Тільки для справжніх пані!

Якими цілющими властивостями володіє Іван-чай?

Якими цілющими властивостями володіє Іван-чай?

Сучасна медицина вміє лікувати багато хвороб, аптеки переповнені найменуваннями різних корисних ліків, проте тисячі людей щодня звертаються до рецептів народної медицини. І це не дивно: синтезувати у лабораторії те, що природа створювала століттями, практично неможливо.

Наша країна багата різноманітними лікувальними травами, рецепти застосування яких нам відомі з давніх часів. Однією з таких трав є Іван-чай – справді дивовижне рослина. У його складі міститься безліч корисних речовин і хімічних елементів, які благотворно впливають на наш організм, що обумовлює його унікальні цілющі властивості. За своїм лікувальним і оздоровчим якостями ця трава перевершує багато інших: при мінімумі протипоказань її можна вживати практично всім, а особливо лікарі-травники рекомендують пити Іван-чай чоловікам.

Іван чай – трав’яниста багаторічна рослина сімейства кипрейные, виростає в тайгових районах північної півкулі, а значить – широко поширена на території нашої країни. Одне з його назв – копорскій чай – походить від села Копор’є, що знаходиться біля Санкт-Петербурга. Саме там наприкінці XVIII століття почали збирати кипрей і шляхом ферментації виробляти з нього корисний і лікувальний чай. Чашка ароматного копорского чаю відмінно тонізує організм і додає життєвої енергії. Для збереження всіх корисних властивостей такий чай вимагає правильної заварки і зберігання не більше двох років, а також уваги до наявних протипоказань.

Хімічний склад рослини

З чим пов’язані такі корисні властивості Іван-чаю? Відповідь криється в його хімічному складі: рідкісна рослина містить такий набір життєво важливих речовин, вітамінів і мікроелементів. Нижче наведено основні з них:

Крім того, відмітною перевагою Іван-чаю є відсутність в ньому кофеїну, а також сечової і щавлевої кислот, які зазвичай зустрічаються в інших рослинах і, наприклад, у складі звичайного чорного чаю. Отже, він не має шкідливого впливу на обмін речовин, не викликає звикання і практично не має протипоказань.

Для чого застосовують напій

Завдяки багатому складу Іван-чаю, напій з нього володіє широким спектром лікувальних властивостей:

Не Можна обійти стороною і той факт, що Іван-чай позитивно впливає на сечо-статеву систему чоловіків: підтримує роботу передміхурової залози і покращує потенцію. Недарма Іван-чай також називають «чоловічою» травою. Його лікувальні властивості відносно аденоми простати відомі протягом багатьох років. Це захворювання стає справжньою проблемою, особливо для чоловіків старше 50 років. Як правило, його лікування полягає в прийомі антибіотиків і гормональних препаратів, які мають безліч побічних ефектів і не дозволені до вживання протягом тривалого часу. В даному випадку рецепти народної медицини припадають як не можна до речі: багатьом чоловікам цей цілющий чай допоміг послабити симптоми захворювання, а також уникнути оперативного втручання. Іван-чай зобов’язаний бути незамінним напоєм на столі чоловіки старше 50 років.

Нарешті, Іван-чай в гарячому, а особливо в холодному вигляді, відмінно втамовує спрагу, очищає організм і заряджає бадьорістю і енергією. Чоловіки стверджують, що цей чай відмінно знімає похмілля і прояснює розум.

Альтернативні способи використання

Протипоказань до вживання Іван-чаю практично немає: в ньому відсутній кофеїн, а значить – його можна вживати гіпертонікам і літнім людям. Чай з цієї трави також рекомендують вживати навіть дітям: він приносить полегшення в період появи зубів. Тим не менш, при вживанні Іван-чаю варто знати наступне:

  • Кипрей може викликати індивідуальну непереносимість.
  • Не слід пити цей чай паралельно з прийомом заспокійливих та інших ліків, що стосуються нервової системи.
  • Не рекомендується вживати напій разом з жарознижувальними препаратами.
  • При вагітності і лактації обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікуючим лікарем.
  • Внаслідок того, що Іван-чай володіє легким проносним ефектом, обережність слід проявити людям, схильним до діареї.
  • Всім людям бажано пити цей напій курсами не більше двох тижнів.
  • Крім заварювання чаю, ви можете використовувати кипрей як відмінний медонос: з одного гектара заростей цієї трави можна зібрати 400-600 кг меду. Мед з Іван-чаю зберігає всі його лікувальні властивості і при цьому має дуже ніжним і м’яким смаком, тому його також називають «дитячим».

    Підбиваючи підсумки, ще раз відзначимо: Іван-чай – дійсно унікальний продукт, що перевершує за своїми властивостями багато інші лікувальні трави, а також користується величезною популярністю серед чоловіків і має мінімум протипоказань. Періодичне вживання напою з трави Іван-чай благотворно позначається на всіх системах організму, надає ясність розуму і бадьорість духу, відмінно очищає і тонізує організм, зцілює і запобігає різні захворювання. А головне, шукати далеко не треба – будь-яка людина може самостійно зібрати і заготовити Іван-чай. Використовуйте щедрість природи для вашого здоров’я!