Тільки для справжніх пані!

Яким чином алкоголь підвищує або знижує тиск

Яким чином алкоголь підвищує або знижує тиск

Алкоголь підвищує або знижує тиск людини? Дозволений алкоголь при тиску? Іноді знання цього питання буває просто необхідно, коли потрібно надати людині першу екстрену допомогу. Але завжди варто пам’ятати про те, що ця міра є достатньо радикальною, а тому ніколи не зможе замінити повноцінного медикаментозного лікування.

Що відноситься до алкоголю? Алкогольні напої – це напої, що містять так званий етиловий спирт в тій чи іншій концентрації. Поділяються вони фортеці, яка вимірюється в градусах, на слабоалкогольні, середньої міцності і міцні. Одним з найбільш міцних алкогольних напоїв є абсент. Його фортеця становить близько 70-80 градусів. До слабких напоїв відноситься пиво і пивні напої. Алкоголь середньої міцності – це вино, вермут та їх аналоги. Коньяк, горілку, текілу і т. д. вже можна віднести до напоїв досить міцним.

Алкогольні напої були відомі ще з давніх часів, одним з перших стало вино. Його навчилися робити ще в Стародавньому Єгипті та Стародавній Греції. Правда, пили його греки і римляни переважно в розбавленому вигляді, а пияцтво все ж сильно заборонялося. В часи Древньої Спарти розпивання алкоголю дорослими чоловіками заборонялося до тих пір, поки їх діти не обзаводилися онуками. Лише в глибокій старості їм дозволялося пити розбавлене вино. Жінкам же вживання алкоголю в будь-якому віці суворо заборонялося. Натомість рабів в обов’язковому порядку змушували пити вино і навіть напиватися у свята, щоб зробити їх безпорадними і безвольними порівняно з вільними людьми.

Якщо говорити про Середньовіччя, то в ті часи знати влаштовувала гучні гулянки з усіма витікаючими наслідками. Незважаючи на сильний вплив у суспільстві церкви, вони не соромилися жити в гріхах (обжерливість і перелюб). Та й самі монахи пили вино в своїх монастирях. Правда, в ті часи вживання алкоголю можна було частково виправдати одним фактом – етиловий спирт по-своєму є знезаражувальним засобом, і його постійне вживання дозволяло прочищати організм від різного роду паразитів. А враховуючи, що каналізації в містах в ті часи не було, так і милися люди в Європі не дуже часто, це було свого роду порятунком. До речі, вином довгий час промивали рани в польових госпіталях.

А що ж весь цей час відбувалося на нашій Батьківщині? Справедливості заради зауважимо, що на Русі розпивання алкогольних напоїв не заохочувалося. Довгий час слов’яни знали тільки медовуху. І то вживали її лише по великих святах. З вином ж нас познайомили візантійці, а з горілкою – поляки. До речі, довгий час саме Росія вважалася найменш питущою країною, помітно поступаючись в цьому «благородної» Франції, Німеччини, Італії і т. д. Тенденція почала сильно змінюватися лише в останні кілька десятиліть.

Який вплив робить «зілля»

Давайте все ж розберемося, чому так поганий або хороший алкоголь для здоров’я людини. Як алкоголь впливає на тиск, як вони взаємопов’язані? Алкоголь підвищує або знижує тиск? Часом, коли нічого іншого під рукою не виявляється, люди звертаються до сили алкоголю можливості надання екстреної першої допомоги. Тому й необхідні деякі пізнання.

Отже, вплив алкоголю на тиск виражається у людини головним чином на звуження або розширення судин. Тому на першій стадії алкогольного сп’яніння, коли спостерігається процес розширення судин, у людини, відповідно, знижується тиск, так як крові стає простіше текти по судинах, вона зустрічає менший опір на своєму шляху. Особливо сильний ефект спостерігається переважно при вживанні міцних напоїв. Тому у разі підвищеного тиску деякі «знавці» рекомендують випити трохи коньяку для нормалізації стану.

Але! Не варто забувати про те шкоду і небезпеку, яку таїть у собі вживання спиртовмісних напоїв. Адже етиловий спирт по суті є отрутою, а він є в будь-якому алкоголь. Повертаючись до тиску: між швидкістю кровообігу і зниженим тиском існує залежність. Так, наприклад, занадто швидкий кровотік може спровокувати таке явище: серце просто не буде встигати качати таку кількість крові, і далекі кінцівки (наприклад, пальці ніг) залишаться без нормального кровопостачання. Зрозуміло, це буде дуже погано для вас, тому не варто ставитися до алкогольних напоїв як до правильного способу лікування. Швидше, навпаки, це радикальний і ризикований спосіб, який не може замінювати лікування при проблемах з тиском. Завжди пам’ятайте про те, що подібний ефект може виявлятися з різною мірою активності. Факторів, що на це вплив, досить багато, побочка проявляє себе по-різному в залежності від тих чи інших умов.

А можуть спиртовмісні напої підвищувати тиск? Так, можуть, за умови, що людина регулярно вживає. Справа в тому, що етанол здатний стимулювати ЦНС, тим самим викликаючи підвищений тиск. Це явище спостерігається саме у випадку частого зловживання алкогольними напоями. На людей, які випивають відносно рідко, це, як правило, не поширюється.

Кілька рецептів від тиску

 • Нормалізувати тиск допоможуть насіння льону. Вживайте їх в день по 5-6 чайних ложечок. Можна додати насіння в салат або з’їсти як самостійний продукт.
 • Знизити тиск допомагають свіжовичавлені овочеві соки – наприклад, з моркви і огірка. В сік можна додати шпинат і петрушку. Пийте тільки свіжим!
 • Підведемо короткі підсумки. Вживання спиртовмісної напою в теорії може знизити тиск, однак при частому вживанні тиск, навпаки, підвищиться. Але головне, що при цьому ви нанесете найсильніший удар всьому іншому організму, адже будь-який алкоголь – це отрута, він руйнує клітини, підриває роботу імунної системи, затуманює вашу свідомість. Наслідки для здоров’я все це має вельми згубні.

  Взагалі, ніколи не варто вважати спиртовмісні напої чимось на зразок лікарського засобу. Набагато краще вдаватися до безпечних народних засобів і консультуватися з кваліфікованим лікарем. Проблеми з тиском це серйозно, але їх можна вирішити, якщо вчасно діагностувати і лікувати грамотно.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Які існують лікувальні трави від алкоголізму

  Зміст статті: У чому переваги народних способів лікування Види відварів і зілля Настоянка на основі чебрецю, або чебрецю повзучого Відвар з кучерявого вовчця Трав’яний збір Про застереження при використанні засобів…

  Як очистити організм після відмови від куріння: комплекс дій

  Зміст статті: Стан здоров’я після куріння Комплексна чистка організму Спорт і ще раз спорт! Правильне харчування Народні рецепти Овочі і фрукти, здатні «вигнати» нікотин Організм кожної людини, незалежно від його…

  Як самостійно кинути палити в домашніх умовах швидко і легко?

  Зміст статті: Сім простих кроків до свободи від нікотину Харчування і спосіб життя в перехідний період Які відвари і настої допомагають у боротьбі з курінням? Тверде рішення кинути палити –…