Тільки для справжніх пані!

Як правильно і наскільки часто потрібно мити голову?

Як правильно і наскільки часто потрібно мити голову?

Ефектні від природи волосся – розкішна прикраса як для жінок, так і для чоловіків. Але навіть найбагатша шевелюра виглядає жалюгідно без належного догляду. Якість волосся, їх привабливість і здоров’я дуже багато в чому залежать від миття.

Живучи в швидкому ритмі сучасного світу, не всі мають можливість приділяти достатньо уваги таким, здавалося б, дрібниць, як правильне миття голови. Багато воліють обробляти волосся шампунем щоранку, забезпечуючи таким чином зачісці свіжість. Подібний підхід все-таки неправильний, і з часом може нанести шкоду стану локонів.

На питання про те, як часто потрібно мити голову, трихологи не дають однозначної відповіді, стверджуючи, що все у цій справі має бути індивідуально для кожної людини, в залежності від типу волосся, ступеня їх пошкодженості та інших факторів.

Догляд при підвищеній сухості

Якщо розглядати варіант з сухими волоссям, то в даному випадку не рекомендується мити їх кожен день навіть із застосуванням щадних нейтральних засобів. Справа в тому, що такі локони майже позбавлені захисної оболонки, яка утворюється за рахунок роботи сальних залоз шкіри голови. Вони із працею зберігають вологу, внаслідок чого порушується структура волоса, з’являється ламкість, сплутаність. У підсумку пасма з працею піддаються розчісування.

Сухі волосся, як правило, майже не мають блиску і виглядають тьмяними і млявими. Часте миття тут не допоможе, скоріше – навпаки.

Володарям таких волосся можна порадити мити голову раз на тиждень, обов’язково випустить шкіру і волосся по всій довжині поживними і зволожуючими масками, приготованими на основі корисних рослинних олій: касторової, обліпихової олії із зародків пшениці або виноградних кісточок.

Як і в усьому, в застосуванні таких засобів теж важливо знати міру. Трихологи не вітають часте їх використання навіть на волоссі сухого типу, цілком достатньо одного-двох разів на тиждень, щоб оживити збляклу зачіску.

Догляд за жирними волоссям

Дуже поширене явище – жирний тип волосся. Як часто можна мити голову, якщо після ранкового туалету свіжості локонів ледь вистачає до вечора? Всім відомо, що жирні пасма виглядають вкрай неохайно і навіть мають властивість неприємно пахнути.

Крім того, надлишок шкірного сала – це справжній рай для бактерій і магніт для бруду ззовні. Господарі таких волосся часто стикаються з проблемою появи лупи і подразнення шкіри голови.

Розмірковуючи про те, як часто мити жирне волосся, фахівці вирішили, що тут вибирати не доводиться. Стан забруднення набагато шкідливіше для шевелюри, ніж часте полоскання у воді. Є декілька хитрощів, які допоможуть зменшити жирність волосся і оздоровити шкіру, схильну до утворення надлишків сала:

Волосся комбінованого типу

Коли волосся схильні до жирності біля коріння, але при цьому січеться і пушатся у кінчиків – це, звичайно, ускладнює завдання правильного догляду. Зачіска зазвичай втрачає свіжість і привабливість вже через пару днів після миття. Як часто треба мити голову з такою проблемною шевелюрою – питання цілком вирішуване, необхідно лише запам’ятати кілька простих правил і не лінуватися дотримуватися їх.

Нормальний тип волосся

Ті, кому так невимовно пощастило з волоссям, майже не стикаються з вищевикладеними проблемами, і все ж хочуть знати, скільки разів на тиждень потрібно мити голову, щоб не зашкодити якості локонів і здоров’ю шкіри. Це питання дуже доречне. Навіть нормальні волосся можна з часом зіпсувати занадто частим миттям або гарячим феном.

Трихологи заявляють, що такі волосся дозволяється мити в міру їх забруднення, уникаючи надмірностей в усьому, щоб зберегти, наскільки можливо, їх природну красу.

Загальні рекомендації

Багато тонкощів присутня в такій справі, як правильний догляд за волоссям, і всі вони важливі. Наприклад, фахівцям іноді задають таке дивне питання: може бути, можна не мити голову або робити це як можна рідше?

Кажучи це, багато хто люблять наводити приклади з минулих років, коли субота була єдиним банним днем, і жінкам цього цілком вистачало, щоб мати шикарні коси. Не варто порівнювати ті часи з сьогоденням, адже так багато чого змінилося: традиції, мода, екологія та інше.

Трихологи впевнені в необхідності підтримувати чистоту волосся і своєчасно очищати шкіру голови від забруднень. Ось, що вони радять:

Роблячи так, можна істотно зміцнити імунітет, підвищити свій тонус і виглядати найкращим чином.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як правильно використовувати масло чайного дерева від вугрів і прищів

Зміст статті: Унікальні властивості Протипоказання Причини проблемної шкіри Як правильно використовувати засіб? Маски для обличчя Інші засоби Масло чайного дерева проти прищів досить часто використовують в косметології. Це засіб, який…

Як правильно вибрати зубну щітку: цінні рекомендації

Зміст статті: Якість матеріалу Жорсткість Розташування і довжина щетини Особливості конструкції Використання сучасних технологій Сьогодні існує величезний асортимент зубних щіток, і правильний їх вибір набуває особливого значення. Не дарма стоматологи…

Як правильно вибрати парфуми для жінок та чоловіків

Зміст статті: Як купувати парфуми Особливості вибору Найпоширеніші аромати Класифікація парфумерної продукції Важливість правильного вибору Особливості користування парфумами Вибір чоловічих ароматів Справжні парфуми – це не просто розчин різних ефірних…