Тільки для справжніх пані!

Яка температура повинна бути у місячної дитини і як її правильно виміряти

Яка температура повинна бути у місячної дитини і як її правильно виміряти

Новоспечені батьки завжди пильно спостерігають за здоров’ям свого малюка. Вони регулярно перевіряють, чи не замерз він, суха у нього одяг і як він себе почуває. Тому багато мам, запідозривши у дитини підвищення температури, негайно прагнуть поставити йому градусник. Побачивши на термометрі навіть невелике відхилення від загальноприйнятої норми 36,6°С, батьки думають, що дитина хвора і починають передчасно бити тривогу. Так яка ж нормальна температура тіла у дитини першого місяця життя?

37°С – хвороба чи ні?

Температура тіла у місячного немовляти дуже нестабільна. Це безпосередньо пов’язано з особливостями дитячого розвитку в цьому віці ще слабо розвинені режими терморегуляції. Тому, якщо малюк замерз або перегрівся, це обов’язково позначиться на свідченнях градусника. Нормою для немовляти є температура від 36°С до 37,4°С (в пахвовій западині). Якщо при вимірюванні ви отримали дещо інші цифри, має сенс перевірити, як одягнений дитина. Пам’ятайте, що перегрів шкодить дитині не менше, ніж переохолодження.

Крім того, незначне підвищення температурних показників може бути пов’язаний з іншими обставинами:

Показання термометра залежать і від часу доби. Так, ранкова і вечірня температура дитини має різницю приблизно в 0,5°С. найнижчі свідчення можна зафіксувати вночі. Враховується і спосіб вимірювання. Якщо термометр поміщають в рот, то він може показувати від 36,6°С до 37,2°С, в паховій складці – від 36°С до 37,2°с. Якщо температуру вимірюють ректально, показання коливаються від 36,9°С до 37,4°С. При цьому не варто забувати і про те, що будь-градусник, яка б висока точність у нього не була, завжди припускає певну похибку.

Мучити місячного малюка постійними вимірами температури не потрібно. Але якщо ви будете знати, які показники є для нього нормою, надалі зможете без праці помітити відхилення в стані здоров’я дитини і вчасно вжити заходів. Тому досить протягом 2-3 днів в різний час доби ставити дитині градусник і відзначати отримані результати. Середньодобові показники і будуть нормальною температурою тіла малюка.

Чи Варто хвилюватися?

В більшості випадків невелика гіпертермія у дітей місячного віку є нормою, і давати які-небудь лікарські засоби немає необхідності. Але при цьому регулярно проводити моніторинг стану дитини все ж потрібно. Якщо підвищення температури супроводжується іншими симптомами, мама повинна обов’язково повідомити про це лікаря. Про те, що дитина може бути хворий, свідчать наступні ознаки:

Незначна зміна температури в більшу сторону трапляється і після деяких щеплень. Вважається, що це нормальна реакція на вакцину, і вона не потребує лікування, якщо не супроводжується більш серйозними порушеннями в самопочутті малюка.

Нерідко в теплу пору року із-за боязні переохолодити немовляти батьки продовжують надягати на нього теплий одяг. Це призводить до перегріву малюка, симптомами якого можуть бути гіпертермія (як помірної, так і високого ступеня), сонливість, зміна шкірних покривів (почервоніння або, навпаки, блідість), відсутність сечовипускання. Маленькі діти особливо схильні до ризику зневоднення і його тяжких наслідків. Тому перед прогулянкою необхідно звернути увагу на те, яка погода за вікном, і одягати дитину відповідно до кліматичних умов. Якщо перегрів все ж настала, треба звільнити дитину від зайвого одягу, дати йому попити і перенести в прохолодне приміщення.

Іноді гіпертермії сприяють кишкові кольки, які виникають практично у всіх дітей в перший місяць життя. Якщо дитину турбує надлишкове газоутворення, він може бути дуже неспокійним, особливо у вечірній і нічний час. Малюк сильно плаче, підтискає ноги до живота і тужиться. Ніякого специфічного лікування в цьому випадку не потрібно, але можна спробувати полегшити стан дитини спеціальним масажем і препаратами, що сприяють усуненню метеоризму. Хоча педіатри вважають коліки фізіологічним процесом, пов’язаним з незрілістю травної системи місячного немовляти, все ж потрібно звернутися до лікаря, якщо вони стають занадто сильними, тривалим і супроводжуються змінами стільця, підвищенням температури (навіть незначних) та зниженням маси тіла.

Немає нічого поганого в тому, щоб звернутися до педіатра з питаннями, що стосуються стану здоров’я новонародженого малюка. Якщо у вас є сумніви в тому, що показники температури дитини є нормою, краще всього звернутися за консультацією до фахівця. Педіатр проведе огляд немовляти і визначить, чи є привід для занепокоєння.

Як правильно вимірювати температуру місячній дитині?

Щоб бути впевненим в тому, що температура тіла місячного малюка відповідає нормальним показникам, необхідно правильно виміряти її. Для цього краще всього використовувати сучасні безпечні термометри, що дозволяють швидко і точно отримати результати вимірювань. Існує думка, що ртутні градусники відносяться до найбільш точних приладів визначення температури тіла. Можливо, це дійсно певною мірою відповідає істині. Проте варто пам’ятати, що їх застосування не цілком безпечно. Крім того, новітні високоякісні електронні або інфрачервоні термометри не поступаються ртутним. До того ж деякі сучасні прилади здатні визначити температуру буквально за лічені хвилини, що особливо важливо і зручно, коли мова йде про грудному дитині.

Вимірювати температуру у місячного малюка можна декількома способами:

 • В пахвовій западині. Це самий звичний і простий спосіб визначити, чи нормальна у дитини температура. Електронний градусник на кілька хвилин ставлять під пахву і чекають звукового сигналу.
 • В ротовій порожнині. Останнім часом набирають популярність термометри-соски, що дозволяють без будь-якого дискомфорту для дитини і батьків швидко і достатньо точно визначити, чи немає у малюка гіпертермії. Втім, якщо таким чудом техніки ви не знайшли, то можна використовувати звичайний електронний градусник. Звичайно, ртутний термометр вкладати в ротик малюка ні в якому разі не можна.
 • В прямій кишці. Вимірювання відбувається за короткий час за допомогою електронного термометра і не доставляє маляті відчутних незручностей. Цей метод вимірювання відноситься до одних з найбільш точних.
 • У вушній раковині і на шкірних покривах. Для такого способу визначення температури тіла використовують тільки інфрачервоні термометри. Перевагою цього методу є те, що результати можна отримати вже через кілька секунд, але от їх точність іноді буває дещо сумнівна.
 • Не варто вимірювати температуру місячного немовляти відразу після сну, купання, прогулянки, під час або після кожного годування, інакше градусник в цьому випадку можуть різнитися з нормою. Крім того, мама повинна пам’ятати, що температура може змінюватися в залежності від того, яким способом її вимірюють.

  Щоб завжди бути спокійними і впевненими в тому, що дитина відчуває себе добре, батькам неодмінно потрібно знати, яка температура є нормою для немовлят першого місяця життя. Ці знання допоможуть мамі і татові вчасно скорегувати кліматичні умови навколишнього простору, усунути чинники, які негативно впливають на самопочуття малюка, і при необхідності вчасно звернутися до педіатра.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Яка повинна бути температура води для купання новонародженої дитини

  Зміст статті: Чому вода повинна мати певну температуру Як проводять гігієнічні процедури для новонароджених Що потрібно робити під час миття Що потрібно врахувати в перший місяць Температура води, призначеної для…

  Як часто треба годувати новонародженого?

  Зміст статті: Особливості режиму Користь частого годування дитини грудьми Частота годування при штучному вигодовуванні Правила годування новонародженого Від правильного режиму годування немовляти залежить і його міцний сон, і правильний розвиток,…

  Як зміцнити імунітет і здоров’я дитини

  Зміст статті: Чому діти часто хворіють? Кілька природних способів підвищити імунітет В яких випадках необхідно відвідати лікаря-імунолога? Народні способи зміцнення здоров’я Батьки починають замислюватися про те, що у дитини ослаблений…