Тільки для справжніх пані!

Як самостійно визначити апендицит і не пропустити небезпеку?

Як самостійно визначити апендицит і не пропустити небезпеку?

Червоподібний відросток або апендикс – неоднозначна складова травної системи. Одні вчені називають його атавізмом – ознакою, що втратили свою функцію в процесі еволюції. Інші стверджують, що орган відіграє важливу, але до кінця не виявлену роль у формуванні імунітету. У будь-якому випадку запальний процес, що протікає в цьому органі, загрожує серйозними ускладненнями, а іноді, якщо час упущений, і летальним результатом. Як визначити апендицит у домашніх умовах – знають не всі. А адже це один з найбільш необхідних навичок по власній безпеці.

Деякі люди так бояться апендициту, що підозрюють його симптоми в будь-якому, навіть самому незначному, нездужанні в області живота. Інші, навпаки, намагаються не помічати запалення аж до настання критичного стану. Тому вміння надати собі або близькій людині допомогу, визначити ступінь небезпеки і вжити заходів має бути у кожного.

Особливості і причини запалення апендикса

Розміри органу складають від 7 до 10 см в довжину і близько 2 см в діаметрі. Апендикс розташований за сліпою кишкою, він відділений від неї невеликою перегородкою, яка оберігає відросток від попадання відпрацьованих продуктів. Запалення, як правило, виникає в результаті застою калових каменів, впливу паразитів. Іноді апендикс буває перекручений, що також викликає пошкодження перегородки. Якщо відросток потрапляють бактерії, бруд, сторонні тіла і продукти переробки, ушкоджується слизова. Потім виникає запалення.

Біль при апендициті

Складність самостійної постановки діагнозу полягає в тому, що орган може розташовуватися в різних областях очеревини.

Запалення апендикса у малюків

Особливо складно виявити, що болить апендицит у дітей. Органи черевної порожнини ще формуються, вони постійно зростають і дещо зміщуються. Тому навіть підрослому дитині складно пояснити свої відчуття. Дорослому краще всього при явному нездужання малюка звернутися до лікаря.

Як визначити апендицит у дитини, спеціаліст буде вирішувати вже в умовах стаціонару. Проте діти можуть лякатися того, що їх збираються залишити в лікарні, і обманювати батьків, кажучи, що все в порядку, а болю немає. Піддаватися на такі вмовляння ні в якому разі не можна. Малюк не знає нічого про перебіг хвороби і не розуміє, що може померти. В даному випадку, бажання бути поруч відходить на другий план перед життєвою необхідністю лікування.

Симптоми апендициту

Діагностика в домашніх умовах і самодіагностика

Навіть якщо ви знаєте в теорії, як болить апендицит, важливо впевнитися у своїх побоюваннях або ж розлучитися з ними. Кожна доросла людина у стані дізнатися, запалився чи відросток, а після цього здійснювати ті чи інші дії.

Як же визначити апендицит самостійно?

Якщо всі ознаки підтвердилися, головне, що треба зробити невідкладно – викликати швидку допомогу. Тільки професійні медики в умовах стаціонару зможуть допомогти хворому.

Однак, навіть якщо, за вашими розрахунками, апендицит не підтверджується, правильно буде направити людину в лікарню. Існує чимала кількість захворювань травних, репродуктивних органів, сечостатевих шляхів, симптоматика яких схожа з запаленням червоподібного відростка. При холециститі, панкреатиті, виразці шлунка або дванадцятипалої кишки, захворюваннях придатків зможуть допомогти лише професіонали.

Слідства і ускладнення

Самим серйозним станом, що виникає внаслідок апендициту, є перитоніт. Це розрив оболонки відростка і відходження його вмісту (гною і калових мас) в черевну порожнину. В такому випадку людини може врятувати тільки екстрена операція.

Симптоми перитоніту:

При явних ознаках прориву червоподібного відростка хворому не можна давати рухатися самостійно. Треба покласти його на рівну поверхню і викликати швидку допомогу.

Діагностика і лікування в умовах стаціонару

Щоб приймати рішення про способи терапії захворювання, лікарю потрібно точно знати, що саме запалюється і болить у пацієнта. Навіть якщо ручний огляд вказує на апендицит, лікар призначить ряд аналізів і медичних маніпуляцій, які уточнять діагноз.

Проте, навіть лабораторні аналізи не дають певного результату і ясної картини, вони лише вказують на те, що організм не здоровий.

Більш точні способи діагностики – це ультразвукове дослідження (УЗД) та рентгенографія. За їх результатами можна сказати про такі видозміни при апендициті:

У деяких випадках застосовується і хірургічна діагностика – лапароскопія. Вона виявляє, який вид апендициту у пацієнта. В одних випадках це гангрена – відмирання клітин, в інших – флегмона – ризик вилиття вмісту в черевну порожнину. Єдиний спосіб лікування недуги – видалення відростка хірургічним шляхом.

Треба пам’ятати, що запалення апендикса розвивається дуже швидко, особливо у дітей. Від початку нездужання до настання критичного стану може пройти кілька годин. Вчасно вжиті дії рідних і близьких, а іноді і самого хворого – запорука успішного результату апендициту. Чуйне ставлення до погіршення стану, ручний огляд і обмацування і, найголовніше, виклик невідкладної медичної допомоги – єдино правильні способи збереження життя і здоров’я людини.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як розпізнати симптоми гастриту шлунка у дорослих?

Зміст статті: Як визначити гостре запалення слизової шлунка Хронічний гастрит: чим небезпечні прояви хвороби? Чи можна вилікувати запалення шлунка? Гастрит – це запальне захворювання слизової оболонки шлунка, яке сьогодні зустрічається…

Як приймати малину при застуді: корисні рецепти

Зміст статті: Корисні властивості В якому вигляді використовувати продукт? Малиновий чай в застудний період Ягідний відвар з листя Корисні напої з додаванням малини Свіжі ягоди в період хвороби Малина від…

Як правильно парити ноги дорослим і дітям при застуді

Зміст статті: Дія прогрівання Протипоказання Процес прогрівання ніг Корисні поради Лікуємо дітей Сотні років тому наші предки справлялися з простудні і вірусні захворювання за допомогою народних методів. Сучасна медицина зробила…