Тільки для справжніх пані!

Як швидко відучити дитину гризти нігті: поради батькам

Як швидко відучити дитину гризти нігті: поради батькам

Кожна третя дитина в певному віці набуває негарну звичку гризти нігті на руках. Якщо не вживати заходів, вона може перейти і в доросле життя.

Питання, як відучити дитину гризти нігті, має не тільки естетичне, але і медичне значення. Адже у цій ситуації відбувається постійне травмування захисних тканин на руках, що може сприяти проникненню шкідливих бактерій.

Причини появи шкідливої звички

Деякі мами і тата не замислюються, чому так відбувається, чому їх малюк не випускає пальці з рота. Багато батьки втрачають момент, коли дитина гризе нігті. Причини цього явища можуть бути дуже серйозні. Існує навіть психологічне захворювання – онхофагия, яке передбачає дану залежність.

Велика частина причин набуття такої звички пов’язана з психологічними факторами:

Чому ще діти гризуть нігті? Причиною негативного явища може бути і бажання прибрати те, що заважає, чіпляється за одяг або предмети. Така ситуація характерна для дітей з ламкими нігтями. Що робити, якщо дитина гризе нігті з цієї причини? Зміцнювати їх. Способів багато, але краще домагатися довготривалого ефекту.

Деякі фахівці вважають, що джерелом утворення проблеми служить бажання захиститися від факторів зовнішнього середовища. Можливо, дитина піддається агресії з боку однолітків, сусідів, вчителів або інших родичів.

Наслідки поганої звички

Якщо не боротися з такою поведінкою дитини, можна отримати серйозні ускладнення. Серед поширених наслідків:

Естетична непривабливість нігтів не викликає сумнівів. Якщо на руках будуть видні наслідки шкідливої звички, значить, з’являється привід для насмішок з боку однолітків. Якщо джерелом набуття такої манери є нервозність і стрес, то нападки інших тільки погіршать ситуацію.

Як вести боротьбу?

Перш ніж вибрати спосіб, як відучити дитину гризти нігті, спочатку потрібно розібратися в причинах. Якщо у процесі спостереження за поведінкою малюка і в розмовах з ним, батьки або опікуни не в змозі її виявити, варто звернутися до психолога.

Після того, як визначена причина, потрібно зробити все для її усунення. Якщо це всього лише наслідування поведінки інших людей, потрібно позбутися від звички всім оточуючим.

Якщо ж малюк перебувати в стані стресу, то слід налагодити психологічну атмосферу навколо нього, використовуючи:

Якщо батьки почнуть більше обіймати дитину і говорити їй про свою любов, це теж дасть гарні терапевтичні результати.

Малюку обов’язково потрібно пояснити, чому подібна поведінка шкідливо і які можливі наслідки. При цьому завданням є не налякати, а саме роз’яснити.

Добре допомагає в боротьбі використання дрібних іграшок, м’ячиків, кульок йо-йо, чоток. Правда, є ймовірність, що у дітей згодом сформується звичка постійно тримати в руках. Якщо дитина відвідує школу, то на уроках йому може бути заборонено використовувати подібні предмети.

Ні в якому разі не можна лаяти та ображати дітей, які придбали негарну звичку. Це знизить їх самооцінку, підвищить рівень тривожності, що призведе до зворотного результату або серйозного психологічного розладу.

Допоміжні засоби

Завжди існувала думка про те, що потрібно змінити смак нігтів. Тоді дитина перестане гризти їх. У цьому випадку прийнято використовувати:

Не Можна забувати, що такі кошти можуть нашкодити малюкові, який часто торкається руками до слизових.

На ринку можна зустріти різні насадки для кінчиків пальців, щоб дитина не міг дістатися до нігтьової пластини. Такий спосіб ефективний тільки на початковому етапі, щоб знизити ризик зараження і дати можливість зажити існуючим ранки. Всі ці засоби не усувають джерело проблеми, а тому не ефективні при відсутності комплексного підходу.

Для дівчаток відмінним виходом із цієї ситуації може бути красивий манікюр. Якщо нанести цікаві малюнки на нігтьові пластини, маленьким модницям захочеться зберегти їх, у т. ч. щоб похвалитися перед подружками. У перший час манікюр з покриттям доведеться робити часто, щоб дівчинка позбулася від шкідливої звички.

Психотерапевтичні прийоми

Якщо у дітей виявлені серйозні психологічні порушення, краще надати можливість прибрати їх фахівцеві. Але існують прийоми, які можуть використовувати батьки в домашніх умовах:

Можна запропонувати дитині придумати свою історію про хлопчика чи дівчинку, які гризли нігті. Чому це ефективно? Спосіб допоможе зрозуміти, що малюка турбує більше, і намітити шляхи виходу з ситуації.

Для своєчасного прийняття рішення про те, як вчинити при наявності цієї звички у дитини, потрібно постійно спілкуватися з ним і спостерігати за поведінкою. Байдужість і відсутність уваги до дітей часто є основною причиною того, що дитина веде себе неналежним чином.

Треба пам’ятати: якщо один метод боротьби з негарною манерою не допомагає, слід використовувати інший. Головне – не здаватися. Батьки повинні набратися терпіння заради здоров’я свого малюка.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як швидко позбавити новонародженого від гикавки

Гикавка – це виникнення характерного мимовільного звуку, що супроводжується легким вздрагиванием живота. З цією проблемою стикаються і дорослі, і діти. Вона не представляє небезпеки для організму і самостійно проходить максимум…

Як швидко і легко навчити дитину читати

Зміст статті: Відомі методики Помилки, що допускаються батьками Критерії, визначають готовність дитини до читання Навчання бабусиними методами Висновок Психологи довели, що діти досить розумні. Вони розуміють все, про що їм…

З-за чого з’являються прищики на тілі та обличчі у дитини?

Зміст статті: Причини виникнення прищів Профілактика прищиків Позбавлення від прищів в домашніх умовах Прищі у дітей – це дуже серйозна проблема, здатна з’явитися абсолютно раптово. Крім того, прищі викликають фізіологічні…