Тільки для справжніх пані!

Як розпізнати початок перейм?

Як розпізнати початок перейм?

Вагітність – це час безліч хвилюючих питань. Особливо багато їх виникає в останній триместр перед пологами, коли довгоочікувана подія вже так близько. Як розпізнати перейми? Саме це питання турбує дівчат найбільше.

Які виникають відчуття, наскільки сильна буде біль і як скоро почнуться самі пологи – все це важлива інформація, яка допоможе визначити їх початок. Особливо, такі питання турбують жінок, які збираються народжувати в перший раз. Але і для повторно нараджуючих важливо згадати ключові моменти цього процесу, які допоможуть краще до нього підготуватися.

Що таке перейми?

Щоб знати, як визначити початок переймів і не пропустити їх, потрібно спершу ознайомитися з тим, що це за процес і в чому його важливість. Про все по порядку. Отже, переймами називають периодичные скорочення матки, які можна регулювати. Вони є головними провісниками близьких пологів. Їх ознакою вважаються больові відчуття в нижній частині живота, а також в кишечнику, стегнах, попереку і тазової області. Рівень дискомфорту залежить від больового порогу жінки і інших індивідуальних особливостей організму. Крім того, відчуття пов’язані з психологічним настроєм майбутньої мами.

Опис переймів може викликати страх у вагітної, особливо якщо це перші пологи, і вона не знає, що її чекає. Але слід враховувати, що чим більше ви будете боятися їх, тим болючіше вони будуть проходити. Позитивні емоції забезпечать легкі пологи.

Помилкові і справжні перейми: як розпізнати

Існує таке явище, як помилкові перейми, які ще називають тренувальними. За ступенем хворобливих відчуттів вони не мають нічого спільного з справжніми. Помилкові перейми можуть розпочатися після 20 тижня в залежності від індивідуальних особливостей організму. Їх можна навіть пропустити, тому що, як правило, це лише легкий дискомфорт у нижній частині живота. Вони нерегулярні і нетривалі, крім того, проходять, якщо прийняти теплу ванну або трохи походити.

А справжні перейми хоч і починаються досить спокійно, але хворобливі відчуття поступово наростають. Чим вони частіше й інтенсивніше, тим швидше ви потрапите в родову палату. Саме тому бажано, щоб до їх початку ви вже перебували в пологовому будинку.

Інтенсивність переймів і інтервал між ними

Перші перейми починаються досить необразливо. Ви відчуєте лише легке поколювання в області живота і навіть можете пропустити це відчуття. Чим більше почне скорочуватися матка, тим сильніше ви будете відчувати біль. Ознакою швидких пологів є відходження слизової пробки, яка захищає малюка від зовнішнього впливу, а також витікання навколоплідних вод. До цього часу перейми посиляться і почастішають, що в більшості випадку означає, що до появи на світ вашої дитини залишилося зовсім небагато.

При цьому вони можуть тривати досить довго, до 20 годин. Тому, якщо жінка ще не в пологовому будинку, але у неї почалися перейми, це не завжди означає, що треба поспішати в лікарню. Багато майбутні мами, які народжують не в перший раз воліють залишатися в домашній обстановці до останньої хвилини. Однак таке рішення може бути ризиковано, в цей час поруч повинні бути фахівці. В цілому, не варто тягнути з поїздкою в лікарню!

Але якщо ви все ж вирішили не лягати туди заздалегідь, вам треба бути готовою вважати періодичність переймів і їх тривалість. Існує три фази:

Перша стадія триває в середньому 7-8 годин з проміжком між переймами приблизно 5 хвилин. А їх тривалість становить приблизно 30-45 секунд. Розкриття матки на цій фазі від 0 до 3 див.

Наступна стадія триває 3-5 годин, з інтервалом 3-4 хвилини і тривалістю 50-60 секунд. Шийка при цьому розкривається на 3-7 див.

Остання перехідна стадія найкоротша, вона триває від 30 хвилин до 1,5 годин. Однак при цьому перейми посилюються і подовжуються, вони відчуваються 70-90 секунд з інтервалом не більше хвилини. Тут шийка розкривається на 7-10 см, і лікарі готуються приймати дитини.

Такі фази є загальними як для первородящих, так і для повторних пологів. Різниця лише в тривалості переймів і відстань між ними. Якщо жінка народжує не в перший раз, все відбувається, як правило, швидше.

Особливі випадки

Родова діяльність проходить у всіх по-різному. Бувають нестандартні ситуації, коли лікарям доводиться приймати певні дії для її початку й успішного завершення.

Наприклад, може бути таке, що термін пологів вже підійшов, і вийшла тягучка. Але при цьому не почалися перейми, а води так і не відійшли. У цьому випадку лікар проводить огляд, щоб дізнатися, чи готовий організм до пологів. У разі позитивного рішення проводиться амніотомія – прокол плодового міхура. Після цього, як правило, відразу відходять води і починаються перейми. Відчуття при цьому досить болючі, тому що це не початкова стадія, а перехідна (передпологова) фаза. Якщо і після цього дії перейми не починаються, лікарі проводять стимуляцію шляхом введення в організм препаратів, щоб викликати їх. Після цього пологи проходять стандартно.

Такі приклади, як правило, не є небезпечними. Тому, якщо у вас саме такий випадок, не варто переживати.

Як зменшити біль при переймах?

Кожна жінка хоче звести неприємні відчуття до мінімуму. В сучасний час існує безліч способів знеболювання під час переймів і пологів, але не варто вдаватися до них без крайньої необхідності. Адже вони можуть негативно позначитися на здоров’ї дитини. Набагато безпечніше постаратися зменшити біль самостійно. Зробити це можна декількома методами, які доступні кожній майбутній мамі.

В першу чергу, створити правильний психологічний настрій. Замість того щоб думати про біль, направте свої думки на малюка, який скоро з’явиться на світ. Уявіть свої відчуття, коли він буде у ваших руках, і переносити біль стане набагато легше.

Ефективним способом полегшити стан є правильне дихання. Цю техніку можна освоїти на спеціальних курсах або самостійно за допомогою методик. Родова діяльність пройде набагато легше, якщо ви будете правильно вдихати і видихати, так як це допоможе розслабити м’язи, приносячи полегшення.

Також допомагає спеціальний масаж нижньої частини спини. Можна робити його самостійно або попросити близької людини. Це прості погладжування, які допомагають розслабитися. Така техніка допоможе перечекати перейми і легше перенести біль.

Для того щоб пологи не виявилися шоком для майбутньої мами, рекомендується ходити на спеціальні курси. Їх бажано відвідувати разом з чоловіком, щоб обоє батьків були психологічно готові до змін у житті. Крім того, підтримка близької людини означає дуже багато для вагітної жінки в цей період. На таких курсах навчать правильному диханню, масажу, а також допоможуть створити правильний настрій.

Не забувайте, що народжувати ви будете самі, лікарі можуть вам допомогти. Тому чим краще ви підготуєтеся до такої важливої події, тим легше воно пройде для вас. Правильна поведінка, позитивні емоції, теоретичні знання і впевненість у власних силах – ось головні складові легких і швидких пологів.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як проходить кесарів: чому краще народжувати самій, якщо немає протипоказань

Зміст статті: Аргументи «за» природність Ускладнення, про які повинна знати кожна Абсолютний заборона! Коли потрібні додаткові спостереження? Думаємо про те, що корисніше для малюка Не варто вірити міфам Кожна вагітна…

Як правильно зберігати зціджене грудне молоко

Зміст статті: Яким буває зціджене молоко Умови зберігання материнського молока Вибір ємності Як довго зберігається зціджене молоко Грудне молоко – запорука міцного здоров’я немовляти. Для забезпечення дитині ідеальної основи для…

Як правильно спати і відпочивати вагітним

Зміст статті: Кращі варіанти Які пози заборонені Рекомендації та поради Сон для людини дуже важливий, особливо для вагітних. Адже від того, наскільки краще буде себе почувати жінка в положенні, буде…