Тільки для справжніх пані!

Як знайти хорошу роботу і де її шукати?

Як знайти хорошу роботу і де її шукати?

Шукати роботу періодично доводиться кожній людині. Деякі відразу влаштовуються на місце своєї мрії, інші витрачають на безплідний перегляд вакансій місяці і навіть роки.

Як знайти роботу, яка вас повністю влаштує? Це дуже просто – почніть слідувати порадам кадрових спеціалістів, психологів та працівників успішних корпорацій, які ви знайдете в цій статті.

Підготовчий період

Отже, як знайти хорошу роботу? Завжди простіше організувати пошук, якщо людина знає, що саме він шукає. Психологи дають всім претендентам рада відповісти на наступні питання (можна навіть записати свої думки в блокнот):

Давши відповіді на ці питання, ви структуруєте побажання до свого місця роботи і підійдете до пошуку системно.

Коли будете відповідати на запитання про бажану зарплату, визначте не тільки мінімальну, але і максимальну межу. Не обов’язково озвучувати суму роботодавцю. Верхня межа потрібна для того, щоб здобувач ще раз адекватно оцінив свої навички і здібності.

Якщо ви хочете змінити сферу діяльності, перед пошуком вакансій потрібно буде піти на курси перекваліфікації або навіть отримати відповідну освіту. Деякі організації самі направляють нових співробітників на навчання, тому обов’язково уточніть цей момент під час співбесіди.

Час писати резюме

На сьогоднішній день практично всі кадровики, приймаючи на роботу працівників, спочатку переглядають їх резюме, тому підійдіть до складання цього документа максимально уважно. Претендент повинен продемонструвати грамотну мову, вміння викладати свої думки, логічність, послідовність, здатність до узагальнення і виділення головного.

В резюме лаконічно опишіть свою освіту, досвід роботи, досягнення на попередніх місцях. Зупиніться на ділових якостях і здібностях, які будуть корисні при виконанні трудових обов’язків. Не пишіть зайвого: роботодавцю не обов’язково знати, що ви віртуозно печете пироги або вирішуєте кросворди на швидкість.

Перед тим, як відправляти резюме, кожен раз редагуйте його відповідно до розглянутої вакансією. Наприклад, рерутеров менеджерів з продажу будуть цікавити комунікативні навички і підприємницький досвід, а компанію, шукає секретаря – освіта, знання комп’ютерних програм і т. д. Завжди доповнюйте резюме супровідним листом, в якому коротко розкажіть, чому саме вас слід прийняти на цю посаду. Поради щодо способів складання і щодо правильного оформлення резюме можна легко знайти в інтернеті.

Як знайти нову роботу тим, хто ще працює на попередньому місці? Найчастіше для проходження співбесід співробітникам доводиться брати відпустку на кілька днів без збереження заробітної плати. Постарайтеся так запланувати зустрічі, щоб всі вони припали на цей час.

Де шукати?

При пошуку роботи використовуйте всі наявні можливості, тоді потрібна вакансія підвернеться швидко. У наш час неможливо уявити собі такий підбір без інтернету. Зареєструйтеся на кількох спеціалізованих сайтах – регіональних і федеральних, заповніть анкети і приступайте до вибору вакансій.

Зручні механізми пошуку дозволяють знайти ті пропозиції, які влаштовують саме вас. Можна виставити спеціальні налаштування, і система сама буде сповіщати претендента про надходження нових вакансій, що відповідають його вимогам. Коли ви відправите своє резюме в обрані компанії, вам залишиться тільки чекати дзвінків кадрових служб.

Як і раніше існує звичний спосіб пошуку роботи «по оголошенню». Повідомлення про набір співробітників можна зустріти в газетах, у громадському транспорті, на прохідних підприємств. Вам потрібно співвіднести ваші вимоги до бажаного робочого місця та інформацію, зазначену в оголошенні. Якщо все влаштовує, то сміливо набирайте телефон кадрової служби. Швидше за все, вас попросять вислати резюме по електронній пошті і потім призначать співбесіду.

Високооплачувану і престижну роботу можна знайти, заручившись допомогою знайомих. У цьому вам можуть сприяти колишні колеги, знайомі, родичі, однокласники та однокурсники. Не соромтеся запитувати: навіть якщо знайомі не влаштують вас до себе в організацію, вони здатні дати вам інформацію, де ваш досвід може бути затребуваний.

Якщо ви думаєте, як знайти роботу в певній компанії, відвідайте її офіційний сайт. Як правило, там вивішено перелік вакансій. Якщо такої інформації немає, зателефонуйте у відділ кадрів і запитайте, не потрібні нові співробітники. Швидше за все, вас попросять надіслати резюме і розглянуть вашу кандидатуру.

Під час пошуку можете скористатися послугами кадрового агентства. Там вам підкажуть, як знайти хорошу роботу. Вибирати рекрутингову фірму потрібно дуже ретельно, так як в цій сфері діяльності орудує велика кількість шахраїв. В агентстві вам запропонують заповнити анкету і проведуть співбесіду. Збираючись на зустріч з рекрутером, одягніться у відповідності з посадою, на яку збираєтеся претендувати. Співробітник агентства оцінить ваша поведінка під час співбесіди і буде пропонувати вам вакансії, виходячи зі сформованого думки про вашу кваліфікації. Рекрутер відправить резюме в вподобані вам компанії, і потім вам залишиться почекати запрошення на інтерв’ю.

Ще один спосіб знайти роботу – відвідування різноманітних виставок, презентацій та «ярмарок вакансій». Навіть якщо не вдасться відразу підшукати підходяще місце, на таких заходах легко зав’язуються корисні знайомства, там можна отримати інформацію про те, які компанії набирають співробітників. У нових знайомих можна також поцікавитися умовами роботи в різних організаціях, отримати відомості про затребуваність тих чи інших фахівців.

І ось вас запросили на співбесіду…

Збираючись на зустріч, ретельно продумайте свій зовнішній вигляд; він повинен відповідати посаді, на яку ви претендуєте. Підготуйтеся відповідати на будь-які питання, налаштуйтеся вести себе спокійно і доброзичливо, ще раз згадайте про своїх побажаннях до робочого місця. Якщо у вас є портфоліо, буде правильно взяти його з собою.

Раду від успішного співробітника великої корпорації: перед тим, як піти на співбесіду, постарайтеся більше дізнатися про організації, яка запросила вас на зустріч. Можна вивчити відгуки в інтернеті, опитати знайомих, які можуть бути про неї знають. Збір інформації допоможе відразу відсіяти недобросовісного роботодавця, на яку не варто витрачати свій час.

Заздалегідь запишіть у блокнот усі питання, які хочете задати рекрутеру. Як показує практика, в потрібний момент вони просто вивітрюються з голови. Пам’ятайте, що не лише оцінюють вас як майбутнього співробітника компанії, але і ви вибираєте місце і людей, з якими будете проводити частину свого життя.

Як швидко знайти роботу? Сприймайте пошуки так, як ніби ви вже працюєте. Ставте собі завдання на кожен день, наприклад, скласти резюме, підібрати вакансії, з’їздити на співбесіду. Неухильно дотримуйтесь плану, і результат не змусить себе довго чекати.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як знайти роботу, якщо немає досвіду?

Зміст статті: Пошук підходящої сфери діяльності Особисті зв’язки Вакансії, не вимагають досвіду роботи Основні помилки при пошуку роботи Роботодавці-шахраї Багато людей, які щойно закінчили школу або інститут, задаються цим питанням….

Як можна заробити пенсіонеру

Зміст статті: Робота в інтернеті На що варто звернути увагу? Інтернет-магазин Рукоділля Робота з текстами Консультування Фріланс та інвестування Як пенсіонеру заробити в такий непростий час? Для кого-то таке питання…

Як можна заробити грошей студенту?

Зміст статті: Реально заробити Біржі фріланса Партнерські програми Заробіток на творчість Купити що-небудь непотрібне, щоб продати що-небудь не потрібне Власний сайт Всім відомо, що сучасні студенти – одна з найбідніших…