Тільки для справжніх пані!

Як зняти втому з очей: надійні засоби для сяючого погляду

Як зняти втому з очей: надійні засоби для сяючого погляду

Очі не даремно називають дзеркалом душі, за ним відразу можна зрозуміти, людині весело чи сумно, чи є у нього час на відпочинок чи це для нього недозволена розкіш. Знання про те, як зняти втому з очей, дозволять не тільки приховати деякі нюанси свого часу, але і поправити здоров’я «дзеркала душі».

Причини втоми очей

Очі перенапружуються і втомлюються з кількох причин:

 • Використання електронних гаджетів: смартфонів, планшетів, ноутбуків і т. п. ситуація Ускладнюється тим, що багато людей змушені в силу своєї професії майже весь день проводити за комп’ютером, інші ж використовують гаджети як засіб зв’язку і «зависають» у них годинами. Зір від цього псується, слизова пересихає, і постійно сльозяться очі.
 • Тривалий перегляд телевізора. Мерехтіння картинки на екрані також шкодять очам.
 • Погана екологія і неправильний спосіб життя. Загазованість і запиленість повітря, шкідливі звички і відсутність розпорядку дня призводять до серйозних порушень зору.
 • Недосип. Недолік сну позначається на очах не кращим чином. Припухлості і причиною недосипання.
 • Симптоми перевтоми

  Симптоми втомлених очей виражаються в наступному:

  Не варто покладатися на швидке позбавлення від цих симптомів, іноді вони можуть сигналізувати про початок серйозних проблем, тому візит до офтальмолога ні в якому разі відкладати не варто.

  Профілактика перевтоми

  Краще не допускати перевтоми і дотримувати прості заходи профілактики:

 • При тривалому знаходженні перед комп’ютером використовуйте якісний рідкокристалічний монітор з високою роздільною здатністю. При цьому кожні 40 хвилин робіть перерви в роботі. Очі повинні знаходитися на відстані 70 сантиметрів від екрана або далі. Антиблікові окуляри, які можна придбати в аптеці, зроблять користування комп’ютером більш безпечним.
 • Варто обмежити користування електронними гаджетами, особливо з маленькими екранами. Переглядаючи фільми з телефону або планшета з маленькою діагоналлю, ви змушуєте напружуватися ваші органи зору, внаслідок чого вони швидко втомлюються.
 • Перегляд телевізора – не найкраще заняття для очей. У день можна перебувати перед телевізором не більше 40 хвилин і тільки на відстані 1,5–2 метри.
 • Повноцінний сон: 7-8 годин сну на добу – запорука здорових і відпочили століття.
 • Під час читання створити оптимальні умови: світло не повинен бути тьмяним або надто яскравим, неприпустимо відображення сторінок. Не можна читати лежачи або при поїздці в транспорті.
 • Потрібно берегти очі від будь-яких забруднень, пошкоджень і інфекцій.
 • Після повернення з вулиці повіки і обличчя слід ретельно вимити. Перед сном потрібно обов’язково очищати очі від декоративної косметики.
 • Раз на рік відвідуйте лікаря-окуліста в цілях профілактики.
 • Геть З очей втому

  Питання про те, як зняти втому очей від використання гаджетів або комп’ютера, недосипу або неправильного способу життя, актуальний для всіх поколінь, тому постараємося відповісти на нього як можна більш повно. Так, швидко зняти втому з стомлених очей допоможуть:

  Гімнастика для очей

  Вправи можна проводити прямо під час робочого дня, вони не займуть багато часу і не відволікають від роботи.

 • Знизити напругу і зволожити слизову допоможе правильне моргання. Спочатку потрібно міцно заплющити очі, а потім широко розкрити повіки. Далі часто моргати півхвилини і повторити першу вправу кілька разів. Можна виконувати аналогічну гімнастику для кожного ока по черзі.
 • Щоб зберегти гостроту зору надовго, необхідно виконувати вправи, спрямовані на розглядання предметів на різній відстані. Наприклад, спочатку можна направити погляд удалину, на хмари або верхівки дерев, а потім перевести його на будь-який предмет, що лежить на вашому робочому столі. Можна також намалювати точку на склі і дивитися по черзі то на неї, то на природу за вікном. Така гімнастика швидко знімає втому з очей.
 • Гарний розслаблюючий вправа – часте моргання протягом 15-20 секунд.
 • Масаж повік

  В масажі потребує не тільки тіло, але й очі, адже за день вони втомлюються нітрохи не менше, а часто навіть більше рук, ніг або спини. Сеанс масажу для повік може влаштувати собі кожен, для цього не потрібні спеціальні навички, достатньо лише слідувати рекомендаціям щодо виконання процедури.

  За здоров’я очей відповідає найменший палець руки – мізинець. Тому можна помасажувати подушечки цих пальців для зняття напруги з втомлених повік.

  Народні засоби для боротьби з втомою очей

  Зняти втому з обличчя і повік можна за допомогою примочок з різних відварів і настоїв:

  Ранковий туалет супроводжуйте протиранням століття кубиками льоду або контрастними умиваннями, тоді заспаний і втомлений вигляд не буде супроводжувати вас усе початок дня.

  Не забувайте про важливість здорового способу життя, повноцінного сну, дотримання режиму дня, гігієни читання і роботи з електронними гаджетами, у тому числі з комп’ютером, тоді ваші очі завжди будуть виглядати відпочивши і сяючими!  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Як зняти з обличчя набряк: ефективні способи

  Зміст статті: Причини Як позбутися від набряків? Соляної компрес Контрастні компреси Кубики льоду для вмивання з травами Трав’яний чай Картопляний компрес Чайний компрес Лавровий лист Масаж Багато дівчат і жінки…

  Як самостійно визначити апендицит і не пропустити небезпеку?

  Зміст статті: Особливості і причини запалення апендикса Біль при апендициті Запалення апендикса у малюків Симптоми апендициту Діагностика в домашніх умовах і самодіагностика Слідства і ускладнення Діагностика і лікування в умовах…

  Як розпізнати симптоми гастриту шлунка у дорослих?

  Зміст статті: Як визначити гостре запалення слизової шлунка Хронічний гастрит: чим небезпечні прояви хвороби? Чи можна вилікувати запалення шлунка? Гастрит – це запальне захворювання слизової оболонки шлунка, яке сьогодні зустрічається…