Тільки для справжніх пані!

Який режим дня повинен бути у новонародженої дитини?

Який режим дня повинен бути у новонародженої дитини?

Коли в сім’ї народжується дитина, життя батьків кардинально змінюється. Часто до його появи вони і не уявляли собі, як все буде насправді. При цьому повсякденні справи ніхто не відміняв – татові потрібно приходити на роботу виспавшись і енергійним, а мамі знаходити час на прибирання, приготування їжі, інші домашні справи. Тому так важливий режим дня малюка – певний стрижень, на який нанизується життя всіх домочадців, який робить її і продуктивною, і передбачуваною.

Сучасні мами, читаючи матеріали про догляд за немовлям, слухаючи поради педіатра, власних батьків, свекрухи, колишніх подруг часто губляться в величезній масі розрізненої інформації. Одні говорять про жорсткому розкладі, годуванні строго раз на три години, практиці залишати дитину «проораться» в самоті. Інші наполягають, що графік повинен бути гнучким або зовсім відсутнім. Однак кожна мама і її малюк індивідуальні, тому важливо сформувати такий режим годування дитини, який буде зручний для всієї сім’ї. Справа ця не проста, але цілком реальне.

А чи потрібен взагалі розпорядок?

Багаторічний батьківський досвід говорить про те, що так, потрібен. Без режиму погано, насамперед, дорослим, які доглядають за дитиною. Наприклад, якщо малюк засинає кожен раз в різний час, мама не може спланувати свої справи. А найважливіший для всієї родини нічний сон може бути перерваний в 2, в 3 години, і тоді тато не зможе відпочити перед важким робочим днем.

Налагоджувати всі важливі моменти дня – сон, неспання, годування, прогулянки, харчування – це значить отримати певну впевненість і передбачуваність, можливість запланувати і зробити важливі справи.

Від чого залежить режим немовляти?

Годування сумішшю передбачає абсолютно інший графік. Його необхідно здійснювати по годинах, проміжки виходять більше, ніж у немовлят. Найчастіше малюка годують десь в 12 ночі, а потім вже в п’ять-шість ранку (в 1 місяць). У цьому сенсі, мамам искусственников легше налагодити режим дня грудного малюка.

Життя малюка від народження до року

Представляємо вашій увазі системний опис змін у житті дитини по місяцях. Особливості розпорядку дня для новонародженого кардинально відрізняються від того, яким буде режим через 10-12 місяців. Отже, який режим дня новонародженого в різні періоди?

Відповідь на питання, який потрібний режим для новонародженої дитини при годуванні груддю, простий: графіка в цьому випадку практично не буває.

У кожного новонародженого в перший місяць різна потреба в маминому молоці і сні: одні смокчуть мало і багато сплять самі, інші закривають очі тільки з грудьми в роті.

У будь-якому випадку, зневірятися не варто: приблизно до трьох місяців, коли зросте потреба пізнавати навколишній світ і збільшаться періоди неспання, розпорядок потроху нормалізується.

Для зручності деякі мами заводять спеціальну зошит, де в особливій таблиці зазначають час, коли засинає і прокидається дитина.

У п’ять-шість місяців дитині починають вводити прикорм.

Для того, щоб їжа засвоювалася правильно і приносила користь, режимні моменти дуже важливі.

Як вибудувати режим для новонародженої дитини?

Щоб сім’ї з малюком жилося спокійно, щоб все встигали відпочивати і виконувати необхідні домашні обов’язки, розпорядок необхідно створювати – сам він навряд чи з’явиться. Є кілька важливих режимних моментів і нюансів: