Тільки для справжніх пані!

Якої шкоди може завдати протеїн організму

Якої шкоди може завдати протеїн організму

Протеїн – концентрований білок, який є досить популярним серед спортсменів. Вважається, що він допомагає нарощувати м’язову масу і підвищувати витривалість при тривалих фізичних навантаженнях. Але не варто забувати про шкоду протеїну, який не настільки нешкідлива. Насправді в гонитві за красивим тілом можна істотно підірвати своє здоров’я, надмірно захоплюючись популярними напоями.

Загальні відомості

Спочатку протеїн вважався досить небезпечним продуктом нарівні з гейнерами та енергетиками. Поступово ставлення до нього почало змінюватися, і сучасні спортсмени не представляють тренувань без регулярного вживання даного білкового порошку.

Багато хто стверджує, що протеїн є абсолютно натуральним продуктом без домішки хімії і не може завдати шкоди організму. Інший аргумент на користь вживання протеїну – важлива роль білка в правильному функціонуванні систем.

Насправді все не так однозначно. Багато хто забуває, що надмірне надходження будь-якої речовини не несе користі для здоров’я. Це також стосується білка, який не так вже й корисно одержувати в такому концентрованому вигляді, в якому він міститься в протеїнові коктейлі.

Користь напою

Найголовніший аргумент на користь вживання протеїну – його здатність інтенсивно нарощувати м’язову масу, підвищувати витривалість і знижувати апетит. Вважається, що все це збільшує користь від тренувань і сприяє значним спортивним досягненням. При цьому для багатьох він стає основним продуктом харчування і одержання енергії як після занять спортом, так і протягом дня.

Але так чи велика в дійсності користь протеїну? Адже не дарма існують суворі обмеження щодо його вживання серед людей з певними захворюваннями.

Крім того, вважається, що протеїн може надавати цілий ряд негативних впливів на внутрішні органи.

Саме тому варто ретельно вивчити всі можливі побічні ефекти, які може мати концентрований білок, перш ніж приймати остаточне рішення про його прийняття.

Негативні наслідки від вживання

Розмови про шкоду протеїну на організм не є помилкою. Він є. Небезпека може виявитися досить суттєвою.

Таким чином, перш ніж братися за популярний коктейль, варто добре подумати, який може бути шкоду протеїну для організму.

Вплив на жіночий організм

Для представниць слабкої статі протеїн нерідко стає причиною порушення обмінних процесів – натрій надмірно вимивається, а кальцій, навпаки, затримується.

В результаті утворюються жирові відкладення, а рідина починає погано виводитися.

Володіючи властивістю збільшувати кількість естрогену в організмі, концентрований білок може порушити загальний гормональний фон. Саме тому жінкам не рекомендується занадто захоплюватися протеїнових порошком, а необхідну кількість білка отримувати з рослинної їжі.

Вплив на чоловічий організм

Головний мінус протеїну для представників сильної статі – вплив на потенцію. Вважається, що надмірна кількість білка зменшує чоловічу силу. Крім того, даний продукт порушує гормональний фон і у чоловіків.

Присутність в протеїні великої кількості фитоэстрагена (жіночого гормону) може стати причиною розвитку жіночих вторинних статевих ознак. Саме тому його вживання має бути вкрай обережним.

Протеїн і правильне харчування

Якщо ви займаєтеся спортом, значить, ведете здоровий спосіб життя. А в цьому величезну роль відіграє правильне харчування, вживання виключно натуральної їжі. Слід зазначити, рослинний білок засвоюється організмом набагато краще. Крім того, він сприяє:

Тому, якщо ви хочете займатися спортом і при цьому отримувати достатню кількість білка, зовсім необов’язково вдаватися до протеїновим порошків. Натуральні продукти стануть відмінною альтернативою сурогату.

Які продукти вибрати?

Щоб отримувати необхідний білок в достатній кількості, додайте в своє меню:

Важливо відзначити, що білок рослинного походження зберігає всі свої корисні властивості при будь-якому рівні термообробки.

Щоб збільшити надходження білка в організм і забезпечити його найкраще засвоєння, рекомендується поєднувати такі продукти:

Вживаючи продукти в такому поєднанні, ви забезпечите надходження в організм не тільки достатньої кількості білка, але і багатьох важливих вітамінів і мікроелементів, необхідних для життєдіяльності.

Також корисно вживати певні фрукти, в яких відсоток рослинного білка досить високий. До таких належить:

Таким чином, список продуктів, вживаючи які, можна забезпечити себе достатньою кількістю білка, досить великий і різноманітний. Це означає, що немає ніякої необхідності в прийомі порошку з концентрованим білком.

Звичайно, кожен вирішує для себе, чи потрібен йому протеїн, про шкоду або користь для організму доведеться говорити конкретно в його випадку.

Якщо ваша мета – міцне здоров’я та відмінна фізична форма, ніякої необхідності в порошкових добавках немає. Досить регулярно займатися спортом і правильно харчуватися, отримуючи всі необхідні вітаміни з продуктів рослинного походження. Так ви забезпечите себе не тільки натуральною їжею, але і найкращим засвоєнням всіх вступників мікроелементів.