Тільки для справжніх пані!

Які фізичні вправи корисні для вагітних

Які фізичні вправи корисні для вагітних

Виношуючи малюка, кожна матуся намагається думати не тільки про себе. Її постійно турбує здоров’я ще не народженої дитини. У цей період жінки переглядають свої звички, побоюючись будь-яких загроз для дитини. У них в пріоритеті стає правильне харчування і неспішні прогулянки на свіжому повітрі. Багато матусі замислюються і про підтримку фізичної форми, тому цікавляться, які вправи можна робити вагітним, щоб зміцнити м’язи і підготувати організм до майбутніх пологів.

Користь фізкультури

Деякі жінки думають, що після зачаття небезпечні будь-які фізичні навантаження, і припиняють робити зарядку або займатися фітнесом. Але це далеко не так. Фізичні вправи для вагітних неймовірно корисні.

Хороша фізична підготовка матері позитивно впливає на плід. Під час регулярних тренувань кров швидше циркулює в організмі. Завдяки цьому покращується надходження кисню та інших цінних речовин малюкові.

Фізкультура під час вагітності служить хорошою профілактикою набряків, позитивно впливає на роботу всіх органів, підтягує м’язи грудей, запобігаючи втрату красивої форми після пологів.

Протипоказання і застереження

Більшість фахівців впевнені, що фізична активність необхідна майбутній мамі протягом усього терміну вагітності. Щоб вона принесла користь, важливо правильно розподіляти навантаження і приймати до уваги загальний стан жінки. Тому перед початком тренувань потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем. У рідкісних випадках у вагітної можуть бути протипоказання до спортивних занять, які в змозі помітити тільки гінеколог.

Коли у фахівців немає підстав для заборони, вони настійно рекомендують робити легку зарядку. Фізичні вправи при вагітності потрібно підбирати, враховуючи індивідуальні особливості жінки, і те, в якому триместрі вона знаходиться. Зазвичай майбутня матуся використовує декілька комплексів.

Основним критерієм для занять є те, що, виконуючи їх, жінки не повинні перенапружуватися. Комплекс вправ для вагітних не може включати в себе різкі рухи, інтенсивні стрибки і надмірне навантаження на черевний прес. Зарядка повинна приносити майбутньої матусі радість і позитивні емоції. Якщо під час її проведення з’являються неприємні відчуття в животі, запаморочення або інший дискомфорт, необхідно відразу припинити заняття і кілька хвилин відпочити. Коли тривожні симптоми продовжують турбувати, треба, не гаючи часу, викликати лікаря для огляду.

Комплекс вправ

У першому триметре в організмі майбутньої матусі протікають важливі процеси. У цей період відбувається формування органів малюка. Зараз для жінки необхідна дихальна гімнастика і вправи, спрямовані на розслаблення різних груп м’язів. Лікарі рекомендують проводити легку зарядку відразу після пробудження і не витрачати на неї більше 20 хвилин.

У другому триместрі потрібно приділити особливу увагу зміцненню тазостегнових м’язів. Щоб робити зарядку було комфортно, майбутній матусі бажано надягати бандаж, щоб підтримувати зростання животик, і не продовжувати зарядку довше 30 хвилин.

Корисні вправи для вагітних у другому триместрі можна значно урізноманітнити і використовувати для тренування стільчик, лавку або спеціальний гімнастичний м’яч — фітбол.

Зарядка на пізньому терміні

На третьому триместрі жінка стає неповороткою, тому їй небезпечно виконувати складні вправи. Кращим рішенням для неї стає фітбол. Спокійні, плавні рухи на м’ячі зміцнюють сідничні м’язи, стегна і чудово розслабляють.

Вправи під час вагітності на фітболі дозволяється проводити після схвалення лікаря. На пізньому терміні бажано, щоб на тренуванні був присутній близька людина для допомоги, якщо виникне така необхідність.

Якщо вправи викликають дискомфорт і сильну втому, краще не ризикувати і відмовитися від них. Гімнастику можна замінити дихальної зарядкою, яка дозволена на будь-якому терміні вагітності.

Дихальні вправи

Вчитися правильному диханню потрібно відразу після того, як вдалося завагітніти. Освоївши методику, можна помітно знизити навантаження на серце, поліпшити роботу нирок і інших органів, а при переймах зменшити біль.

Правильно підібрана гімнастика допомагає зберегти жіночну фігуру і покращує самопочуття протягом усієї вагітності. Мінімальна навантаження при відсутності протипоказань принесе тільки користь, тому що вона готує організм майбутньої матусі до радісного і відповідальної події — народження малюка.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Які аналізи здають в жіночій консультації при постановці на облік по вагітності?

Зміст статті: Аналізи крові при постановці на облік Гінекологічні аналізи Інші аналізи і дослідження при постановці на облік по вагітності Успішне перебіг вагітності багато в чому залежить від кваліфікованого медичного…

Як, коли і для чого вставати на облік по вагітності?

Зміст статті: Коли вагітній треба встати на облік до гінеколога? Можна стати на облік після 12 тижня? Як вагітні стають на облік? Огляд вагітної при постановці на облік Вагітність –…

На якому місяці вагітності з’являється живіт?

Зміст статті: Як і чому збільшується живіт при вагітності? Що впливає на зростання живота при вагітності? Чому не росте живіт? Багато майбутні мами, які ледь дізналися про своєму новому становищі,…