Тільки для справжніх пані!

Якщо ріжуться зуби: як допомогти дитині в складний період?

Якщо ріжуться зуби: як допомогти дитині в складний період?

Прорізування зубів – неминучий і дуже важливий етап розвитку дитини. Цей природний процес найчастіше пов’язаний з певними труднощами і доставляє чимало неприємних відчуттів малюка, а разом з тим додає клопоту і батькам, адже у багатьох дітей зуби ріжуться дуже болісно. Як же допомогти дитині в такий непростий для неї період?

Симптоми прорізування зубів

Перші ознаки прорізування зубів з’являються у віці 5-6 місяців. Однак це усереднені цифри, тому не варто хвилюватися, якщо зубки ріжуться трохи пізніше або трохи раніше цього терміну. Про те, що процес появи зубів вже почався, скажуть наступні симптоми:

Через деякий час на десні стануть помітні білі точки, а при натисканні на них пальцем мама буде відчувати тверді кромки майбутніх зубів. Поступово край зубика «прориває» десну, і симптоми на час стихають. Зазвичай зуби прорізаються з періодичністю 1-2 місяці, але у деяких малюків цей проміжок може скорочуватися чи, навпаки, збільшуватися. Якщо дитині вже більше 10 місяців, а перші різці все ще не здалися, це вагомий привід звернутися до педіатра: така затримка може свідчити про відхилення у здоров’ї дитини.

Існує думка, що у деяких дітей при прорізуванні може виникати нежить, кашель, пронос і навіть блювота. Але лікарі стверджують, що всі ці ознаки не є специфічними симптомами швидкого появи різців, іклів і молярів. Справа в тому, що в період прорізування зубів імунітет дитини ослаблений, і тому дитячий організм особливо схильний до ризику виникнення респіраторних і кишкових інфекцій. Не варто списувати високу температуру, тривалий нежить і діарею на зубки. Швидше за все, малюк захворів, і йому потрібне відповідне лікування, яке призначить лікар.

Як допомогти дитині?

Допомогти малюкові, коли у нього ріжуться зуби, можна і потрібно. В непрості періоди активного росту зубів для дитини особливо важливо відчувати увагу і участь батьків. Багато діти ведуть себе дуже капризно, відмовляються їсти, спати, грати і віддають більшу частину часу проводити на руках у мами. Батькам потрібно налаштуватися на те, що подібним чином малюк буде вести себе протягом кількох днів, а те і тижнів. Тому варто набратися терпіння і пам’ятати про те, що маляті набагато гірше в ці моменти, ніж вам.

Щоб було легше зрозуміти свою дитину, подумайте про те, що відчуваєте ви, коли у вас болить зуб. А тепер уявіть, що такі відчуття турбують вас тривалий час на протязі всього дня. Саме так відчуває себе дитина, коли у нього ріжуться зуби. Не відмовляйте йому в тому, щоб зайвий раз взяти його на руки, коли він плаче: більшість дітей затихають в обіймах мами, а біль у яснах дещо зменшується. Немовлятам найкраще допомагає заспокоїтися мамина груди, її тепло і запах молока.

Втім, іноді немовлята використовують сосок, щоб «почухати» десни, і якщо у малюка вже є зуби, матері буде нестерпно боляче. З-за цього багато жінок відмовляються від грудного вигодовування. Але педіатри рекомендують продовжити годування грудьми як можна довше і радять використовувати спеціальні силіконові накладки, щоб уникнути пошкодження сосків. У період, коли у малюка ріжуться зуби, йому особливо важливо отримувати грудне молоко не тільки для заспокоєння, але і для зміцнення імунітету. Якщо ж мати твердо вирішила закінчити природне вигодовування, робити це потрібно після того, як проріжеться черговий зубик, щоб уникнути сильного стресу у дитини.

Звичайно, психологічний аспект на даному етапі розвитку дітей дуже важливий. Але допомога дитині на цьому не закінчується. Полегшити неприємні відчуття допоможуть наступні дії:

Коли у дітей ріжуться зубки, батькам потрібно особливо уважно стежити за чистотою і безпекою навколишнього оточення. Малюки в період прорізування зубів беруть в рот все, до чого можуть дотягнутися, тому ризик занесення інфекції в організм дитини зростає в кілька разів.

Молочні зубки: потрібно чистити?

Коли у дитини прорізуються перші молочні зуби, мамі і татові пора задуматися про належну гігієну порожнини рота дитини. Стоматологи рекомендують починати чистити зубки малюкові вже тоді, коли у нього з’являться перші різці. Звичайно, для ніжної емалі молочних зубів звичайна щітка не підійде. Краще всього використовувати силіконову, з м’якими тонкими зубчиками. Така щітка має вигляд напальчника, тому користуватися нею дуже зручно. У ранньому віці проводити чистку з пастою ще необов’язково, а ось коли малюк починає пробувати нову їжу, особливо яка має властивість залишатися в міжзубних проміжках, зубна паста вже стає необхідністю. Самий головний критерій при виборі цього засоби гігієни – безпека, адже більшість дітей із задоволенням проковтують солодкий гель, і він не повинен завдавати шкоди дитячому організму.

У міру дорослішання малюка силіконову щіточку можна замінити на звичайну, але використовувати його потрібно дуже акуратно, щоб не пошкодити ніжну слизову і ненароком не подряпати маленькі зубки. Якщо малюк прагне чистити зубки самостійно, йому потрібно допомогти і показати, як робити це правильно. З часом дитина звикне до щоденної гігієнічної процедури і, можливо, навіть буде робити це з задоволенням. Якщо догляд за порожниною рота було розпочато вже в самому ранньому дитинстві, зуби і ясна малюка надовго залишаться здоровими.

Період, коли у дитини ріжуться зуби, може стати серйозним випробуванням як для малюка, так і для його батьків. Дуже важливо підтримати дитину в цей складний для нього час і зробити все можливе, щоб процес прорізування пройшов для нього менш болісно.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Якщо дитина уві сні занадто сильно потіє: вирішуємо проблему

Зміст статті: Нормальне явище Головна Збудливість Індивідуальні особливості Розлади вегетативної системи Рахіт Спадковість Висновок Якщо мами помічають, що дитина потіє, коли спить, вони починають хвилюватися, чому це відбувається, хоча часто…

Робимо новонародженому масаж від коліків

Зміст статті: Підготовка Техніка Різновиди масажу Висновок Кольки – одна з серйозних проблем, які доставляють масу неприємних моментів для новонароджених та їх батьків. Нерегулярні досить гострі больові відчуття в очеревині…

Гороховий суп: з якого віку можна давати дитині страву

Зміст статті: Вдалий час для гороху Блюдо для дитини: особливості приготування Правила введення страви в меню малюка Загальні рекомендації Дитячий організм перші роки після народження адаптується до життя в навколишньому…