Тільки для справжніх пані!

Як знайти роботу, якщо немає досвіду?

Як знайти роботу, якщо немає досвіду?

Багато людей, які щойно закінчили школу або інститут, задаються цим питанням. Адже зазвичай роботодавцям потрібні кадри вже з хорошим портфоліо і досвідом в кілька років, а брати на роботу людей, які щойно закінчили навчальні заклади, ніхто не хоче. Як же бути в такій ситуації, як влаштуватися на роботу без досвіду роботи?

Пошук підходящої сфери діяльності

Для початку потрібно визначитися, де і в якій сфері ви хотіли б працювати. Краще, щоб саме на цю область «орієнтований» ваш диплом. Далі слід скласти своє резюме, і можна приступати до пошуку підходящого робочого місця.

Великі корпорації і компанії дуже часто набирають молодих людей за фахом, щоб «виростити їх під себе». Подивіться на сайтах компаній списки вакансій, надішліть своє резюме на корпоративну пошту. А ще краще зустрітися з самим роботодавцем, щоб підвищити свої шанси на успіх. Отримання досвіду на низькооплачуваних посадах. Зазвичай їх пропонують державні центри зайнятості, але не треба дивитися на це скептично. Зазвичай на цих посадах можна отримати досить високий кар’єрне зростання. Наприклад, молодий кур’єр після деякого терміну роботи цілком може отримати місце в офісі або навіть місце начальника при відповідних умовах і навичках.

Дуже важливо бути максимально впевненим у своїх силах і можливостях, точно визначиться зі своїми сильними сторонами. Наприклад, не варто відразу пробувати найматися на високі посади, але слід показати роботодавцю, що у вас є мета їх досягнення. Резюме – ваш головний помічник і ваше обличчя для роботодавця. Необхідно згадати всі плюси і всі навички, якими ви володієте, щоб воно виглядало вражаюче, а також можна придумати переконливу історію про те, як ви працювали, хай і неофіційно.

Особисті зв’язки

Найпростіший і найпопулярніший спосіб в питанні як влаштуватися на роботу без досвіду – це запитати у друзів про вакансії в тих компаніях та підприємствах, де вони працюють. Зазвичай знайомі завжди підкажуть про парі робочих місць, так як вони в курсі справ своєї компанії. Якщо цікавлять все ж немає, варто пошукати в газетах і на спеціальних форумах в інтернеті.

Коли є хороший комп’ютер і доступ до інтернету, то можна цілком легко знайти гідну роботу віддалено. Безліч простих робіт пропонуються різноманітними біржами фріланса (поставити лайк на пост у соціальній мережі, щоб залишити коментар, відгук тощо). Якщо ви вмієте красиво наповнювати сайти або змістовно вести блоги, там можна буде продавати рекламу.

Вакансії, що не вимагають досвіду роботи

Існує дуже багато професій, в яких досвід роботи не потрібен. Приклади: офіціанти, прибиральники, консультанти, розклейщики оголошень, аніматори, кур’єри. Робота на цих професіях швидше дозволяє отримати різні навички, ну а особливої складності в них немає.

Звідки ж все таки взяти необхідний для роботи досвід? – Найвірніший і, мабуть, найпростіший спосіб – самоосвіта: читайте книги по темі, слідкуйте за новими відкриттями у вашій сфері діяльності, відвідуйте тренінги, проходьте інтернет-курси. Також варто витратити час на вивчення нових мов, отримання водійських прав. Їх потім можна буде вписати в резюме як додаткові навички, а при прийомі на роботу вони сильно враховуються.

Другий спосіб – стажування. Великі компанії часто наймають стажистів, головне лише стежити за оголошеннями на їх сайті. Якщо ви зумієте проявити себе, поки будете стажистом, роботодавець спочатку буде позитивно налаштований до вас, і це дасть вам додаткові плюси при вступі.

Основні помилки при пошуку роботи

Отже, як знайти роботу без досвіду? – Не робити таких помилок.

 • Неправильний зовнішній вигляд і манери спілкування. Для роботодавця це два дуже важливих фактора на співбесіді. Неохайний вигляд або груба манера спілкування можуть призвести до розумного відмови від прийняття на роботу. При співбесіді найкраще вбратися в одяг, максимально наближену до форми своєї спеціальності або співробітників фірми. Одяг має бути максимально чистою, а зовнішність – охайною. Спілкуватися ж слід ввічливо, відповіді на передбачувані питання слід придумати заздалегідь. Пам’ятайте, роботодавець бажає знайти професіонала і людини, підкованого в своїй справі. Покажіть йому, що ви швидко вчитеся, маєте багато корисних навичок, кмітливі і неконфліктні в цілому. Тоді те, що досвіду у вас немає, може відійти на другий план.
 • Неправильно оформлене резюме. Своє резюме треба складати конкретно під кожне місце роботи. Якісь навички та досягнення можуть бути зовсім не потрібні на одній роботі, а на інше вони виявляться необхідними. Зробіть акцент на своїй акуратності, пунктуальності, а також згадайте всі свої навички, корисні для даної роботи. Якщо ви не впевнені в тому, що добре склали своє резюме, пошукайте колишніх працівників цієї фірми або тих, хто працює в даний момент. У них можна попросити резюме для ознайомлення і оформити своє грамотним чином.
 • Неправильне час звернення до роботодавця. Від часу співбесіди залежить також багато. Приміром, студенти після отримання спеціальності відразу намагаються знайти роботу. У перші кілька місяців після надходження роботодавець буде вибирати кращих з кращих, так що якщо ви не дуже впевнені в своїх силах, краще почекати з вибором. Найоптимальніший варіант – кінець квітня і травень. В цей час випускники ще не влаштовуються на роботу, але вільні вакансії для них вже відкрилися.
 • Роботодавці-шахраї

  На жаль, часто людей, у яких немає досвіду (і навіть фахівців), обманюють недобросовісні роботодавці. Розглянемо список найпоширеніших «обманів», які пускають вхід при «прийомі на роботу:

 • Безкоштовна робота. Якщо вам пропонують попрацювати безкоштовно (в силу випробувального терміну) одразу говорите «ні». Без контракту, в більшості випадків, виконана робота не влаштує роботодавця, а за витрачений час, гроші не будуть виплачені.
 • Тестове завдання. Дуже часто буває й так, що в компанії пропонують виконати якесь не особливо складне завдання для підтвердження своїх здібностей (перекласти текст, побудувати в 3D-редакторі модель, написати кілька статей тощо). Швидше за все, ваше завдання не задовольнить компанію і ви отримаєте відповідь «ні», однак згодом воно може використовуватися.
 • Оплата за предмети одягу або робочий інвентар. Ви не зобов’язані платити за спеціальний одяг або інструменти, які повинна закуповувати компанія. Дуже часто після оплати вона може просто зникнути, а гроші підуть в нікуди.
 • «Чорна» зарплата. Досить багато в нашій країні організацій, які пропонують працівникам отримувати зарплату без відрахування податків у Пенсійний фонд Росії. Це здається вигідним, так як більш висока зарплата завжди приваблива, але треба розуміти, що потім (у разі форс-мажору) довести щось буде важко. Якщо зарплати для вас немає або її затримують, в суд йти вже марно. Але найголовніше, що в трудовій книжці не буде відповідного запису, що ви отримували досвід на цій посаді, і питання, як влаштуватися на роботу без досвіду роботи, знову буде вас хвилювати при наступному працевлаштуванні.
 • Пам’ятайте, якщо немає досвіду – не біда! Головне в пошуку роботи — цілеспрямованість і наполегливість, а також уважність і акуратність на співбесідах у роботодавців. Ці важливі критерії допоможуть досягти успіху і знайти робоче місце в будь-якій сфері діяльності і з будь-якої спеціальності!  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Як можна заробити пенсіонеру

  Зміст статті: Робота в інтернеті На що варто звернути увагу? Інтернет-магазин Рукоділля Робота з текстами Консультування Фріланс та інвестування Як пенсіонеру заробити в такий непростий час? Для кого-то таке питання…

  Як можна заробити грошей студенту?

  Зміст статті: Реально заробити Біржі фріланса Партнерські програми Заробіток на творчість Купити що-небудь непотрібне, щоб продати що-небудь не потрібне Власний сайт Всім відомо, що сучасні студенти – одна з найбідніших…

  Як можна заробити гроші в кризу?

  Зміст статті: Пасивний дохід Варіанти додаткового заробітку І ще кілька ідей Ніколи не можна бути на 100% впевненим, що чергова криза не торкнеться вас і ваших доходів. Тим більше складно…