Тільки для справжніх пані!

Яка повинна бути температура води для купання новонародженої дитини

Яка повинна бути температура води для купання новонародженої дитини

Температура води, призначеної для купання новонародженого, повинна бути на рівні 37ºС. Це оптимальна температура, яка дозволяє відтворити середовище внутрішньоутробного розвитку і допоможе малюкові заспокоїтися. Купання неспокійного немовляти у воді з температурою близько 37 градусів дозволяє поліпшити його стан, зняти подразнення нервової системи. Малюк засне, а мама зможе відпочити після важкого дня.

Щоб все зробити правильно і провести купання без опіків, перегріву і порушень серцевої діяльності у немовляти, треба купити безпечний дитячий термометр в аптеці, і тримати його в воді під час процедури. Температура води не повинна вимірюватися за допомогою ліктя, як це робили в минулі часи. Такий метод педіатрами не рекомендується, бо він може призвести до опіків, перегрівання або переохолодження.

Можна купити дитячу ванночку з вбудованим градусником. Він розташований на одній із стінок і має добре переглядається шкалу, за якою визначають, наскільки комфортно проходить купання.

Чому вода повинна мати певну температуру

В неонатальний період при купанні вода і температура тіла повинні бути однаковими. У новонародженого малюка механізми терморегуляції недосконалі. Будь-яка невідповідність нормам призводить до розладів нервової системи, і це може бути причиною розвитку різних захворювань.

Вечірня ванна повинна заспокоїти немовля, зняти нервове напруження, дозволити йому розслабитися, щоб всю ніч спати. Оптимальна температура води 37-38 ° С, повільне занурення в неї малюка, загорнутого в пелюшку, дозволяє штучно створити для новонародженого атмосферу внутрішньоутробного розвитку.

Яка вода буде комфортна для дитини, можна буде дізнатися згодом, спостерігаючи за його поведінкою під час вечірньої процедури. Слід пам’ятати, що температура більше 38ºС викликає у дитини прискорене серцебиття. Перегрів стає причиною задишки у слабких малюків, призводить до подразнення, неспокою, яке буде супроводжуватися нестримним плачем.

Вода, що має більш низьку температуру, може бути причиною негативної реакції нервової системи. Шкірні покриви рефлекторно стискаються, кровообіг стає недостатнім, чому малюк тремтить. Спостерігаючи за дитиною, купався в дуже холодною для нього воді, можна побачити, як синіє носогубний трикутник. Малюк починає гикати, турбуватися, плакати. Ці симптоми прямо вказують на те, що дитина під час купання замерз, і температура води для нього занадто низька. Щоб цього уникнути, потрібно утримувати температуру води на одному рівні, не дозволяючи їй сильно остигати, і не підливати занадто гарячу воду у ванну, як це часто роблять бабусі.

Як проводять гігієнічні процедури для новонароджених

Перше купання малюка рекомендується провести після виписки з пологового будинку. Жінку відпускають додому після пологів, коли пупкова ранка у дитини вже зажила, і ніщо не загрожує здоров’ю малюка при купанні. Для гігієнічної процедури знадобляться:

Приготувавши все для купання, на дно ванни кладуть згорнуту пелюшку, щоб немовля лежав на м’якому дні і не ковзав. Під голову кладуть м’який валик, який дозволить підтримувати голову під час купання вище рівня води.

Після цього готують дитину до процедури. Його цілком роздягають, загортають у пелюшку разом з головою, залишаючи відкритим обличчя. Купання новонародженого, загорнутого в пелюшку, повертає малюкові на деякий час відчуття внутрішньоутробного комфорту, а це дуже корисно в неонатальний період розвитку.

Що потрібно робити під час миття

Немовляти кладуть в суху ванну, перевіривши, щоб він влаштувався комфортно.

Потім починають поливати його тільце заздалегідь приготовленої теплою водою певної температури. Градусник повинен постійно перебувати в ємності з водою, яку використовують для поливання немовляти. При необхідності в охолоджену воду потроху додають окріп, доводячи її до нормальної температури людського тіла.

Пелюшка поступово намокає, і тіло дитини рівномірно прогрівається, без різких перепадів температур. Після того як плечі дитини виявляться повністю у воді, пелюшку розгортають і починають мити тільце малюка. Роблять це обережно, використовуючи м’яку рукавичку, оброблену відповідним миючим засобом. Всі частини тіла намилюють по порядку круговими рухами, без натиску:

Для миття спинки дитину кладуть на ліву руку, і він рефлекторно її обхоплює. Малюка притримують за сідниці кистю руки, щоб він не ковзав, і намилюють йому спинку.

Тримаючи дитину на вазі, змивають з нього мильну піну заздалегідь приготовленої теплою водою і закутують його в теплу пелюшку або велике дитяче рушник.

Що потрібно врахувати в перший місяць

Немає необхідності купати дитину в кип’яченій воді або додавати у воду кристали перманганату калію, якщо пуповина не гноїться. Марганцівка володіє сильним антибактеріальним властивістю і сильно сушить ніжну шкіру. Ніхто не знає, яка реакція відбудеться після застосування цього антисептика.

Іноді навіть слабкий розчин спалює шар корисної мікрофлори на слизових тканинах малюка, який і так надто тонкий. Слід пам’ятати, що:

 • Миючі розчини використовують один раз в 3-4 дня по мірі забруднення шкіри. Часте застосування мила знімає природний шар жиру, і це сприяє розвитку шкірних захворювань. Який виробник буде обраний, особиста справа батьків, але куплене засіб має бути призначено для дітей і до того ж – для догляду за дитиною з перших днів життя.
 • Використання трав’яних настоїв корисно тільки за призначенням педіатра. Вони допомагають зняти подразнення і запалення шкірних покривів.
 • Здорових дітей без ознак дерматиту можна купати в чистій воді, щоб вони отримали задоволення і добре спали вночі.
 • Якщо на голові у новонародженого є скоринки, їх перед ванною обробляють прожареним остившім рослинним маслом, а потім миють голову з дитячим шампунем, дозволеним до застосування з перших днів життя.
 • Масаж різних частин тіла м’якої махрової рукавичкою без намилювання під час гігієнічних процедур дуже корисний для загального розвитку новонародженого.
 • Після проходження неонатального періоду, під час якого виявляються різні вроджені патології, дитину потрібно показати невропатологу. Якщо він підтвердить, що дитина здорова, і його можна гартувати, то градус води починають поступово знижувати. Роблять це раз на місяць, знижуючи температуру на 1 градус, поступово доводячи воду до -34 ºС і нижче, спостерігаючи, який ефект дають процедури загартовування.

  Механізми терморегуляції з кожним місяцем будуть вдосконалюватися, і дитина буде відчувати себе комфортно у більш прохолодній воді. Тоді його організм не буде болісно реагувати на різкі перепади температур, і простудні захворювання, бути може, обійдуть стороною.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Як часто треба годувати новонародженого?

  Зміст статті: Особливості режиму Користь частого годування дитини грудьми Частота годування при штучному вигодовуванні Правила годування новонародженого Від правильного режиму годування немовляти залежить і його міцний сон, і правильний розвиток,…

  Як зміцнити імунітет і здоров’я дитини

  Зміст статті: Чому діти часто хворіють? Кілька природних способів підвищити імунітет В яких випадках необхідно відвідати лікаря-імунолога? Народні способи зміцнення здоров’я Батьки починають замислюватися про те, що у дитини ослаблений…

  Як з допомогою харчування підвищити гемоглобін у дитини?

  Зміст статті: Низький гемоглобін: причини і наслідки Топ-10 продуктів, багатих залізом Кращі рецепти Залізовмісні препарати Малюк блідий, млявий, скаржиться на запаморочення і слабкість? Причина такого стану, швидше за все, криється…