Тільки для справжніх пані!

Як помиритися з кращим другом або подругою

Як помиритися з кращим другом або подругою

Сварка для будь-якої людини – це завжди дуже неприємний момент, подолати який краще якомога швидше. Що робити, якщо ви винні перед своїм кращим другом або подругою? Як помиритися, якщо це він є винуватцем конфлікту? Зробити перший крок легше, ніж вам здається! І навіть з безвихідної ситуації завжди можна знайти вірний шлях. Головне – це знати, як потрібно правильно діяти.

Крок №1 – аналіз

Маленькі образи, сварки і непорозуміння – це нормальні ситуації у взаєминах людей. Однак періодично трапляються і великі конфлікти.

У будь-якій сварці краще дію в той час, поки ще переповнюють емоції – це бездіяльність. Звичайно, прикро, що ви хочете довести своєму другові, як він помиляється, але ці з’ясування стосунків на хвилі сильних переживань можуть тільки нашкодити. Сказане в запалі сварки в’їдливе слово здатне сильно поранити одного і навіть призвести до неможливості примирення. А якщо ж ви помиріться, то один все одно буде пам’ятати про те, що ви сказали зопалу, що теж погано позначиться на відносинах.

Перше, що потрібно зробити, якщо ви посварилися зі своїми друзями – це заспокоїтися. Візьміть невелику перерву в два або три дні, гарненько обміркуйте та проаналізуйте ситуацію. Хто був правий, а хто винен? Що було причиною сварки?

Причини можуть бути різні. Різні погляди на якісь речі, емоції від незначних вчинків і навіть зраду. Якщо хочете зберегти вашу дружбу, то важливо розуміти, що діяти можна тільки тоді, коли ви все добре обміркували і проаналізували.

Якщо сварка була, як кажуть, «на порожньому місці», то й часу на «охолодження» піде не так багато. Після того як ви відчуєте, що хочете відновити спілкування, намагайтеся виправити ситуацію швидше. Інакше ваша образа, образа вашого друга може посилитися. Якщо ж привід для конфлікту був досить значний, то й часу на обдумування піде більше.

Як помиритися з другом? Найдієвіший метод – зрозуміти його і обговорити з ним проблему. Спробуйте поглянути на ситуацію з іншого боку. Як ви себе повели? Що могло підштовхнути до одного образі? Дуже важливо зрозуміти, що у кожної людини є свої думки і емоції, які вам можуть бути не дуже зрозумілі. Слова і вчинки діють на різних людей по-різному: те, що для одного здається дрібницею, для іншого може бути дуже і дуже важливо. Спробуйте поставити себе на її місце: що б ви відчували у сварці? Чи відрізняються ваші представлені почуття від реальної реакції подруги? Якщо так, то чому? Можливо, у неї є свої причини і мотиви.

Крок №2 – діалог

Єдиний шлях до примирення – це діалог. Вам необхідно поговорити зі своїми друзями, дізнатися, як вони бачать ситуацію, запитати їх думку. Ігнорування проблеми здатне тільки погіршити ситуацію, саме тому потрібно брати її рішення в свої руки.

Якщо конфлікт стався з вашої вини, потрібно обов’язково зізнатися в цьому і самій собі, і другу. Потрібно щиро попросити вибачення і, по можливості, пояснити свої слова і поведінку. Інші люди навряд чи мають здатність до читання думок. Те, що для вас здається природним, їм може бути дивним і незрозумілим. Поясніть мотиви своїх вчинків, ваші почуття, думки з цього приводу.

Якщо ж сварка виникла з вини подруги або друга, то перший крок до примирення з вашої сторони – це сильне рішення, яке дуже багато оцінять по достоїнству. Розпитайте його про те, що їм рухало, чому він так вчинив, сказав ті чи інші слова. Перш ніж гніватися на нього, ображатися і критикувати, поставте себе на його місце, розгляньте ситуацію з його точки зору. Рада простий, але саме він допоможе вам краще зрозуміти одного.

Для важливої розмови краще всього вибрати тихе і спокійне місце, щоб ви змогли поговорити без стороннього втручання. В процесі діалогу знадобляться наступні фрази:

 • Для мене багато значить наша дружба.
 • Скажи, будь ласка, ще раз свою думку про наш конфлікт.
 • Я правильно зрозуміла, ти вважаєш, що «…»?
 • Звичайно ж, ці фрази потрібно говорити «на своїй мові», так, як ви звикли розмовляти зі своїми друзями. Перша фраза дуже важлива для того, щоб один зрозумів, що ви зацікавлені в примиренні, що ця сварка – просто ситуація, причину якої потрібно з’ясувати, зрозуміти і уникати її появи надалі. Почувши про те, як для вас цінна дружба з ним, людина легше піде на примирення, детальніше пояснить своє бачення проблеми.

  Друга фраза – одна з найважливіших в розмові. З’ясувати думки один одного з приводу конфлікту просто необхідно, для того щоб розглянути ситуацію в повному обсязі.

  Щоб зрозуміти людину правильно, обов’язково потрібно використовувати фразу №3. Якщо ви скажете: «Я правильно зрозуміла, причина нашого конфлікту, на твою думку, це…», і співрозмовник з вами погодиться, то йому стане приємно, що його зрозуміли правильно, і примирення відбудеться набагато швидше і легше. Якщо ж між вами є непорозуміння, то один пояснить ще раз своє бачення проблеми.

  Поради для примирення

 • Зробіть невеликий сюрприз одному. Наприклад, прийдіть на зустріч з улюбленими цукерками. Йому стане зрозуміло, що ви уважні по відношенню до нього і налаштовані на примирення.
 • Знайдіть компроміс. Винні ви або ваша подруга? У будь-якому випадку, потрібно знайти компроміс, взаємовигідний вихід.
 • Трохи гумору допоможе виправити ситуацію, полегшити її. Тільки дуже важливо, щоб один зрозумів, що це саме жарт. Сказати її потрібно обов’язково з посмішкою.
 • Якщо ви зрозуміли, що якісь моменти подруга уникає обговорення, то потрібно прислухатися до її бажанням. Навіщо її дратувати і ображати?
 • Ви обговорили ситуацію, але один все ще дметься? Дайте йому час. Всі люди різні, кожному потрібен свій запас часу, щоб «охолонути» від сварки і знову спілкуватися, як і раніше.
 • Не Можна обговорювати одного зі знайомими. В образі можна наговорити зайвого, через якийсь час ці слова можуть «прийти» і до того, з ким ви посварилися. У цьому випадку помиритися буде вже складніше.
 • Один з головних моментів – потрібно навчитися прощати. Подивіться на ситуацію, можливо, привід для сварки був зовсім незначний. Варто через нього псувати добрі стосунки?
 • Бувають ситуації, коли один зробив свій вибір на користь інших людей, він хоче припинити спілкування з вами. У цьому випадку можна піти в сторону. Якщо ви стали зайвим у житті колишнього друга – не варто набридати йому.
 • Як помиритися з кращим другом? Тепер ви знаєте відповідь. Найголовніше – це почекати деякий час, поки сильні негативні емоції підуть, а потім приступити до обговорення проблеми, вислухати іншу думку, знайти причину проблеми і викорінити її.