Тільки для справжніх пані!

Як правильно сидіти і працювати за комп’ютером?

Як правильно сидіти і працювати за комп'ютером?

Комп’ютери дуже щільно увійшли в життя багатьох людей. Кому-то доводиться з обов’язку служби дивитися більшу частину дня в монітор, а хтось не уявляє себе без ігор, соціальних мереж та інших сучасних мультимедійних розваг.

На сьогоднішній день дуже важливим є питання про те, як правильно сидіти за комп’ютером. Всі ми знаємо, що від цього безпосередньо залежить збереження гостроти зору, стан хребта і загального самопочуття. Давайте дізнаємося, як проводити час за ПК так, щоб не нашкодити власному організму.

Правило № 1

Для початку необхідно придбати якісне комп’ютерне крісло і спеціальний стіл, інакше проблем з хребтом не уникнути. Стілець або крісло в обов’язковому порядку повинні налаштовуватися по висоті. Грамотна посадка передбачає таке положення: гомілки повинні розташовуватися строго перпендикулярно, а стегна – паралельно. Спинка стільця регулюється таким чином, щоб між нею і спиною сидить на кріслі людини відсутні просвіти і вільний простір.

Важливо, щоб ступні діставали до поверхні підлоги. Якщо крісло купується для дитини, можна задіяти спеціально призначену для ніг підставку. Пам’ятайте, що сидіти треба прямо, не перехрещуючи ніг. Справа в тому, що коли людина сидить, закинувши ногу на ногу, відбувається порушення місцевого кровообігу за рахунок стискання артерій і вен. Якщо так робити постійно, то легко можна придбати набряки і варикозну хворобу.

Правило № 2

Тим, хто щодня проводить по кілька годин за екраном комп’ютера, обов’язково потрібно робити перерви кожні 40-50 хвилин, відволікаючись від монотонної роботи на іншу діяльність.

Можна зробити короткий комплекс вправ для розтяжки і розминки затерплих рук і ніг, здійснити прогулянку по кабінету, вийти на вулицю подихати свіжим повітрям.

Правило № 3

Перед початком роботи важливо правильно розташувати стілець або крісло по відношенню до столу. Груди сидячої людини не повинна навалюватися на поверхню стільниці. Сидіти треба прямо, не горбитися. Руки розташуйте безпосередньо на столі майже під прямим кутом.

Така посадка значно спрощує виконання цілого ряду занять. Наприклад, набір тексту на клавіатурі або робота з бухгалтерією не будуть сильно стомлювати.

Правило№ 4

У тому випадку, якщо неправильно вибрати або встановити монітор, можна отримати масу проблем із зором. Так, екран повинен розташовуватися напроти очей, а відстань повинна бути не менше 50-70 див.

Завдяки додатково встановленим покриттю антивідблиску на екрані можна уникнути отсвечивания ламп і сонячних променів. Не рекомендується працювати за комп’ютером в приміщенні з недостатньою освітленістю.

Ефективні вправи для профілактики захворювання очей та хребта

Якщо скласти невеликий п’ятихвилинний комплекс і вдаватися до нього хоча б два-три рази протягом дня, то успішно вийде попередити розвиток і виникнення різних захворювань, пов’язаних зі здоров’ям хребта та очей.

Подібні вправи можна виконувати як дорослим, так і дітям:

 • Повільні повороти шиєю з боку в бік.
 • Обертальні рухи плечовим поясом.
 • Потягування зчепленими в замок руками.
 • Обертання очима за годинниковою стрілкою (15-20 секунд), потім проти неї.
 • Часте і швидке кліпання протягом 30-50 секунд.
 • Легкий масаж області очей (постукування пальцями).
 • Одним з найбільш ефективних вправ для розминки очей після довгої роботи за ПК є фокусування погляду протягом хвилини на об’єкті, розташованому поблизу (наприклад, кінчик олівця), яка змінюється максимально можливою фокусуванням на об’єкті, що знаходиться на значній відстані.

  Регулярна гімнастика стане відмінною профілактикою від багатьох недуг, а також дозволить отримати позитивні результати при остеохондрозі і порушення зорової функції.

  Отже, як правильно сидіти на стільці перед комп’ютером, щоб не завдати шкоди власному здоров’ю? Для цього цілком достатньо дотримуватися представлених вище рекомендацій, не забуваючи регулярно приділяти час прогулянок на свіжому повітрі, помірної фізичної активності і заняття яким-небудь видом спорту. Дитині доведеться подати таку інформацію в максимально доступній і адаптованій формі, ні в якому разі не караючи її за порушення техніки безпеки.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Як правильно розпарити обличчя перед процедурами дома

  Зміст статті: Навіщо потрібно розпарювати шкіру? Розпарювання обличчя: порядок дій Як часто проводити процедуру? Загальні рекомендації Готові косметичні розпарювальні засоби Протипоказання Які трави Техніка виконання процедури Розпарювання з допомогою рушники…

  Як правильно фарбувати волосся: правила фарбування, які дадуть відмінний результат

  Зміст статті: Правила фарбування в домашніх умовах Техніка фарбування Натуральні фарби для фарбування Рецепти натуральних барвників Забарвлення сивого пасма природними фарбами Три чверті жінок змінюють колір локонів, щоб підвищити впевненість…

  Як правильно і наскільки часто потрібно мити голову?

  Зміст статті: Догляд при підвищеній сухості Догляд за жирними волоссям Волосся комбінованого типу Нормальний тип волосся Загальні рекомендації Ефектні від природи волосся – розкішна прикраса як для жінок, так і…