Як швидко і ефективно почистити праску
- Зміст статті:
- Види забруднень
- Спеціальний олівець
- Народні засоби для усунення нагару
- Як перемогти накип?
Техніка, яка постійно використовується в господарстві, нерідко дуже швидко псується. Наприклад, на підошві праски можуть з’явитися різні забруднення: накип або нагар. Прилади нового покоління обладнані спеціальними системами очищення, але вони часто не справляються до кінця зі своїм завданням. Багатьох господинь хвилює питання про те, як почистити праску в домашніх умовах. Давайте з ним розберемося.
Види забруднень
Найпоширеніше забруднення – накип. Набагато ефективніше розгладжувати білизна з використанням пари, тому кожен день праска наповнюється водою. Найчастіше вона проточна, тому на підошві з’являється накип.
Нагар – друга за популярністю проблема. З’являється він через неуважного ставлення до рекомендованого температурного режиму. Поспішаючи швидко впоратися з усіма домашніми клопотами, ми прасуємо на одній температурі та сорочки, і простирадла, і кофтинки. В результаті на гладкій і дзеркальною перш підошві утворюється наліт гарі, який дуже ускладнює процес прасування.
Спеціальний олівець
Простий спосіб очистити підошву праски – застосування миючого олівця. Його можна купити в господарському магазині, проте уважно читайте на упаковці склад засоби і віддавайте перевагу екологічно безпечної продукції перевірених брендів.
Справа в тому, що дешеві види подібних олівців для очищення зроблені на основі аміаку, пари якого досить шкідливі для нашого здоров’я. Обов’язково одягайте захисну респіраторну маску і відкривайте вікна, якщо вам належить чистка підошви праски подібним чином.
Алгоритм застосування спеціального олівця:
Народні засоби для усунення нагару
- Набагато безпечніше для здоров’я і навколишнього середовища користуватися перевіреними народними способами. Отже, як почистити підошву праски в домашніх умовах без застосування хімічних засобів? Ось дієві поради:
- Нагріти електроприлад і натерти підошву господарським милом. Почекати пару хвилин, вимкнути праску і дати охолонути. Потім металеву поверхню промити проточною водою.
- Можна очистити праску сіллю. Для цього потрібно трохи нагрітої підошвою праски провести декілька разів по папері з розсипаною крупною сіллю. Продовжувати процедуру, поки підошва не очиститься.
- Обернути парафінову свічку шматочком бавовняної тканини. Натерти гарячу поверхню приладу. Свічка буде плавитися, тому попередньо потрібно підкласти старі газети або піддон. По закінченні чищення стерти бруд і залишки парафіну.
- Прибрати нагар можна за допомогою зубного порошку або пасти. Ці кошти рівномірно нанесіть на забруднену поверхню і потріть жорсткої стороною губки.
- Грубою тканиною, змоченою оцтом, теж можна очистити поверхню праски. Це засіб випаровується досить швидко, тому змочувати тканину потрібно часто. Очищений прилад нагріти, пропрасувати їм спочатку вологу тканину, потім суху. Будьте обережні при використанні цього засобу, стежте, щоб краплі не потрапили в очі і на слизові оболонки тіла.
- Чищення праски в домашніх умовах можлива таким способом: сумішшю з половинки чайної ложки рідкого миючого засобу для миття посуду і однієї чайної ложки соди натерти підошву. Залишити на деякий час, потім стерти кашку мокрою тканиною.
- Холодний або гарячий праска ретельно протерти марлею, змоченою в розчині лимонної кислоти і води (2 ч. л. кислоти на півсклянки води).
Щоб не здійснювати чистку підошви праски в домашніх умовах дуже часто, прасуйте вовняні вироби через вологу тканину або марлю, після прасування обробляйте підошву бавовняною тканиною, гладьте речі на правильних температурних режимах.
Як перемогти накип?
Якщо пар погано виходить через отвори, а після прасування на речах з’являються плями і розводи, значить, у приладі з’явилася накип. Щоб дізнатися, як очистити праска, ознайомтеся з наступними порадами:
- Використовуйте вбудовану функцію очищення. В інструкції до приладу повинно бути зазначено, де на прасці знаходиться кнопка, яка запускає цей процес. Щоб позбутися від накипу, потрібно наповнити резервуар водою до максимальної позначки, гранично нагріти його, остудити, знову нагріти. Нахилити електроприлад над якою-небудь ємністю і натиснути на кнопку до упору кілька разів. Потрясти, протерти підошву чистою марлею.
- Як почистити праску з допомогою лимонної кислоти? Для цього в склянку води додайте столову ложку кошти, налийте отриману рідину в відсік для води. Максимально нагрійте прилад і потрясіть. Після натискання кнопки для подачі пари накип вийде назовні. Резервуар треба промити водою, робочу поверхню очистити від що виділилися забруднень.
- Очищує дією володіє газована мінеральна вода. Для цього залийте рідину у відсік для води, розігрійте електроприлад і натисніть кнопку виділення пари.
- Не забувайте регулярно прочищати отвори в підошві, адже в дірочках теж накопичується бруд, що заважає нормальному виходу пари.
Щоб накип не з’являлася, заливайте в резервуар дистильовану або очищене у фільтрі водичку. Можна купити спеціальну рідину. В крайньому випадку допускається використовувати воду з-під крана, попередньо давши їй відстоятися кілька годин.
Очищення праски – справа нескладна. Якщо правильно використовувати цей прилад, можна не стикатися з побутовими проблемами освіти накипу і нагару довгий час. Дотримуйтесь правил, тоді праска буде служити багато років.

Де ви зараз? Ось тут:
Схожі записи:

Як швидко і надовго позбутися від неприємного запаху в холодильнику
Зміст статті: Причини неприємного аромату Миючі засоби Поглиначі запахів Запах в новому холодильнику Народні методи Коли потрібно позбутися від цвілі в холодильнику Багато людей, буває, і неодноразово, стикаються з проблемою…

Як швидко і надовго позбутися від запаху взуття
Зміст статті: Причини появи неприємного запаху Чому нові туфлі погано пахнуть і як від цього позбавитися? Як повернути свіжість старої, але улюбленої парі черевиків? Що робити, якщо туфлі зіпсував кіт?…

10 звичок по-справжньому успішної людини
Кожна людина прагне вести успішну і полнокровную життя. Однак те, наскільки добре це вийде, залежить від звичок, які супроводжують обличчя. Як казав великий поет, «звичка – друга натура». Тому ми…