Тільки для справжніх пані!

Як отримати «живу воду для пиття у себе вдома

Як отримати «живу воду для пиття у себе вдома

Один з ключових чинників збереження здоров’я – чиста питна вода. Для її очищення можна придбати звичайний фільтр — «глечик» або встановити стаціонарний. А також ви можете скористатися простими та доступними підручними засобами.

Як правильно приготувати талу воду

Для приготування талої води потрібно взяти ємність з щільно кришкою, що загвинчується, яка вільно поміщається у вашій морозильній камері. Використовувати для цієї мети скляну банку небажано: замерзла вода може буквально розірвати її. Якщо більш підходящої ємності немає, хоча б не наповнюйте банку доверху, нехай між кришкою і поверхнею води залишиться 4-5 див.

Замерзання льоду в банку відбувається нерівномірно. Перші один-два міліметри, які утворюють своєрідну капсулу всередині посудини, називають «важкою водою». Її зазвичай видаляють, обережно переливши воду, не встигла замерзнути, в іншу банку. Або ж ви можете видалити її потім, підставивши крижаний кубик на кілька секунд під гарячу воду.

Щільно завинтив кришкою ємність з водою, її знову відправляють в морозильну камеру – на цей раз на кілька годин. Якщо все йде правильно, через 6-8 годин у вас повинен утворитися крижаний ком, всередині якого знаходиться трохи каламутної рідини. Її потрібно злити через пророблене в товщі льоду маленький отвір. Або ж ви можете скористатися тією ж струменем гарячої води, спрямованої в центр крижини, і отримати чистий крижаний «бублик».

Залишився чистим, позбавленому домішок беловатому льоду дозвольте розтанути природним шляхом. В результаті у вас вийде дуже смачна і, безумовно, корисна вода, яку можна пити, готувати на ній трав’яний чай та інші напої, а також використовувати для вмивання.

Відстоювання води

Існує ще один простий спосіб очистити воду від осаду і більшості сторонніх домішок і при цьому зберегти живильну силу. Це звичайне відстоювання. В процесі відстоювання важкі метали осідають на дно посудини, а леткі речовини, навпаки, випаровуються з поверхні. На жаль, це один з найбільш тривалих варіантів очищення води.

Процедура відстоювання складається з трьох етапів.

 • Спочатку необхідно наповнити до країв скляний глечик або іншу ємність відповідного об’єму. Важливо, щоб посуд був саме скляним, щоб крізь його стінки можна було спостерігати за осіданням осаду.
 • Глечик з водою потрібно поставити на свіже повітря і почекати вісім годин. Не чіпайте його, щоб уникнути повторного підняття з дна частинок осаду. Також не накривайте посуд папером, щоб не перешкоджати випаровуванню.
 • По закінченні відведеного часу треба обережно, не поспішаючи перелити три чверті відстояної води в іншу ємність. Те, що залишилося в глечику, непридатне до використання. Відстояна вода не тільки корисна для здоров’я, але і годиться для приготування різних страв. Особливо смачні приготовані на неї компоти зі свіжих фруктів.
 • Кремній в якості фільтра для води

  Кремнієва очищення води застосовується в промисловості й у побуті – у вигляді кремнієвих фільтрів. Але далеко не кожен знає, що можна зробити імпровізований фільтр для очищення водопровідної води звичайних камінців кременю. Такий спосіб очищення займає трохи більше часу, зате з рідини будуть видалені всі сторонні домішки. Кремній для цих цілей краще купувати спеціалізований – його продають у магазинах екотоварів і в інтернеті.

  Кілька камінчиків ретельно промивають під струменем проточної води, після чого поміщають на дно скляному або емальованому посуду. Кількість каменів потрібно вибирати виходячи з обсягу води. Потім наливають воду, закривають зверху марлею і ставлять у темне приміщення (наприклад, у комору). Через дві-три доби можна обережно перелити рідину в інший посуд, залишивши на дні не менше трьох сантиметрів. Використані камінчики можна застосовувати знову, тільки необхідно ретельно відмити їх від осаду. Відфільтровану кремнієм воду зберігають у щільно закритому скляному посуді.

  Очищення води з допомогою шунгита

  Мінерал шунгіт – ще один непоганий природний фільтр для води. Спосіб очищення води з його допомогою також підходить тим, у кого в розпорядженні є декілька діб, щоб спокійно дочекатися закінчення фільтрації. Звичайну воду з водопроводу можна з його допомогою зробити питної і корисною, просто поклавши по одному стограммовому каменю на кожен літр води. Загортати шунгіт в тканину не обов’язково, так як це не сипуча речовина. Проте іноді він потрапляє покупцеві в розбитому або роздробленому вигляді. В такому випадку необхідно ретельно загорнути всі шматочки в носову хустку.

  Повна очистка наступить через три дні. Камені шунгита можна використовувати повторно, просто ретельно вимивши їх жорсткою губкою. Якщо камінь під час очищення розсипався на частини, значить, він вже не придатний до подальшого використання, і його доведеться замінити. Тим не менш, воду, очищену за допомогою такого каменю, можна пити, тільки перед використанням краще процідити через складену вчетверо марлю: в рідині можуть залишатися дрібні шматочки шунгита.

  Активоване вугілля для очищення води

  Ще один аптечний препарат, який можна використовувати для очищення води, – це звичний з дитинства активоване вугілля. Ці таблетки, які зазвичай застосовують при отруєнні та розладах шлунково-кишкового тракту, можна використовувати, щоб позбавити воду від неприємного запаху і очистити її від сторонніх домішок.

  Фільтрація активованим вугіллям – один з найбільш ефективних способів очищення води – проводиться в такому порядку:

  Відпрацьований вугілля повторно не застосовують: швидше за все, він встиг розсипатися на дрібні шматочки. Відфільтровану воду бажано не переливати в іншу посудину, а тільки відливати помалу по мірі потреби.

  Очищення води для пиття сріблом

  Срібло – це метал, який володіє антибактеріальними властивостями. «Срібна» вода корисна для здоров’я як для пиття, так і для вмивання.

  Щоб очистити воду за допомогою срібла, досить помістити в неї срібну ложку на десять годин, і рідина очиститься.

  Перед використанням ложку добре промивають, використовуючи для цього соду. Якщо срібло потьмяніло, його необхідно натерти до блиску, так як плівка оксиду на його поверхні перешкоджає нормальному контакту срібла з водою. По закінченні фільтрування ложку прополіскують і насухо витирають.

  Фільтрація горобиною

  Це один з найпростіших і безпечних народних методів фільтрації води, який, втім, діє не гірше, ніж активоване вугілля. Полягає він в тому, щоб ретельно вимиту гроно ягід горобини на декілька годин помістити в посудину з водою.

  Ягоди швидко увберуть в себе токсичні речовини і важкі метали. Повторно використовувати або споживати ці ягоди не можна, а ось вода стає справді цілющою.

  У наш час немає недоліку в фільтрах і системах очищення води. Також користується стабільним попитом покупна бутильована вода. Однак незалежні експерти постійно виявляють, що у красивих пляшках «економний» виробник продає звичайну воду з-під крана. Фільтри в цьому плані надійніше, але важливо не забувати міняти картриджі, інакше система перетвориться з очищуючою в забруднює, так як у фільтрах будуть активно розмножуватися мікроби.

  По цих та інших причин «бабусині» способи очищення води і раніше зберігають актуальність. Вони недорогі, повністю безпечні і екологічні. Спробуйте поекспериментувати з ними і вибрати, який спосіб дозволяє одержати саму «смачну» воду.

  Пийте тільки «живу» воду і будьте здорові!  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Як перестати хропіти і дати вашим близьким нормально виспатися

  Зміст статті: Хропіння може бути ознакою захворювання Як перестати хропіти і тим самим зберегти мир у відносинах Спите на боці Не вживайте на ніч алкоголь Прийміть гарячий душ Запишіться в…

  Як не заразитися вітрянкою: поради для дітей та дорослих

  Будь-яку хворобу легше попередити, ніж лікувати. Втім, деякі батьки забувають про це неписане правило, коли мова йде про вітряну віспу, і навмисно намагаються «познайомити» своє чадо з вітряною віспою. Частково…

  Як починається хвороба вітрянка: симптоми і ознаки

  Зміст статті: Головні особливості дитячої вітрянки Етапи розвитку хвороби Ознаки хвороби Ускладнення хвороби Найбільш поширеним і дуже заразним захворюванням вважається вітряна віспа або, як часто називають її, вітрянка. Якщо дитина…