Тільки для справжніх пані!

Якщо дитина уві сні занадто сильно потіє: вирішуємо проблему

Якщо дитина уві сні занадто сильно потіє: вирішуємо проблему

Якщо мами помічають, що дитина потіє, коли спить, вони починають хвилюватися, чому це відбувається, хоча часто для цього нема причини. Систему терморегуляції контролює вегетативна нервова система, регулююча мимовільні функції. До них відносяться дихання, підтримання температури, кровообіг. У малюків вона ще недорозвинена, тому потові залози починають функціонувати лише через пару тижнів після пологів. А оскільки поверхня дитячої шкіри невелика, концентрація згаданих залоз перевищує аналогічний показник у дорослого.

Хоча дуже сильно виражена пітливість іноді дійсно свідчить про присутність певної хвороби (застуди, інфекції або генетичної схильності), проте часто діти вночі потіють з природних причин. Незважаючи на це, таких новонароджених слід показати лікарю, який не дозволить пропустити якийсь тривожний сигнал у вигляді хвороби.

Нормальне явище

Чому часто дітей «обливає потім»? Через те ж, що і батьків: їм дуже жарко. Якщо температура всередині спальні перевищує значення 20 °С при високій вологості, тіло дитини уві сні неодмінно буде пітним. А ось із-за чого у малюка пітливість проявляється лише вночі, а вдень у тому ж приміщенні він сухий? Причина цього в тому, що уві сні його тіло цілком контактує з білизною, тому повітря не в змозі висушувати піт на шкірі.

Чому крихітка спить і потіє? Напевно, він занадто закутаний. Йому некомфортно в теплій одежі, особливо якщо синтетичне білизна, абсолютно не пристосоване для поглинання поту. Аналогічна ситуація і з ковдрою, що створює певний «парниковий ефект».

Оскільки вегетативна система немовляти не встигла налагодити роботу після народження малюка, надмірна пітливість стає наслідком денного перезбудження дитини. Коли уві сні він розслабляється, істотно посилюється потовиділення.

Застуда

Якщо несподівано уві сні малюк почав сильно потіти, слід перевірити, немає чи інших ознак хвороби. Оскільки людське тіло налаштоване на те, що не дозволяє температурі занадто підніматися, піт позбавляє організм від накопичених з-за присутності бактерій токсинів. Навіть після усунення простудної причини виділення поту його рівень буде певний час зберігатися, турбуватися про це не варто.

Збудливість

Кожна дитина більш емоційно сприймає навколишню дійсність, ніж його батьки. Якщо спостерігаєте, що він потіє, причому сильно, уві сні, а перед цим був збуджений, не слід переживати. Для дітей характерно, якщо у них намокає голова, а також шия замість долонь, як у дорослих.

Індивідуальні особливості

Рясний піт, весь час спостерігається під час сну у маляти, може виділятися з-за особливостей його функціонування вегетативної системи. Вона відповідає за деякі процеси, в числі яких і потовиділення. Чому ж не відбувається правильна терморегуляція у новонародженого?

Оскільки у малюків ця система не до кінця сформована, вона стає причиною нічного рясного поту на тілі. Новонароджений зростає стрімко, а всі життєво важливі функції встигнуть остаточно налаштуватися тільки до його п’ятиріччя. З-за цього малюк поки що може ночами сильно потіти. Ця своєрідна реакція, викликана підвищенням температури уві сні, вважається цілком нормальною.

Розлади вегетативної системи

Оскільки організм – дуже делікатний і чутливий механізм, кожен його елемент знаходиться в залежності від функціонування інших. Зустрічаються випадки певних збоїв нейрогуморальної регуляції, які змушують тіло покриватися потім вночі. Необхідно контролювати крихітку і неодмінно відвідати фахівця після того, як у малюка почнуть спостерігатися наступні симптоми:

Рахіт

Серед небезпечних для дітей причин, що викликають гіперфункцію потових залоз, є захворювання під назвою рахіт. Воно розвивається при нестачі в організмі вітаміну D. ця хвороба Частіше виникає у немовлят, хоча здатна вражати і більш старших дітей.

Батьків має неодмінно насторожити прояв таких ознак:

Батькам необхідно негайно викликати лікаря при таких симптомах хвороби, оскільки запускати її не можна.

Спадковість

За Причиною потовиділення вночі у дітей здатна стати сімейна спадковість. Вона викликає підвищену активність потових залоз, кардинальна зміна складу поту, що виділяється у сні і після нього.

Висновок

Якщо ви уважно прочитали статтю, значить, у вашого малюка під час сну спостерігається рясна пітливість, а поодинокі спроби позбутися від неї чомусь не увінчалися успіхом. Це тимчасово. Перемога неодмінно буде досягнута!

Слід керуватися знаннями, почерпнутими з різних джерел, і цілеспрямовано діяти в обраному напрямку. Використання лікарських рекомендацій і порад бабусь обов’язково посприяє позбавлення від неприємного явища.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Робимо новонародженому масаж від коліків

Зміст статті: Підготовка Техніка Різновиди масажу Висновок Кольки – одна з серйозних проблем, які доставляють масу неприємних моментів для новонароджених та їх батьків. Нерегулярні досить гострі больові відчуття в очеревині…

Гороховий суп: з якого віку можна давати дитині страву

Зміст статті: Вдалий час для гороху Блюдо для дитини: особливості приготування Правила введення страви в меню малюка Загальні рекомендації Дитячий організм перші роки після народження адаптується до життя в навколишньому…

Густі зелені соплі у маленької дитини: найкращі і безпечні способи лікування

Зміст статті: Причина появи виділень з носа У чому небезпека Що робити, якщо з носа дитини з’явилися зелені виділення? Як правильно промивати ніс дитині Профілактика нежитю Народні методи лікування Всі…