Тільки для справжніх пані!

Якої шкоди завдає загар і як його запобігти

Якої шкоди завдає загар і як його запобігти

В жарку сонячну погоду багато людей йдуть на пляж, щоб позасмагати, щоб тіло набуло шоколадний колір. Однак при всій красі це може бути погано для шкіри. Виходячи на сонце, необхідно враховувати шкоду засмаги і бути обережними.

Чому це шкідливо?

В організмі людини міститься пігмент меланін (його виробляють меланоцити). Коли на шкіру потрапляють сонячні промені, під його впливом вона темніє. Меланін поглинає промені, нейтралізує їх вплив. Таким чином він захищає шкіру. Засмага стає своєрідним «панциром», що рятує людину від шкідливого впливу ультрафіолету. Але перш ніж він утворюється, при першому контакті з сонцем шкіра обов’язково отримує пошкодження.

Шкоду сонячного засмаги полягає в наступному:

Крім того, є люди, яким засмагати взагалі протипоказано:

Штучний загар

Якщо влітку не було відпустки або воно виявилося холодним, багато хто з нас вважають за краще відправитися в солярій або салон краси на процедуру автозасмаги. У цих способів теж є досить мінусів.

Найбільш популярний засмага в солярії, але шкода від нього теж може бути значним:

Ходити в солярій зовсім не тим, кому протипоказано перебування на сонці.

З усіх видів найменш шкідливим вважається автозагар, який полягає у нанесенні на тіло спеціальних речовин, що містять похідні гліцерину. Вони вступають в реакцію з білками креатину в шкірі, і в результаті виробляється мелоноидин, схожий на меланін. Дія майже таке ж, як і у UV-променів, тільки засоби їх не містять і не завдають шкірі такої шкоди. З іншого боку, і у автозасмаги є свої недоліки:

Таким чином, будь-який спосіб засмагнути здатний зашкодити людині. Але поганих наслідків можна уникнути, якщо займатися цим розумно й помірковано.

Заходи безпеки

Шкода від засмаги на сонці можна істотно знизити, якщо дотримувати наступні рекомендації:

Щоб відвідування солярію не принесло нічого шкідливого, теж слід бути обережним:

Для автозасмаги теж потрібно вибирати відомі салони, кошти з хорошим терміном придатності. Перед процедурою обов’язково робити тест на алергію, а після користуватися зволожуючим кремом або лосьйоном.

Щоб добре засмагнути, мало буваючи на сонці, варто включити в свій раціон продукти, що містять бета-каротин і лікопін (морква, солодкі перці, персики), вітамін Е (рослинні олії), тирозин (горіхи, бобові), селен (капуста). Ці речовини захищають шкіру і підсилюють вироблення меланіну.

Оправляясь у відпустку або просто в салон, завжди потрібно пам’ятати, чим шкідливий загар і як можна уникнути неприємних наслідків. Тоді шоколадний колір шкіри буде тільки радувати.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Які причини хрускоту в колінах при присіданні

Зміст статті: Відмітні особливості Звідки цей неприємний звук? Як боротися з проблемою? Проблеми з колінними суглобами можуть розвинутися як у підлітка, так і у дорослої людини. Їх відмітною особливістю є…

Які трави допоможуть від сухого кашлю?

Зміст статті: Як трави можуть допомогти при кашлі? Вибір лікарських трав від кашлю Як вилікувати сухий кашель травами Основні правила заварювання лікарських рослин Інгаляції на травах при сухому кашлі Як…

Як зняти втому з очей: надійні засоби для сяючого погляду

Зміст статті: Причини втоми очей Симптоми перевтоми Профілактика перевтоми Геть З очей втому Гімнастика для очей Масаж століття Народні засоби для боротьби з втомою очей Очі не даремно називають дзеркалом…