Тільки для справжніх пані!

Як правильно вибрати зубну щітку: цінні рекомендації

Як правильно вибрати зубну щітку: цінні рекомендації

Сьогодні існує величезний асортимент зубних щіток, і правильний їх вибір набуває особливого значення. Не дарма стоматологи стверджують, що якісне засіб гігієни порожнини рота набагато важливіше для здоров’я зубів, а значить, і всього організму, ніж паста. Неправильно підібрана щітка здатна призвести до травмування ясен, мікротріщин на емалі або захворювань ротової порожнини. Купуючи вподобану модель, більшість орієнтуються на зовнішній вигляд і ціну, проте це не самий головний показник якості. Для того щоб знати, як вибрати зубну щітку, треба ознайомитися з тими вимогами, які до неї пред’являються.

Якість матеріалу

При виборі моделі слід враховувати деякі правила, згідно з яким товар повинен відповідати віку користувача, станом зубів і ясен, ступеня схильності порожнини рота до стоматологічних захворювань, наявності або відсутності в ній штучних конструкцій – імплантів, брекетів та інших.

Одним з важливих параметрів є матеріал, з якого виготовлена щетина. В сучасних зубних щітках вона зазвичай робиться з нейлону. Всі щетинки на робочій голівці ретельно оброблені, їх кінці закруглені, щоб виключити травми при користуванні.

Деякі воліють користуватися моделями з натуральною щетиною, але стоматологи попереджають, що вона занадто м’яка, тоді як її кінчики ламкі і гострі. Вони можуть поранити ясна і пошкодити емаль. Крім цього, природний матеріал частіше стає сприятливим середовищем для розмноження патогенних мікроорганізмів, що підтверджується науковими дослідженнями. Тому варіанти з натуральною щетиною доведеться часто міняти. Підставою для їх вибору може бути лише алергія на синтетику.

Жорсткість

Щітки поділяються за ступенем жорсткості на кілька груп – від м’якої до жорсткої. Це залежить від діаметра волосків. Кожній віковій категорії користувачів відповідає свій показник жорсткості, який вказаний на упаковці:

Розташування і довжина щетини

Щетинки пучками розподіляються по поверхні виробу. За їх кількістю, висоті і способом розташування щітки поділяють на кілька видів.

Гігієнічні. Пучки розташовані паралельно і мають однакову висоту, тому вони характеризуються низькою чистячої здатністю. Їх використовують, в основному, для обробки брекетів і подібних конструкцій.

Спеціальні. Мають особливі монопучковые щетинки, які добре чистять зуби з ортопедичними конструкціями: протезами, брекетами, коронками.

Особливості конструкції

При вирішенні питання про те, як правильно вибрати зубну щітку, варто звернути увагу і на її конструкцію. Якщо виріб обладнано гумовими вставками на ручці, їм зручніше користуватися, так як воно не ковзає в руках.

До додаткових зручностей щітки можна віднести:

Використання сучасних технологій

Обдумуючи, яку зубну щітку вибрати, варто звернути свою увагу і на нові моделі. Серед них значаться електричні, які останнім часом набувають все більшої популярності. Вони компактні і можуть працювати на батарейках. Але є і моделі, оснащені акумуляторами. Їх можна періодично заряджати, в той же час вони набагато дорожче.

Електричні щітки мають свої переваги, які приваблюють покупців:

До недоліків таких моделей відносяться ризики пошкодження зубної емалі і навіть ясен. Тому ними рекомендується користуватися не більше трьох разів на тиждень. Електричні щітки мають два режими чищення, що, відповідно, відбивається на їх ціні. Проте зазвичай вибирається лише один режим, який є найбільш оптимальним.

Такі моделі теж мають свої переваги:

Однак вони мають і протипоказання для використання у вигляді захворювань судин і серця, кровоносної системи і деяких інших, які можуть загостритися при впливі ультразвуку.

Кожна людина хоче мати красиві і здорові зуби. Для цього недостатньо чистити їх два рази в день. Важливо, щоб обрана зубна щітка відповідала необхідним параметрам. Краще всього перед покупкою відвідати стоматолога і вислухати його поради.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як правильно вибрати парфуми для жінок та чоловіків

Зміст статті: Як купувати парфуми Особливості вибору Найпоширеніші аромати Класифікація парфумерної продукції Важливість правильного вибору Особливості користування парфумами Вибір чоловічих ароматів Справжні парфуми – це не просто розчин різних ефірних…

Як підтягнути шкіру обличчя в звичайних домашніх умовах

Зміст статті: Чому шкіра на обличчі розтягується Як протистояти старінню шкіри Вправи для обличчя Масаж обличчя Компреси Маски Контрастне вмивання Стрічки для підтяжки шкіри Розтягуватися і не може завжди залишатися…

Як підстригти кінчики волосся і освіжити зачіску самостійно?

Зміст статті: Що потрібно знати про стрижку в домашніх умовах? Виявити проблемні місця Секрети техніки Моделюємо стрижку На замітку Жінки полюбляють змінювати зовнішність. Навіть незначна зміна зовнішності може вселити в…