Тільки для справжніх пані!

Як не заразитися вітрянкою: поради для дітей та дорослих

Як не заразитися вітрянкою: поради для дітей та дорослих

Будь-яку хворобу легше попередити, ніж лікувати. Втім, деякі батьки забувають про це неписане правило, коли мова йде про вітряну віспу, і навмисно намагаються «познайомити» своє чадо з вітряною віспою. Частково це виправдано, адже ця хвороба набагато легше переноситься в дитячому віці, а чоловік, який хворів на вітрянку, набуває стійкий захист від вірусу на все життя. Але якщо мова йде про дорослому або дитині з зниженим імунітетом, інфікування вітряну віспу може мати важкі наслідки для здоров’я. У цьому випадку дуже важливо пам’ятати про те, як не заразитися вітрянкою.

Чому треба берегтися від зараження вітряну віспу?

В народі досі побутує стійка думка, що вітряна віспа – сама «невинна» з усіх дитячих хвороб. Дійсно, на відміну від багатьох інших інфекцій, вітрянка у дітей в більшості випадків протікає легко, чого не скажеш про дорослих. Вони переносять захворювання вкрай важко – з високою температурою, болем у м’язах, сильної висипом. І дуже часто піддаються розвитку ускладнень, найнебезпечніші з яких – менінгіт, енцефаліт, пневмонія, ниркова недостатність та ураження зорових нервів. Ось чому тим, хто в дитинстві не хворів на вітряну віспу, в свідомому віці потрібно обов’язково задуматися над тим, як не заразитися вітрянкою від дитини.

Вкрай небезпечно хворіти на вітрянку і під час виношування малюка. Якщо інфікування відбулося у перші місяці вагітності, дуже високий ризик народження дитини із серйозними вадами розвитку. Якщо ж мама перехворіла на вітряну віспу незадовго до пологів, то, найімовірніше, вона передасть вірус і новонародженому, а діти перших місяців життя теж переносять інфекцію вкрай важко.

Смертельну небезпеку зараження вітрянкою представляє для дітей з імунодефіцитними станами, а також для тих, хто страждає раковими захворюваннями. Природні захисні сили організму у таких малюків настільки слабкі, що зустріч з будь-яким вірусом загрожує не просто ускладненнями, а летальним результатом. Тому у закладах, де лікуються діти з серйозними порушеннями імунітету, намагаються робити все можливе для того, щоб убезпечити маленьких пацієнтів від інфікування на вітряну віспу.

Вірус вітрянки, одного разу потрапивши в організм людини, залишається там назавжди. Вчені з’ясували, що збудник хвороби належить до розряду герпес-вірусів, які, крім усього іншого, можуть викликати такий заразний недуга, як оперізувальний лишай. Ймовірність захворіти на вітряну віспу вдруге мізерно мала, але патогенні мікроорганізми, що залишилися в клітинах після перенесеного захворювання, можуть стати причиною розвитку лишаю, особливо при сильному зниженні імунітету. Було помічено, що нерідко цією недугою страждають літні люди, чий організм вже не в змозі забезпечувати належний захист від вірусу.

Таким чином, у деяких випадках захист від вітряної віспи стає життєво необхідним заходом. Впоратися з можливим зараженням буде набагато легше, якщо знати і виконувати певні рекомендації, що стосуються запобігання інфікування.

Що зробити, щоб убезпечити себе і дитину від зараження вітрянкою?

Вітрянка відноситься до числа хвороб з високою контагіозністю. Це означає, що при контакті з хворою людиною зараження відбувається майже в 100% випадків. При цьому потрібно мати на увазі, що вірус починає виділятися в навколишнє середовище ще в інкубаційному періоді, тобто до того, як виникнуть перші симптоми хвороби. Саме тому попередити зараження вітрянкою буває досить складно.

Якщо дорослі, які не мають імунітету проти вітряної віспи, знають, що в саду або школі їх дитина контактувала з однолітком, хворим вітрянкою, їм потрібно подбати про ізолювання від вірусу. Що це означає? Наприклад, дорослому або дитині, які ніколи не хворіли цією інфекцією, слід на деякий час виїхати з квартири. Якщо це неможливо, треба максимально обмежити контакти з хворою дитиною, який вже почав виділяти вірус.

Важливо дотримувати наступні правила:

 • Заразний людина повинен більшу частину часу проводити в окремій кімнаті.
 • Йому необхідно виділити індивідуальний посуд, засоби особистої гігієни та постільна білизна.
 • Одяг і постіль хворого на вітрянку потрібно прати окремо.
 • У квартирі слід регулярно проводити вологе прибирання з використанням дезінфікуючих розчинів і часті провітрювання.
 • Всім, хто проживає разом з хворим, необхідно користуватися медичними масками і противірусними мазями для слизової оболонки носа.
 • Всі ці заходи не гарантують повного захисту від зараження вірусом вітряної віспи, але все ж істотно знижують ризик захворіти. Дотримуватися даних рекомендацій треба аж до того моменту, поки патогенні мікроорганізми не перестануть виділятися. Коли маленькі виразки, які виникають на місці характерної висипки, почнуть підсихати і перетворюватися в сухі скоринки, а нові плями вже не будуть з’являтися, хворий стає незаразних.

  Вітрянка – вірусне захворювання, і, як будь-яка інфекція, що викликається вірусами, найчастіше вражає тих дорослих, хто має слабкий імунітет. Щоб не заразитися на вітряну віспу, треба постійно дбати про свою імунній системі – правильно харчуватися, займатися спортом, загартовуватися.

  Таким чином, від вітрянки дійсно можна захиститися, навіть незважаючи на високу заразність цієї хвороби. Якщо вчасно подбати про профілактику вітряної віспи, можна уникнути інфікування і розвитку важких ускладнень.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Як починається хвороба вітрянка: симптоми і ознаки

  Зміст статті: Головні особливості дитячої вітрянки Етапи розвитку хвороби Ознаки хвороби Ускладнення хвороби Найбільш поширеним і дуже заразним захворюванням вважається вітряна віспа або, як часто називають її, вітрянка. Якщо дитина…

  Як можна поліпшити зір простими способами

  Зміст статті: Причини порушень Харчування для поліпшення зору Продукти для поліпшення зору Народні рецепти Гімнастика Всі ми знаємо, що до 90 % інформації з навколишнього світу ми отримуємо завдяки зору….

  Як можна поліпшити зір при різному ступені короткозорості?

  Зміст статті: Причини виникнення міопії Симптоми погіршення зору Способи позбавлення від короткозорості Гімнастика для поліпшення зору Поради та рекомендації по поліпшенню зору Міопія (короткозорість) є сильною рефракцією ока, при якій…