Тільки для справжніх пані!

Як швидко і ефективно почистити праску

Як швидко і ефективно почистити праску

Техніка, яка постійно використовується в господарстві, нерідко дуже швидко псується. Наприклад, на підошві праски можуть з’явитися різні забруднення: накип або нагар. Прилади нового покоління обладнані спеціальними системами очищення, але вони часто не справляються до кінця зі своїм завданням. Багатьох господинь хвилює питання про те, як почистити праску в домашніх умовах. Давайте з ним розберемося.

Види забруднень

Найпоширеніше забруднення – накип. Набагато ефективніше розгладжувати білизна з використанням пари, тому кожен день праска наповнюється водою. Найчастіше вона проточна, тому на підошві з’являється накип.

Нагар – друга за популярністю проблема. З’являється він через неуважного ставлення до рекомендованого температурного режиму. Поспішаючи швидко впоратися з усіма домашніми клопотами, ми прасуємо на одній температурі та сорочки, і простирадла, і кофтинки. В результаті на гладкій і дзеркальною перш підошві утворюється наліт гарі, який дуже ускладнює процес прасування.

Спеціальний олівець

Простий спосіб очистити підошву праски – застосування миючого олівця. Його можна купити в господарському магазині, проте уважно читайте на упаковці склад засоби і віддавайте перевагу екологічно безпечної продукції перевірених брендів.

Справа в тому, що дешеві види подібних олівців для очищення зроблені на основі аміаку, пари якого досить шкідливі для нашого здоров’я. Обов’язково одягайте захисну респіраторну маску і відкривайте вікна, якщо вам належить чистка підошви праски подібним чином.

Алгоритм застосування спеціального олівця:

 • Підготувати робоче місце, звільнити його від непотрібних предметів.
 • Розігріти прилад до робочої температури.
 • Засіб для чистки праски звільнити від упаковки, провести їм кілька разів по підошві.
 • Потім можна почистити робочу поверхню шматочком чистого і сухого бавовняного матеріалу або грудкою папери.
 • Народні засоби для усунення нагару

  Щоб не здійснювати чистку підошви праски в домашніх умовах дуже часто, прасуйте вовняні вироби через вологу тканину або марлю, після прасування обробляйте підошву бавовняною тканиною, гладьте речі на правильних температурних режимах.

  Як перемогти накип?

  Якщо пар погано виходить через отвори, а після прасування на речах з’являються плями і розводи, значить, у приладі з’явилася накип. Щоб дізнатися, як очистити праска, ознайомтеся з наступними порадами:

  Щоб накип не з’являлася, заливайте в резервуар дистильовану або очищене у фільтрі водичку. Можна купити спеціальну рідину. В крайньому випадку допускається використовувати воду з-під крана, попередньо давши їй відстоятися кілька годин.

  Очищення праски – справа нескладна. Якщо правильно використовувати цей прилад, можна не стикатися з побутовими проблемами освіти накипу і нагару довгий час. Дотримуйтесь правил, тоді праска буде служити багато років.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Як швидко і надовго позбутися від неприємного запаху в холодильнику

  Зміст статті: Причини неприємного аромату Миючі засоби Поглиначі запахів Запах в новому холодильнику Народні методи Коли потрібно позбутися від цвілі в холодильнику Багато людей, буває, і неодноразово, стикаються з проблемою…

  Як швидко і надовго позбутися від запаху взуття

  Зміст статті: Причини появи неприємного запаху Чому нові туфлі погано пахнуть і як від цього позбавитися? Як повернути свіжість старої, але улюбленої парі черевиків? Що робити, якщо туфлі зіпсував кіт?…

  10 звичок по-справжньому успішної людини

  Кожна людина прагне вести успішну і полнокровную життя. Однак те, наскільки добре це вийде, залежить від звичок, які супроводжують обличчя. Як казав великий поет, «звичка – друга натура». Тому ми…