Тільки для справжніх пані!

Як почистити дитячий ортопедичний матрац, від бруду або сечі?

Як почистити дитячий ортопедичний матрац, від бруду або сечі?

Зміст:

Найчастіше під час генерального прибирання навіть у самої кропіткої господині не доходять руки до чищення матраца — адже він зазвичай прихований від хазяйських і сторонніх очей постільною білизною і покривалами. Однак, як будь-який предмет меблів, він потребує регулярного чищення і дбайливого догляду.

Щоб чистити матрац не довелося дуже часто, треба дотримувати елементарні правила підтримання чистоти в квартирі.

Не слід приймати їжу, лежачи на матраці, якщо на це немає крайньої необхідності. Якщо ж матрац призначений для дитини або хворого людини і ступінь ризику забруднення зростає, потрібно придбати спеціальний чохол, який захищає матрац від зайвого пилу і вологи.

Як почистити матрац від бруду

Якщо ж все таки виникає питання, як почистити матрац від бруду, то є кілька способів повернути матрацу чистоти. Матрац, наприклад, можна здати в хімчистку або викликати клінінгову компанію на будинок. Однак якщо в сім’ї є алергіки, то потрібно суворо контролювати склад речовин, що використовуються в чищенні.

Якщо чистку матраца вирішено провести в домашніх умовах, потрібно визначити ступінь забрудненості матраца, і, насамперед, випрати наматрацник (якщо такий є). Потім за допомогою пилососа потрібно почистити матрац від пилу, ворсу, шерсті домашніх тварин.

Існують спеціальні миючі засоби для чищення матраців від бруду, але за відсутністю таких можна скористатися милом, пральним порошком або рідиною для чищення килимів. Вони легко збиваються в густу піну, яку можна обробити забруднені місця на матраці, після піна віддаляється вологою серветкою.

Залежно від походження плям, крім мила і води, можуть знадобитися додаткові компоненти:

Після вологої обробки матрац варто ретельно просушити.

Як почистити матрац від сечі

Для очищення матраца від плям сечі існує кілька способів, більшість з них працює у відносно свіжих плям.

Для видалення таких плям дуже ефективним може виявитися звичайний мильний розчин, після обробки, яким треба промокнути вологу місце рушником і дати висохнути.

Також можна видалити плями з допомогою суміші солі і лимонного соку, розмішавши ці складові до кашкоподібного стану. Потрібно нанести її на плями і залишити на кілька годин, а потім замит за допомогою губки.

Що до видалення запаху сечі, можна протерти поверхню матраца розчином оцту, або скористатися магазинним засобом для поглинання запахів (найчастіше продається в зоомагазинах)

Щоб надалі уникнути неприємностей з матрацом, треба купити водозахисний чохол або використовувати підкладні пелюшки.

Як почистити ортопедичний матрац

Ортопедичний матрац — це конструкція, що складається з декількох шарів, в середині якої знаходиться пружинний блок або латексна плита. Ближче до поверхні розташовуються прошарку з різних матеріалів: синтепону, поролону, кокоса, холофайбера. Зверху ортопедичний матрац укритий тканинним чохлом.

Забруднюються ортопедичні матраци, як і решта, в основному, речовинами органічного походження, що веде до розмноження мікроорганізмів не тільки на поверхні, але і в нижніх шарах матраца.

Саме ця багатошаровість і визначає способи очищення ортопедичних матраців. Найчастіше-це професійна хімчистка з використанням одних миючих засобів для чохла, інших — для прошарку і основного шару матраца і дуже швидким процесом сушіння, що не дає деформуватися внутрішніх шарів матраца.

Вдома можна слідувати декільком корисним рекомендаціями фахівців, щоб відстрочити вивезення матраца в хімчистку.

Як почистити дитячий матрац

Дитячий матрац часто може забруднюватися, тому регулярно повинен піддаватися чищенню.

Якщо матрац намок, потрібно не затирати пляма, а спробувати промокнути його, щоб основна частина рідини вбралася в ганчірку, а не в матрац.

При видаленні органічних плям потрібно користуватися розчином оцту, а якщо плями неорганічного походження видаляти пляму потрібно в залежності від його характеру: найчастіше можна використовувати медичний спирт. Якщо матрац забруднений крихтами або пилом, його потрібно просто пропилососити.

Для видалення запахів потрібно користуватися розчином лимонного соку, збризкуючи їм дитячий матрацик. Також, його потрібно регулярно провітрювати і просушувати, але не підставляти його під прямі сонячні промені.

Основні правила догляду за матрацами не змінюються в залежності від виду матраца і є обов’язковими для виконання в кожному будинку. За умови їх виконання, чистка матраца не перетвориться в регулярну тортури для всіх членів сім’ї.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як прати ковдру з овечої вовни, верблюжої, ватяну, синтепонову?

Зміст: Можна прати ковдру? Як прати ковдру з овечої вовни? Як прати ковдру з верблюжої вовни? Синтепонову ковдру можна прати і як? Як прати ватяну ковдру? В будь-якому будинку є…

Чим і як прати дитячий одяг та дитячу білизну?

Зміст: Правила прання дитячого одягу Чим прати дитячий одяг? Який порошок підходить для дитячої білизни? Потрібно кип’ятити дитячу білизну? Відбілювачі для дитячого одягу У кожній сім’ї рано чи пізно з’являються…

Кали — значення квітки

Зміст: Кали — значення кольорів Як доглядати за калами? Де використовувати кали? Ще з давніх часів люди знали, що у кожної квітки є своє значення. Раніше їм надавали величезне значення…