткових порад Коли в родині з’являється дитина, мамам і татам доводиться уважно стежити за ним, за його здоров’ям і навіть…