Тільки для справжніх пані!

Є можливість завагітніти до овуляції

Є можливість завагітніти до овуляції

Багатьох жінок, так і їх коханих чоловіків хвилює питання про те, наскільки ймовірно стати мамою, завагітнівши в несприятливий для цього момент. Щоб бути впевненим у собі і своїх діях людиною, важливо знати і власну фізіологію, і свого партнера.

Цикл жіночого організму – що це таке?

Все, що відбувається в тілі жінки, а особливо, речі, пов’язані з дітонародженням, підпорядковане особливим законам. Це неймовірно точний, тонкий і складний механізм. Щоб вміти планувати своє сьогодення і майбутнє, кожної без винятку дівчині слід знати про особливості своєї статевої системи.

Жіночий організм працює циклами, які безперервно змінюють один одного. Загальноприйнятим у гінекології моментом, з якого вони відраховуються, є перший день місячних. Цикл може тривати від 23-25 до 32-34 днів. Коли закінчується один, відразу ж починається інший, і така безперервна робота репродуктивної системи триває аж до клімаксу.

Послідовність циклу жіночої репродуктивної системи наступна:

Овуляція

Зачаття неможливе, поки яйцеклітина не вийшла з фолікула, який має розірватися. Саме це і відбувається в день овуляції. Звільнена яйцеклітина знаходиться в матковій трубі і чекає зустрічі зі сперматозоїдом, який запліднити її.

Час овуляції, якщо розраховувати його при середній тривалості циклу (28 днів), настає приблизно на 14-17 добу.

Однак жіночий організм дуже індивідуальний, і існує ряд нюансів, які будуть впливати на процеси:

Усі ці спонтанні процеси, передбачити їх не можна, вони можуть повторюватися або відбуватися регулярно. У будь-якому випадку, вгадати день овуляції неможливо. Для того щоб бути впевненими, жінки, які думають, як завагітніти, набувають тест на овуляцію, показує, настала вона чи ні.

Розрахувати дні овуляції індивідуально для будь-якого циклу допоможе наш онлайн калькулятор.

Овуляція і зачаття

Звичайно, вважається, що день, коли яйцеклітина виходить з фолікула – найбільш сприятливий для того, щоб у тілі жінки зародилося нове життя. Фахівці стверджують, що ймовірність становить приблизно 33-35%.

Проте питання, чи можна завагітніти до овуляції, хвилює багатьох жінок – і тих, хто хоче стати мамою, і тих, хто віддає перевагу користуватися контрацептивами. В останньому випадку, відповідь на нього дозволить ретельніше ставитися до питань контрацепції і не допустити запліднення.

Деякі вважають, що до овуляції можна завагітніти, але формально це не так. Яйцеклітина не зуміє оплодотвориться, поки вона знаходиться в фолікулі. Тільки його розрив є стартом до процесу зачаття.

Сперматозоїди, потрапляючи в піхву, мають властивість зберігати там життєздатність до 120 годин. Тобто, вони можуть перебувати там, поки яйцеклітина не звільниться і не буде готова до запліднення.

Багатьох жінок цікавить питання, чи можливо завагітніти до овуляції, скажімо, за тиждень. Не завжди «хотіти» – означає «могти», як говорить народна мудрість. Це малоймовірно і відбудеться тільки в двох випадках: якщо визріла ще одна яйцеклітини або самі терміни виходу з фолікула зрушилися на кілька днів.

Можлива вагітність до овуляції, скажімо, за 1-2 дні? Так, приблизно в 27% випадків це відбувається. Сперматозоїди зберігають свою життєздатність, тканини матки готові прийняти зародок, а яйцеклітина ось-ось вийде з фолікула.

Статевий акт за добу до овуляції зіставимо з цим процесом прямо в день її настання. Ймовірність зачати дитини дуже висока.

Зачаття без овуляції

У Мережі існує безліч розповідей про те, як народні цілителі або чарівні пігулки допомогли жінці завагітніти без овуляції. Наскільки правдиві такі оповідання, чи можна їм вірити? Фахівці стверджують, що не можна. Зачаття може статися лише після виходу яйцеклітини з яєчника і розриву фолікула. Якщо цього не відбувається, сперматозоїду просто нічого запліднювати, тобто, якщо немає овуляції, завагітніти неможливо.

Висновок, який повинна зробити жінка в такій ситуації – необхідно звернутися до лікаря-гінеколога і почати лікування. В першу чергу, доктор встановить причини відсутності овуляції. Серед них можуть бути:

Відсутність овуляції – не вирок. Сучасна медична наука надає багато можливостей для того, щоб подолати безпліддя. Овуляцію можна запустити, звичайно, після необхідних лабораторних досліджень, УЗД і консультацій з гінекологом. Лікар призначає медикаментозну терапію, яка може скорегувати вироблення гормону прогестерону, необхідного для успішного зачаття. Іноді доцільним є стимуляція овуляції, що дозволяє дозрілої яйцеклітини вийти в маткову трубу і покинути межі фолікула.