Тільки для справжніх пані!

Як проходить кесарів: чому краще народжувати самій, якщо немає протипоказань

Як проходить кесарів: чому краще народжувати самій, якщо немає протипоказань

Кожна вагітна жінка з нетерпінням чекає того дня, коли зможе вперше побачити і обійняти свою дитину. Але на шляху до цього світлого події стоять вони – такі страхітливі пологи! І більшість майбутніх мам задається питанням: як оптимально народжувати – самостійно чи з допомогою кесаревого розтину? Який спосіб більш безпечний для малюка, а який доставить найменший дискомфорт їй самій?

Це дуже делікатна тема, підходити до неї потрібно лише в діалозі з особистим лікарем. Але ми спробуємо розібратися в питанні, щоб зрозуміти, коли можна народжувати природним шляхом, а коли слід готуватися до кесаревого розтину.

Аргументи «за» природність

Природа наділила жінку неймовірним даром: виробляти на світ людей. І забезпечила її всіма необхідними для цього «інструментами» і «механізмами». Саме тому природні пологи мають ряд величезних переваг, про які повинна знати кожна представниця прекрасної статі.

По-перше, традиційний спосіб вирішення – найперше і найважливіше випробування в житті дитини. Природа не випадково ставить перед плодом цю непросту задачу: самому прокласти шлях з материнського живота. Так починають формуватися його адаптивні здібності. Тобто, пройшовши певний стрес, дитина краще підготовлений до зустрічі з новим світом.

По-друге, якщо народжувати самій, то на фізичне відновлення знадобиться мінімум часу. Вже на другу добу жінка стає самостійною, може ходити і брати дитину на руки. Зате у породіль, які пройшли через кесарів, з цим серйозні проблеми…. Їм ще довгий час не можна піднімати тяжкості, включаючи свого малюка. Природно, це впливає на емоційний фон матері, яка хоче швидше почати няньчитися з милим крихтою.

В-третіх, при традиційному способі у жінки швидше з’являється молоко. Це, безсумнівно, краще. Процес природних пологів повністю регулюється гормонами, в тому числі, окситоцином. Він же «відповідає» за лактацію. Відповідно, після появи малюка на світ (природно, якщо це сталося звичайним способом), у мами швидко з’являється молозиво або молоко.

І ще один важливий аспект, який науковці ретельно досліджують. Як показують спостереження, жінки, які народжували, природно, менше схильні післяпологових депресій. Вони краще адаптуються до нової для себе ролі матері і швидше налагоджують контакт з малюком. Стовідсоткових доказів немає, але численні реальні історії тільки підтверджують цей факт.

Ускладнення, про які повинна знати кожна

Деякі жінки дуже бояться болю і сподіваються на те, що тільки по одній їх прохання (або за допомогою грошових коштів) лікар погодиться зробити кесарів розтин. А даремно! Це не безневинна процедура: заснула – прокинулася – а ось і дитинка. І жоден адекватний і порядна гінеколог не дасть такої рекомендації, без особливих показань. Адже мова йде про серйозну операцію, яка може нести наслідки як для матері, так і для новонародженого.

Як показує статистика, при кесаревому розтині ускладнення для матері трапляються в 12 разів частіше, ніж при традиційних пологах. У чому ж вони можуть полягати?

Абсолютний заборона!

Втім, бувають ситуації, коли народжувати самій не можна категорично. І забороною лікарів краще не нехтувати – це може негативно позначитися на здоров’ї жінки і дитини.

Існують абсолютні показання, при яких кесарів робиться обов’язково. У цьому списку значаться:

Коли потрібні додаткові спостереження?

Крім того, існують відносні показання, які означають, що пологи природним шляхом можливі. Однак вони можуть викликати загрозу здоров’ю і навіть життю, причому, не тільки матері, але і малюка. Робити або не робити кесарів при даних показаннях, знову-таки, буде вирішувати лікар. І краще спокійно прийняти його «вердикт», не вступаючи в суперечку і не відстоюючи свою точку зору.

Відносним показанням до операційного втручання можуть бути самі різні хронічні захворювання. Вони об’єднані спільною небезпекою: навантаження, супутні природних пологів, здатні дати поштовх до ще більшого розвитку недуг. Ось список хвороб, які є відносним показанням до кесаревого розтину:

Крім того, пильну увагу приділяється мамам, які страждають статевої формою герпесу. Якщо перед пологами хвороба знаходиться в стані ремісії, це стане показанням до природних пологів. Якщо підходять терміни народжувати, а на статевих органах з’явилися хворобливі герпетичні виразки, будьте впевнені: лікар відправить вас на хірургічний стіл. І буде абсолютно прав! Адже рецидив герпесу може призвести до того, що захворіє і новонароджений. Краще не піддавати дитину інфікування тільки з-за того, що вам дуже хочеться зробити «материнський подвиг» і народити самій.

Думаємо про те, що корисніше для малюка

Лікарі можуть заборонити народжувати самій, якщо існує загроза здоров’ю і життю дитини. Це трапляється при поперечному положенні плода, коли і головка, і попка розташовані в бокових відділах матки. У цьому випадку жінку госпіталізують на 37-му тижні, проводять дослідження і роблять кесарів розтин.

Ще один неправильний варіант положення дитини – тазове передлежання. Але в цьому випадку лікар повинен враховувати й інші фактори ризику. Наприклад, занадто вузький таз породіллі і велику вагу плоду. Якщо всі негативні обставини сходяться – що ж, потрібно робити кесарів!

І, нарешті, гіпоксія – стан, коли дитині не вистачає кисню. Вона може бути хронічної (якщо дефіцит спостерігався на всьому терміні вагітності), а також гострою (якщо за якихось обставин вона відбувається під час пологів). Останній випадок – найнебезпечніший. Він може призвести до загибелі новонародженого. Тому лікарі, вибираючи спосіб пологів, який буде краще для малюка, відправляють маму робити кесарів розтин.

Не варто вірити міфам

Існує кілька міфів про дітей, народжених в результаті кесаревого розтину. Ми поспішаємо їх зруйнувати.

Всі «кесарята» відстають у розвитку від малюків, народжених природним шляхом. Насправді, спосіб появи на світло не впливає на інтелект або фізичні особливості дитини.

При виконанні кесаревого порушується природна зв’язок між мамою і малюком. Це не так. Всяка зв’язок формується не в процесі проходження дитини по родових шляхах, а під час регулярного спілкування, спільних ігор, обіймів і поцілунків.

Дорослі «кесарята» менш успішні, ніж їх однолітки, народжені традиційним способом. Серед відомих політиків, акторів, музикантів величезна кількість тих, хто з’явився на світ в результаті хірургічного втручання! А їх успішність – результат деяких вроджених якостей, доброго виховання, освіти і постійної роботи над собою.

Таким чином, народжувати дитину самій або готується до кесаревого розтину – рішення, яке жінка не може приймати самостійно. І у першого, і у другого способу є свої плюси і мінуси. Однак лише лікар може з високою точністю визначити, який з двох варіантів буде максимально нешкідливий для породіллі і її малюка. А безпека – найголовніше, адже відразу йде мова про декількох життях!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як правильно зберігати зціджене грудне молоко

Зміст статті: Яким буває зціджене молоко Умови зберігання материнського молока Вибір ємності Як довго зберігається зціджене молоко Грудне молоко – запорука міцного здоров’я немовляти. Для забезпечення дитині ідеальної основи для…

Як правильно спати і відпочивати вагітним

Зміст статті: Кращі варіанти Які пози заборонені Рекомендації та поради Сон для людини дуже важливий, особливо для вагітних. Адже від того, наскільки краще буде себе почувати жінка в положенні, буде…

Як треба правильно сидіти під час вагітності: корисні поради

Зміст статті: Небезпеку тривалого сидіння Основні рекомендації Як треба сидіти за комп’ютером? Як їздити за кермом? Заборони та обмеження Ні для кого не секрет, що в період вагітності потрібно повністю…