Тільки для справжніх пані!

Як треба правильно сидіти під час вагітності: корисні поради

Як треба правильно сидіти під час вагітності: корисні поради

Ні для кого не секрет, що в період вагітності потрібно повністю змінити звичний спосіб життя. Під час виношування дитини не можна довго сидіти за комп’ютером, спати на животі або схрещувати ноги. Саме тому важливо ще на початку цього періоду отримати консультацію лікаря про те, як необхідно правильно сидіти.

Небезпеку тривалого сидіння

При тривалому знаходженні в сидячій позі постійно функціонують однакові м’язи, тоді як всі інші залишаються в розслабленому стані. М’язова тканина спини не піддається навантаженням, що провокує погіршення кровообігу в районі хребта.

Крім цього, в сидячій позі на міжхребетні диски істотно зростає навантаження порівняно з лежачим або стоячим положенням. Ці причини можуть спровокувати остеохондроз, що викликає больовий синдром в спині і кінцівках. Також це нерідко стає причиною головних болів.

В середині вагітності підвищується навантаження на хребет у силу росту матки. Довгий час сидіти не можна, оскільки є ризик виникнення больового синдрому в попереку. Крім того, дані фактори провокують застійні явища в тазових органах.

Під час вагітності порушується венозний відтік і наростає тиск в черевній порожнині. Все це провокує утворення гемороїдальних вузлів. Тому довгий час сидіти не можна – є ризик погіршення ситуації.

Основні рекомендації

Щоб не допустити негативних наслідків, потрібно навчитися правильно сидіти. Бажано, щоб спина і шия залишалися прямими, а ноги згиналися в колінах і розташовувалися на підлозі. Руки потрібно зігнути. Даного положення можна досягти таким шляхом:

Краще обмежити тривале знаходження в сидячому положенні. Під час роботи потрібно робити перерви. Довше 45 хвилин перебувати в сидячій позі не можна. Після закінчення цього часу слід встати і 15 хвилин виділити на відпочинок – приміром, можна прогулятися. По можливості краще вийти на вулицю.

За 45 хвилин роботи слід тричі змінити положення тіла – наприклад, поворушити ногами або головою, струсити плечі. Це дозволить уникнути втоми.

Також дуже корисно робити спеціальні вправи. Лікарі радять виконувати нахили головою – це покращує кровообіг у мозку і є надійною профілактикою шийного остеохондрозу.

Як треба сидіти за комп’ютером?

Тривале сидіння за комп’ютером може мати негативні наслідки. Щоб зменшити ризик, дуже важливо постійно стежити за поставою. При сидінні за комп’ютером потрібно випрямити спину, розправте плечі, поклав руки на підлокітники. При цьому ноги повинні щільно стояти на підлозі.

Монітор необхідно розташувати на одному рівні з очима. Завдяки цьому голова буде на лінії хребта. Всі речі потрібно класти в зоні досяжності рук. При вставанні з стільця слід посунутися на самий край. Спочатку спираються на ноги, після чого піднімають весь тулуб.

Як їздити за кермом?

Жінкам, які під час вагітності продовжують водити автомобіль, слід дотримуватися деяких правил:

Заборони та обмеження

Основна вимога до сидячій позі тіла полягає в рівній поставі, яка забезпечить правильний кровообіг в тілі. Важливо враховувати, що під час вагітності слабшають кістки та хрящі. Саме тому значно збільшується ризик переломів і вивихів, наростають навантаження на опорно-рухову систему, з’являється стомлюваність і підвищується загроза падінь.

Також варто враховувати, що порушення кровообігу може стати причиною негативних наслідків:

Саме тому лікарі рекомендують уникати певних положень. Отже, в період вагітності не можна:

Вагітність – дуже відповідальний період в житті жінки, тому так важливо чітко виконувати всі рекомендації лікаря. Запитайте у фахівця, як можна сидіти під час виношування дитини. Також слід дізнатися, чого не можна робити. Це допоможе уникнути серйозних ускладнень і виносити здорового малюка.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як найбільш точно розрахувати овуляцію при нерегулярному циклі

Зміст статті: Найбільш поширені способи визначення Ефективні способи визначення Як визначити овуляцію Якщо овуляція відсутня Регулярний цикл у жінки свідчить про її здоров’я і здатності стати матір’ю. Регулярна менструація говорить…

Як можна визначити позаматкову вагітність

Зміст статті: Сценарій розвивається патології Що вказує на близьку катастрофу Як фахівці визначають розвиток патології Як борються з виявленою патологією Важливо знати, як визначити позаматкову вагітність, щоб вчасно попередити небезпечні…

Як можна полегшити перейми

Зміст статті: Чому з’являється біль Що роблять лікарі для полегшення пологів Що може зробити для полегшення жінка Жінки часто шукають способи, як полегшити біль при переймах, коли виношують первістків, бо…