Тільки для справжніх пані!

Якої шкоди завдають газовані напої організму людини?

Якої шкоди завдають газовані напої організму людини?

Полиці магазинів буквально рясніють всілякими напоями, зокрема газованими. Вони привертають увагу не тільки своїми різнобарвними пляшками і яскравими етикетками, але і різноманітністю смаків. Основними споживачами газованої води є діти, особливо в жарку пору року. Такі напої на перший погляд смачні і солодкі, їх хочеться пити ще і ще. Однак газована вода дуже шкідлива і має ціле безліч протипоказань, особливо для організму дітей. Про те, який негативний ефект виробляють такі напої, написано чимало робіт. Дієтологи і лікарі в один голос твердять про необхідність виключити їх з раціону як непотрібний і вкрай шкідливий продукт.

Напевно багато хто чув, що, приміром, «Кола» або «Спрайт» відмінно видаляють іржу і вапняний наліт. А деякі навіть самостійно проводили подібні експерименти будинку або використовували таку воду замість побутової хімії. Тому варто розібратися, ніж газовані напої шкідливі для організму, і замислитися перед тим, як самому їх пити чи пропонувати своїй дитині.

Склад газованої води

Щоб зрозуміти користь того чи іншого продукту, потрібно просто прочитати етикетку і подивитися склад. Як правило, газована вода містить ароматизатор, смакові добавки, консерванти, барвники, вуглекислий газ і, власне, воду. Існує дуже невеликий відсоток напоїв, у складі яких перебувають натуральні інгредієнти. Вони відрізняються за ціною, зате і користь для людини в них точно є. Основної шкоди газованих напоїв полягає в міститься в них кількості цукру. В 2-х л такої води його близько 40 столових ложок. Часто, особливо в жарку погоду, виходить випити і не одну пляшку такої води. Можна тільки уявити, скільки зайвих калорій потрапляє в організм людини тільки за рахунок газованої води! Крім того, завдяки своєму насиченому смаку вона ще більше провокує спрагу.

Виробники намагаються вирішити цю проблему за допомогою цукрозамінників:

Однак це аж ніяк не вирішує проблему шкідливості газованих напоїв, а в деяких випадках тільки посилює її. Замінники призводять до розвитку різноманітних серйозних захворювань.

Також до складу газованих напоїв входить кислота (яблучна, ортофосфорна або лимонна), яка є консервантом і доповнює смак. У деяких випадках до них додають і кофеїн.

Різні смаки і кольори забезпечують напоїв всілякі барвники та ароматизатори. Не варто розраховувати, що вони зроблені з натуральних продуктів, фруктів і ягід. Зазвичай це добавки хімічного походження, а, відповідно, ніякої користі для людини вони не несуть.

Шкоду напоїв

Газована вода дуже шкідлива як дітям, так і дорослим. Це пояснюється цілою низкою різних факторів. З-за великого вмісту цукру вона провокує посилене вироблення інсуліну, що в свою чергу значно збільшує ймовірність виникнення діабету навіть у дитини. Крім того, постійне вживання газованої води сприяє підвищенню ваги і розвитку ожиріння. Людям, схильним до таких захворювань, категорично не можна пити такі напої. Деякі щоб зменшити калорійність і кількість поступає в організм цукру, віддають перевагу газованій воді з замінниками, проте це теж не зовсім безпечно. Подібні речовини, незважаючи на всі запевнення виробників, аж ніяк не є корисними і нешкідливими. Вони призводять до появи каменів у нирках, втрати зору, а також є канцерогенами і при постійному надходженні в організм призводять до виникнення і розвитку онкозахворювань.

Також в сукупності з кислотами цукор негативно впливає на зубну емаль, руйнуючи її і приводячи до появи карієсу. Крім цього, напій провокує швидке вимивання з організму кальцію, що призводить до крихкості кісток і частих переломів. Особливо це небезпечно для дітей, яким він необхідний для розвитку опорно-рухового апарату. Нестача може призвести до серйозних порушень і патологій. Також це небезпечно для людей похилого віку, у яких з часом засвоюваність кальцію організмом може, а газована вода ще й провокує його вимивання.

Ароматизатори і барвники, як хімічні речовини, накопичуючись при систематичному надходженні в організм людини і вступаючи в реакцію з іншими інгредієнтами напою, можуть перетворюватися на токсини. Кофеїн, який додають у різні види газованої води, провокує звикання. Якщо спочатку він викликає прилив бадьорості, то з часом його надлишок призводить до роздратованості, агресії і швидкої стомлюваності. Особливо це помітно на дітях, які, вживаючи такі напої постійно, починають страждати від безсоння і напруги психіки. Крім усього іншого, потрапляючи в організм, різні речовини, які містяться в газованій воді, можуть викликати алергічні реакції.

Вуглекислий газ сам по собі не шкідливий, він працює в якості консерванту. Однак, потрапляючи в організм людини, у якого є які-небудь порушення в ШКТ, він може завдати шкоди. Газовані напої категорично не можна тим людям, у кого діагностовано гастрит, виразкова хвороба, проблеми з кишечником, метеоризм і т. п. Так і для повністю здорової людини вживання такої води загрожує порушенням у травленні.

Користь газованої води

Як не дивно, але у газованої води є і користь. Це більше стосується саме води, а не напоїв з величезною кількістю цукру і барвниками. Існує безліч її видів лікувальних, які призначаються при різноманітних захворюваннях. Така вода не лише має цілющу дію на організм при вживанні всередину. З нею також часто приймають ванни, благотворно впливають на шкіру. Після даних процедур тіло омолоджується, насичується киснем і корисними речовинами, а також поліпшується колір і рельєф шкіри. Такі ванни мають загальний зміцнюючий і розслабляючий ефект на організм, нервову напругу і знімаючи борючись з безсонням.