Тільки для справжніх пані!

Які аналізи здають в жіночій консультації при постановці на облік по вагітності?

Які аналізи здають в жіночій консультації при постановці на облік по вагітності?

Успішне перебіг вагітності багато в чому залежить від кваліфікованого медичного спостереження протягом усього терміну виношування дитини. Саме тому гінекологи рекомендують вставати на облік при вагітності на ранніх термінах – до 12 тижня вагітності. Правила постановки на облік в жіночій консультації свідчать, що майбутній мамі необхідно пройти ряд обстежень, у тому числі здати цілий комплекс важливих і потрібних аналізів.

Аналізи крові при постановці на облік

Жінкам, які цікавляться, які аналізи при постановці на облік по вагітності потрібно буде здавати, варто знати, що першочерговими дослідженнями на ранніх термінах вагітності є аналізи крові. Аналізи крові при постановці на облік по вагітності включають в себе дослідження різних параметрів:

За результатами обов’язкових первинних досліджень вагітної можуть бути призначені додаткові аналізи.

Гінекологічні аналізи

Які аналізи є обов’язковими для майбутньої мами? Звичайно ж, ті, які безпосередньо стосуються її статевої сфери. Мова йде про взяття піхвового матеріалу для дослідження на мікрофлору, наявність патогенних миикроорганизмов і онкоцитологію.

Мазок на флору дозволяє об’єктивно оцінити стан слизової піхви, виявити можливі запальні процеси, гінекологічні та венеричні захворювання.

Цей аналіз показує:

Для діагностики гінеколога потрібно зібрати матеріал спеціальним шпателем або стерильною ватною паличкою з 3 зон – стінки піхви, шийки матки та уретри (сечовипускального каналу). Процедура практично безболісна і не вимагає специфічної підготовки. Перед дослідженням не слід користуватися вагінальними свічками, лубрикантами, спринцюваннями, також рекомендується виключити статеві контакти. В день забору матеріалу необхідно підмитися без використання миючих засобів.

Схожим чином проводиться ще один важливий аналіз – бакпосів на мікрофлору. Від попереднього дослідження він відрізняється більш вузькою спрямованістю: за результатами цієї діагностики можна виявити такі мікроорганізми, як:

Крім того, визначається і чутливість виявлених бактерій до антибіотиків, завдяки чому можна призначити найбільш ефективне лікування.

Мазок на онкоцитологію спрямований на виявлення ракових та передракових станів. Для виявлення атипових клітин гінеколог забирає біоматеріал з шийки матки. Підготовка до дослідження – така ж, як і в двох попередніх випадках.

Інші аналізи і дослідження при постановці на облік по вагітності

При постановці на облік в жіночій консультації майбутній мамі доводиться здавати не тільки аналізи крові та гінекологічні мазки. Одним із найбільш простих, але від цього не менш важливих досліджень при вагітності є загальний аналіз сечі, який дозволяє виявити патології сечовивідної системи вже на ранніх термінах виношування дитини і тим самим допомагає при необхідності скорегувати перебіг вагітності, щоб уникнути ускладнень.

Особливо важливо регулярно здавати аналізи сечі тим жінкам, у кого раніше спостерігалися захворювання нирок і сечового міхура. Щоб діагностика показала достовірні результати, потрібно дотримуватися нескладних правил збору біоматеріалу: ретельно підмиватися перед сечовипусканням, під час збору сечі прикривати вхід у піхву ватним диском і використовувати для транспортування досліджуваної рідини тільки стерильну тару. При наявності хронічних хвороб сечостатевої системи гінеколог може вимагати здати додаткові аналізи сечі – за методом Нечипоренко або Зимницьким.

Вузькоспрямовані аналізи потрібні в тому випадку, якщо до настання вагітності у жінки спостерігалися патології внутрішніх органів. Так, при проблемах з роботою щитовидної залози майбутньої матері буде рекомендовано здати кров на специфічні гормони, пов’язані з ендокринною функцією. Вагітні з відхиленнями в обмінних процесах, схильні до розвитку цукрового діабету, проходять спеціальне дослідження на глікемічний профіль – рівень цукру в крові.

Зазвичай при постановці на облік по вагітності необхідно пройти обстеження на наявність золотистого стафілокока.

Для цього доведеться здати посів зі слизової носоглотки. Виявити це захворювання дуже важливо саме на перших тижнях вагітності, щоб вчасно почати лікування і уникнути небезпечних для матері і дитини наслідків.

На перший погляд може здатися, що перелік необхідних аналізів просто величезний. Але насправді кожне з цих досліджень є однаково важливим для здоров’я самої мами і розвитку її малюка, тому виключити навіть один аналіз з цього ряду неможливо. Не варто відмовлятися і від додаткової діагностики, якщо на тому наполягає лікар. Пройшовши всі необхідні обстеження і вставши на облік до гінеколога, жінка може бути впевнена, що перебіг її вагітності відтепер перебуватиме під суворим медичним контролем.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як, коли і для чого вставати на облік по вагітності?

Зміст статті: Коли вагітній треба встати на облік до гінеколога? Можна стати на облік після 12 тижня? Як вагітні стають на облік? Огляд вагітної при постановці на облік Вагітність –…

На якому місяці вагітності з’являється живіт?

Зміст статті: Як і чому збільшується живіт при вагітності? Що впливає на зростання живота при вагітності? Чому не росте живіт? Багато майбутні мами, які ледь дізналися про своєму новому становищі,…

Як розпізнати початок перейм?

Зміст статті: Що таке перейми? Помилкові і справжні перейми: як розпізнати Інтенсивність переймів і інтервал між ними Особливі випадки Як зменшити біль при переймах? Вагітність – це час безліч хвилюючих…