Тільки для справжніх пані!

Якими багатий вітамінами лимон: все про цінності фрукта

Якими багатий вітамінами лимон: все про цінності фрукта

Заморський фрукт став для нас настільки звичним, що ми часом не помічаємо його на прилавках наших магазинів. А адже ще в 17 столітті лимон був недоступний звичайній людині. Тільки багаті і знатні люди могли насолоджуватися його смаком.

У наші дні фрукт широко використовують в кулінарії. Але більше його сприймають як лікарський засіб. Навіть діти знають, що він є дуже корисним продуктом при простудних захворюваннях.

А чому цей фрукт так добре зарекомендував себе в народній медицині? І які вітаміни містяться в лимоні?

Вітамінний склад цитруса

Мало хто не знає, що фрукт вважається першим постачальником вітаміну С. Але далеко не всі можуть з легкістю відповісти, які ще є вітаміни в лимоні.

А насправді їх багато. Не просто так прозвали цитрусовий плід «яблуком безсмертя». Навіть медики рекомендують приймати по ¼ частині кожен день в профілактичних цілях.

При цьому у фрукті однаково корисні як м’якоть, так і шкірка. В їстівної частини плоду міститься тільки 10 % сухих речовин, решта 90% припадає на воду.

Склад лимона різноманітний і включає в себе:

Групу вітамінів утворюють:

Серед мікроелементів у лимоні найбільше міститься калію. Він перешкоджає зашлакованості організму, нормалізує водно-сольовий баланс, кислотно-лужну середу, позитивно позначається на роботі серця, печінки і нирок.

Особливу увагу слід приділити шкірці плоду. У ній міститься істотний запас аскорбінової кислоти, клітковину, ефірні масла. Є також вітаміни В1, В2, С, РР та інші.

Коли рекомендується вживати лимон

Заморський фрукт володіє великою цілющою силою. Його застосовують при таких недугах, як:

У лимоні не міститься холестерин і насичені жири, тому він вважається прекрасним помічником у боротьбі із зайвою вагою.

Широке застосування знайшов плід в області косметології. З неї роблять маски, лосьйони, креми. Він корисний для шкіри, нігтів і волосся.

Варіанти використання цитруса

Шкоду лимона

Незважаючи на наявність величезної кількості корисних речовин, вживання фрукта може призвести до негативних наслідків. Лимони слід з обережністю застосовувати:

При наявності одного з цих захворювань потрібно обов’язково порадитися з лікарем, перш ніж включати в свій раціон лимон. Він докладно вам розповість, як і в яких дозах його вживати.

Природа піклується про людину і надає йому все саме необхідне для нормальної життєдіяльності. Важливо тільки вміти правильно користуватися цими дарами.