Тільки для справжніх пані!

З якого строку від зачаття показує тест на вагітність

З якого строку від зачаття показує тест на вагітність

Народна мудрість говорить: «Хотіти – значить могти!» І як чудово, коли мрії збуваються, і у 2 люблячих людей з’являється малюк. Але що передує цьому?

Звичайно ж, очікування і трепет. А у випадку значної кількості пар – ще й тести на визначення вагітності. Ці маленькі заповітні смужки змінюють життя одних людей, і знаменують про народження інших. Але від поезії перейдемо до справи!

Зачаття і наступне розвиток ембріона – складний процес, який супроводжується певними фізіологічними змінами. Відстежити деякі з них дозволяють спеціальні фармакологічні засоби. І багатьох жінок хвилює, через який термін тест показує вагітність. Питання непросте, але ми постараємося на нього відповісти!

«Смужка», «касета» або «струмінь»

Перші тести, що дозволяють в домашніх умовах відповісти на таємне запитання, були винайдені лише в 1971 році. Але тоді результату необхідно було чекати приблизно дві години. Крім того, достовірність даного методу була істотно нижче, ніж у більш прогресивної сучасної продукції. Такий застарілий тест може не показати вагітність навіть на пізніх термінах, адже жінці дуже важливо дізнатися відповідь як можна раніше.

Минули десятиліття, і сьогодні в розпорядженні майбутніх мам є досить точні засоби. За короткий час вони визначають, чи відбулося зачаття. Для початку спробуємо розібратися, які різновиди експрес-методів виявлення вагітності пропонує сучасний ринок. У цьому списку значаться:

ХГЛ: все геніальне – просто!

Це раніше тест на вагітність здавався справжнім дивом. За фактом, алгоритм його роботи надзвичайно простий. З перших годин зачаття в організмі майбутньої мами починає шаленими темпами вироблятися гормон хоріонічного гонадотропіну. Просто кажучи – ХГЛ.

Важливо розуміти, що дана речовина може міститися і в організмі жінок, які не чекають дитину; і навіть в крові представників протилежної статі (хоча вагітний чоловік – це фантастика). Але лише в мінімальній кількості: від 0 до 5 ммо/мл Якщо показники вище – ймовірність того, що у вашому животі зріє нове життя, максимально висока.

Справа в тому, що концентрація ХГЛ в крові зростає вже після перших годин після моменту зачаття. Зрозуміло, проводити в цей час домашні дослідження не варто. Існують певні цифри, що говорять про те, до якого терміну тест не в змозі визначити вагітність. Мова йде про перших годин після статевого акту.

Зате до 7-11 тижня вміст даного гормону досягає свого піку: в цей період він перевищує позначку в 100 тисяч ммо/мл і тільки потім йде на зниження. Таким чином, хоріонічний гонадотропін – самий вірний індикатор вагітності. І кожен тест заснований на механізмі його збільшення в жіночому організмі.

Як виглядає стандартний тест на вагітність? Це невелика паперова смужка з розміткою, розшифровка якої додається в інструкції. Але найголовніше – на неї нанесена речовина, яка вступає в певну реакцію з гормоном, що містяться в сечі. Якщо жінка вагітна і вміст ХГЛ досить високо (в залежності від тесту – від 20 ммо/мл), то реагент проявляється у вигляді другої червоної смужки. Навіть мінімальний натяк на її поява – це висока ймовірність трапилася вагітності. Для вірності можна провести повторний аналіз через пару днів. Цього часу достатньо, щоб концентрація ХГЛ в організмі збільшилася в 2 рази. Якщо зачаття відбулося, тест обов’язково покаже позитивний результат. І в цей раз другий «рубчик» буде більш насиченого кольору.

Правильний алгоритм дій

Щоб отримати результат, необхідно на кілька секунд занурити тест в сечу. Бажано використовувати зібрану вранці порцію: в ній концентрація ХГЛ досягає максимальних показників за добу. Відмітка, до якої потрібно опустити смужку, зазвичай виділена стрілочкою і словом «max».

Не слід тримати тест занадто довго. Різні виробники вказують в інструкціях час від 3 до 20 секунд. Так, популярний у народі Эвитест показує досить достовірний результат вже після 5 секунд «перебування» у сечі. Але краще чітко слідувати інструкції і не перетримувати, так як це позначиться на точності експрес-методу.

Результат з’явиться протягом 2-4 хвилин після всіх маніпуляцій. Це може бути ледь помітна червона лінія, якщо термін ще маленький, або яскраво червона смужка, коли концентрація ХГЛ дуже висока. У будь-якому випадку, тест визначає вагітність

Вся справа – в терміні

А тепер відповідь на питання, яке хвилює багатьох майбутніх мам: на якому терміні тест на вагітність демонструє достовірний результат?

Треба зізнатися, що більшість виробників експрес-«смужок» гарантує максимально високу чутливість своєї продукції. Мовляв, визначення вагітності відбувається з першого дня затримки менструації! Насправді, найчастіше це рекламний хід. Далеко не кожен тест, на якому вказана така інформація, здатний на таке досягнення.

Тому, щоб не витрачати гроші даремно, починайте робити тести на третій-четвертий день затримки. Якщо людина вагітний, то концентрація ХГЛ до даного терміну досягає позначки 750 ммо/мл Якісне засіб обов’язково відреагує на цей показник 2 червоними смужками.

Але багато практикуючі гінекологи не радять проводити тест на таких ранніх термінах. Вони стверджують, що краще це робити через чотири тижні після передбачуваного зачаття. Це і є оптимальний відповідь на питання про те, з якого терміну показує тест на вагітність достовірний результат.

Коли можлива помилка?

Дійсно, якісний тест на вагітність покаже, сталося зачаття чи ні, навіть на ранніх термінах. Втім, відомі випадки, коли смужки помиляються. Вони можуть не показувати вагітність, навіть якщо та є. Адже багато що залежить і від умов зберігання, і від того, чи дотримані правила використання.

Треба розуміти, що далеко не завжди тест на вагітність показує правдивий результат. Бувають випадки, коли зачаття не відбулося, але 2 смужки говорять про зворотне. Ось основні причини цього неприємного казусу:

Зворотна ситуація – коли тест говорить «ні», а реальність – «так»! Перерахуємо причини цього явища:

Крім того, тестування може бути хибним, якщо засіб для експрес-методу зберігалося в неправильних умовах. Зазвичай його потрібно тримати в сухих, прохолодних місцях. Тому, якщо ви поклали його на підвіконня, де самий пригрів, і забули там на пару днів, на достовірний результат краще не розраховуйте.

Найточніший результат – через місяць

Якщо виключити всі перераховані вище ситуації, на експрес-метод можна сміливо покластися. З максимальною вірогідністю тест покаже вагітність або її відсутність на оптимальних строках. Повторимо, за словами багатьох діючих гінекологів, вони складають близько чотирьох тижнів після зачаття.

Втім, в деяких випадках експрес-метод може спрацювати і раніше. Так, деякі жінки стверджують, що змогли дізнатися про свою вагітність ще до затримки місячних! Але такі ситуації можна, скоріше, віднести до винятків.

Втім, є ще один варіант, який показує точний результат навіть на самих ранніх термінах. Він також заснований на ХГЛ, але міститься вже не в сечі, а в крові. На жаль, провести таке «дослідження» в домашніх умовах неможливо: доведеться здавати аналізи в клініці. Зате в правдивості отриманих результатів ви зможете бути впевнені! Втім, визначення «гормону вагітності» в лабораторних умовах – це зовсім інша історія.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Чи можна вагітним ходити в лазню?

Зміст статті: Користь і шкода лазні під час вагітності Небезпека банних процедур для вагітних Правила відвідування лазні для вагітних Багато хто з нас люблять митися в російській лазні. Справжні цінителі…

Раціон харчування вагітної жінки: що можна майбутній мамі

Зміст статті: Чому вагітним важливо стежити за раціоном харчування? Як вибудовувати систему харчування вагітної жінки? Що категорично заборонено вагітним? Інші особливості харчування Як вагітної убезпечити себе? Виношування дитини – це…

Розтяжки при вагітності: кокосове масло поспішає на допомогу

Зміст статті: Чому виникають розтяжки? Як боротися? Продукт з плодів кокоса Що містить кокосове масло? Як використовувати кокосове масло проти стрий? Як вибрати якісний продукт? Чи Є протипоказання? Багато мам…