Тільки для справжніх пані!

Як правильно обрати професію на все життя

Як правильно обрати професію на все життя

Тема вибору професії хвилює не тільки вчорашніх школярів, а й молодих людей і дівчат, які закінчили ВНЗ або навіть встигли попрацювати за фахом. Не рідко буває, що попрацювавши кілька років, молоді фахівці йдуть на курси перепідготовки, одержують другу освіту, йдуть займатися своїм бізнесом. У нас є можливості вибору – і цим однозначно варто скористатися. Однак сучасний світ дає нам іноді занадто багато варіантів, серед яких легко загубитися. Як вибрати професію своєї мрії в цьому різноманітті визначитися зі своєю спеціалізацією?

Робота в нашому житті займає дуже багато часу. Вибір майбутньої професії вплине на те, наскільки комфортно і щасливо ви будете себе відчувати, наскільки гармонійно скластися ваше життя. Недарма кажуть: «Знайди роботу до душі, і ти не пропрацюєш жодного дня у своєму житті!» Особливо актуально це правило для дівчат і жінок. Адже для збереження сім’ї, виховання дітей треба розвивати внутрішню гармонію, спокій і життєрадісність.

Всім хочеться, щоб майбутня робота не тільки дозволяла заробити хороші гроші, але і радував душу, викликала бажання займатися улюбленою до пенсії. Як підібрати професію на все життя? Давайте спочатку розберемося, що краще не робити, визначаючись з майбутньою кар’єрою.

Помилки при виборі професії

 • Вибір професії за бажанням родичів. Ваш тато хірург мріє про продовження робочої династії? Вибирати вам, жити вам. Запитайте себе: «що Я можу? Я хочу? Мені це подобається?» І якщо відповідь ні, не піддавайтеся на тиск. Краще бути дуже хорошим кухарем, чим дуже поганим хірургом.
 • Вступ в університет за компанію або за принципом «на який ВНЗ вистачило балів». Треба вірити в себе і в свої сили. Вже краще витратити ще один рік на підготовку і все життя бути щасливою, ніж вивчившись на бухгалтера страждати над нескінченним потоком папірців і звітів.
 • Не враховане здоров’я і фізична сила. І про стан здоров’я варто задуматися при виборі спеціальності. Романтична варикоз. Запитайте себе: «чи Можу я витримувати такі навантаження?» А чи немає у вас схильності до такого захворювання? Може краще бути здоровим авіадиспетчером?
 • Звичайно, можна сказати, що такі помилки більше типові для школярів при вступі до ВНЗ. Однак і в зрілому віці варто нагадувати собі, що від роботи залежить не тільки шурхіт купюр у гаманці, але і ваше душевне та фізичне здоров’я.

  На які моменти при виборі професії варто звернути пильну увагу?

  Критерії вибору професії

  Перш за все, зверніть увагу на кілька параметрів вибору:

 • Особиста захопленість. Оцініть, наскільки спеціальність вам подобається. Достатньо для того, щоб 5 днів на тиждень займатися саме цією справою за 8 годин? А 6 днів на тиждень по 10? Але не визначати ж роботу на все життя по фактору «подобається/не подобається». Дівчині-підлітку оцінити рівень своєї зацікавленості на багато років вперед надзвичайно складно, занадто багато у неї цих захоплень. Є навіть таке поняття, застосовуване шкільними психологами, як «мода на захоплення». Крім того, всі ми ростемо, дізнаємося щось нове, змінюємося. У 18 років цікаво одне, а до 25 років пріоритети змінюються. Тому обов’язково підключаємо інші критерії вибору.
 • Затребуваність. Вивчіть ринок праці. Наскільки складно буде отримати роботу? Краще не ставати «перевертачем пінгвінів», якщо ви живете біля південного моря.
 • Прибутковість. Один з важливих критеріїв підбору роботи. Зарплата повинна забезпечувати гідне життя. Якщо прогнозований дохід зовсім малий, можливо, це захоплення варто залишити в рамках хобі?
 • Перспективність. У всіх У нас є прагнення домогтися чогось більшого, рости, розвиватися, бачити попереду нові цілі. Без мети і без можливостей її досягти надто вже нудно і нецікаво буде проходити життя. Шукайте перспективи для зростання. Не обов’язково кар’єрного. Можна орієнтуватися на зростання майстерності. Від лікаря в місцевій поліклініці до великого кардіохірурга. Чому б і ні?
 • Престижність. Значущий критерій підбору для сучасних школярів і школярок. Яку професію вибрати дівчину, щоб вона відповідала важливого параметру престижності? Давайте міркувати. Наприклад, ви говорите собі: «Я можу шити красиві сукні, але кар’єра швачки не приваблює». Вступите в бізнес-школу і стати господинею популярного будинку мод. Така посада і престижна, і перспективна, однозначно дохідна і затребувана.
 • План пошуку улюбленої роботи

  Багато дівчата запитують: «Як бути, якщо я все-таки не розумію, що мені подобається? Звідки мені зараз дізнатися, який дохід я буду отримувати, які там перспективи?»

  Як правильно вибрати професію, щоб і заробляти, і отримувати задоволення від роботи? Пропонуємо скласти план дій, щоб зорієнтуватися, як і яку професію вибрати дівчині.

  Перш за все, треба визначитися з тим, що вам підходить за складом характеру. Для цього можна пройти тестування. Особливо актуально проходження тестування для школярів. Варто пам’ятати, що тест не підкаже, як вибрати професію. Це визначення ваших схильностей, до чого ви звикли, що більше подобається. Не варто так само сприймати результати тесту як пряму рекомендацію для дії, адже отримані дані могло вплинути і ваше самопочуття і настрій. Але для початку все-таки з’ясуйте свою психологічну сумісність з різними професіями.

  Складіть список професій, які вам подобаються. А тепер уявіть, що ви виграли в лотерею, і отримання грошей вас більше не турбує. Було б цікаво зайнятися в такій ситуації? Виберіть кілька варіантів.

  Тепер проаналізуйте ці варіанти з точки зору описаних вище критеріїв вибору професії. Прибутково? Престижно? Затребуване?

  Найпростіше скористатися інтернетом і подивитися пропозиції роботодавців. Вважаємо, скільки потрібно фахівців потрібної вакансії, дивимося рівень доходу, який роботодавець пропонує.

  Ну, а щоб не промахнутися, можна попросити рекомендації або відгуки ваших знайомих, які вже працюють у даній спеціальності. Якщо таких немає, зверніться до інтернету і вивчіть відгуки там.

  Поставтеся серйозно до вибору, врахуйте всі наші рекомендації. Адже правильно обрана спеціальність зробить ваше життя цікавим, насиченим, принесе моральне задоволення і впевненість у завтрашньому дні.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Як знайти хорошу роботу і де її шукати?

  Зміст статті: Підготовчий період Час писати резюме Де шукати? І ось вас запросили на співбесіду… Шукати роботу періодично доводиться кожній людині. Деякі відразу влаштовуються на місце своєї мрії, інші витрачають…

  Як знайти роботу, якщо немає досвіду?

  Зміст статті: Пошук підходящої сфери діяльності Особисті зв’язки Вакансії, не вимагають досвіду роботи Основні помилки при пошуку роботи Роботодавці-шахраї Багато людей, які щойно закінчили школу або інститут, задаються цим питанням….

  Як можна заробити пенсіонеру

  Зміст статті: Робота в інтернеті На що варто звернути увагу? Інтернет-магазин Рукоділля Робота з текстами Консультування Фріланс та інвестування Як пенсіонеру заробити в такий непростий час? Для кого-то таке питання…