Тільки для справжніх пані!

Як жінці не розповніти під час вагітності

Як жінці не розповніти під час вагітності

Думки про зайву вагу відвідують кожну жінку, що дізналася про своє «цікавому» положенні. У сучасному світі культ тіла досяг такого рівня, що люди схильні думати про власну формі більше, ніж про здоров’я і благополуччя зародилася життя. Так починаються дієти і голодування в надії, що показники на вагах істотно не зміняться. Є жінки і з іншим підходом: «Я вагітна, тому протягом дев’яти місяців можу ні в чому себе не обмежувати». До чого він веде, здогадатися не важко. Розберемося, як не розповніти під час вагітності, не перегинаючи палицю. Розумний підхід – ось той фундамент, без якого неможливий відмінний результат.

Що відбувається з тілом жінки під час вагітності

Вагітність – це довгий і складний процес, по закінченні якого на світ з’являється людина. Природно, що для організму матері вирощування малюка – велике навантаження. Відчувають її всі органи і системи жінки, в тому числі, нервова. Звідси і поширені легенди про дивну поведінку майбутніх мам, які не можуть упоратися зі своїми бажаннями та емоціями. Спостерігаючи за своєї зміненої фігурою, жінки часто впадають у депресію, боячись розтовстіти. А який найпоширеніший метод позбавлення від туги? Правильно, з’їсти що-небудь смачненьке. У результаті виходить замкнуте коло. Як же з нього вибратися?

Перш за все, треба зрозуміти, що зростаючий вага під час вагітності – це норма, і від неї нікуди не дінешся. Дитина поступово збільшується в розмірах, як і кількість навколоплідних вод. Природно, ваги не віднімають їх масу, демонструючи кількість нібито зайвих кілограмів. Лікарі сходяться на думці, що оптимальне число набраних кг залежить від організму конкретної жінки. Тому основне питання треба трохи перефразувати. Поговоримо про те, як сильно не розповніти під час вагітності, тому що будь-яка крайність – не на благо.

Харчове поведінка майбутньої мами

У перші тижні після настання вагітності багато жінок не тільки не товстіють, але, навпаки, втрачають 3-4 кг. Всьому виною токсикоз. У цей період майбутні мами скаржаться на неможливість з’їсти хоч що-небудь. Позбувшись від перманентного відчуття нудоти, жінки заново відкривають для себе світ улюблених страв. І ось тут криється підступна пастка, до якої варто підготуватися заздалегідь, щоб не погладшати сильно і швидко.

Поради тут прості і зрозумілі, але вимагають від жінки завзяття та бажання досягти мети:

 • Налагодити режим харчування. У жодному випадку в період вагітності (і не тільки) не можна допускати голодування. Тому день кожної жінки повинен починатися з повноцінного сніданку, тривати обідом і ближче до сну – вечерею. Також не треба забувати про легкі перекуски.
 • Перейти на правильне харчування. Цей пункт тісно пов’язаний з попереднім. Не можна переїдати, варто привчити себе до невеликих порціях. Також правильне харчування – це продукти, які піддаються мінімальній обробці. Бажано, щоб вони були вирощені в екологічно чистих умовах і попадали на стіл свіжими. Не можна забувати і про баланс білків, жирів і вуглеводів. На скільки поправляються під час вагітності, головним чином, залежить саме від культури харчування.
 • Не лінуватися складати меню і закуповувати суворо необхідні для нього продукти. Практично кожна жінка скаже, що погладшала, тому що, зголоднівши, з’їдала все підряд. Якщо ж чітко знати, що, коли і з чого приготовано, нічого такого не трапиться.
 • Харчуватися вдома. Це може здатися складним для людини, яка більшу частину дня проводить далеко від рідних стін, але треба розуміти, що з-за харчування повніють не тільки вагітні. Жінка, регулярно употребляющая в їжу не тільки фаст-фуд, але й уявну нешкідливою ресторанну їжу, поправляється, сама того не помічаючи.
 • Ще один дуже важливий рада. Оскільки жінка під час вагітності, особливо першої, стикається з незвіданим, вона часто схильна прислухатися до порад більш досвідчених мам, бабусь, подруг і так далі. Але це не завжди на благо. Наприклад, всім знайоме твердження, що майбутня мама повинна харчуватися за двох. Однак воно може вважатися вірним лише частково. Так, вона їсть за двох, але хто сказав, що треба в два рази збільшувати свої порції? Це неправильно, і організм жінки буде сигналізувати про небезпеку проблемами з органами травлення. Ваш лікар у жіночій консультації обов’язково попередить вас, на скільки можна одужати без шкоди для здоров’я саме вам. Перевищення рекомендованої лікарем для конкретної вагітної норми кг здатне відгукнутися не тільки канула в лету гарною фігурою, але і появою ряду захворювань.
 • Фізична активність

  Рух – це життя, вагітність для жінки – нормальний фізіологічний процес, а не хвороба. Тому проводити всі дев’ять місяців, лежачи на дивані – величезна дурість. Безумовно, існують ситуації, коли це необхідно, але їх визначає лікар. У всіх інших випадках треба запам’ятати, що без достатньої фізичної активності вагітним буде дуже важко прийти в форму після пологів. Та й самі пологи можуть пройти набагато важче. Чому? Мляві м’язи не здатні повноцінно брати участь у процесі, відповідно, жінці про них подбати.

  Зараз існує безліч фахівців і тренерів, які розповідають жінкам, як не набрати зайву вагу. Можна вибрати будь-яку відповідну програму і слідувати їй. Однак існує самий простий і дієвий спосіб, що дозволяє зарядитися енергією, приємними враженнями та емоціями, – це піші прогулянки. Навіть вже одужавши занадто сильно, легко повернутися в потрібну форму, регулярно влаштовуючи променади. В якості додаткового бонусу для жінки та дитини – свіже повітря.

  Не думати про вазі день і ніч

  Як відомо, думка матеріальна. Якщо постійно тримати в голові можливість чогось поганого, воно рано чи пізно станеться. І навіть якщо не трапиться, буде постійно псувати настрій. А навіщо вагітній жінці зайвий стрес, коли його і так вистачає?

  Дуже важливо не зациклюватися на проблемі. Одужавши, завжди можна скинути зайві 2 – 3 кг навіть під час вагітності. Набагато важливіше відчувати себе щасливою та спокійною, адже вагітність – унікальний період у житті жінки, який повторюється не так вже часто. Тому поправляти правильно та із задоволенням.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Як вибрати і використовувати масло від розтяжок при вагітності?

  Зміст статті: Чим корисні косметичні масла для майбутніх мам Як вибрати масло Як наносити масла для профілактики і лікування розтяжок Вагітність – самий прекрасний і водночас дуже складний етап у…

  Як впливають помідори на організм жінки при вагітності

  Зміст статті: Користь помідорів Помідори і вагітність Протипоказання Чому в положенні хочеться помідорів? Майбутні матусі уважно стежать за своїм раціоном, щоб випадково не з’їсти те, що може нашкодити малюкові. Тому…

  Як в жіночому організмі виробляється грудне молоко

  Зміст статті: Які біохімічні речовини беруть участь у процесі Як працює пролактин Що робить окситацин Роль поліпептиду в організмі Як утворюється грудне молоко, і які механізми змушують молочну залозу наповнюватися…