Тільки для справжніх пані!

Як навчити хвилястого папугу говорити швидко і правильно

Як навчити хвилястого папугу говорити швидко і правильно

Багато новоспечені господарі папуг задаються питанням, чи можна навчити свого вихованця відтворювати людську мову. Те, що представники цього загону пернатих дуже товариські і добре імітують звуки, не секрет. Ось тільки який вид птахів найбільш талановита в звуконаслідування? І як навчити папугу говорити правильно і швидко? Кожному вдасться досягти результату? Отже, вчимо папугу говорити!

Найздібніші учні

Вважається, що всі папуги навчаються, але є породи, у яких рівень чутливості до мови вище. Наприклад, одна з найрозумніших птахів – жако. Ці великі, зовні непоказні папуги володіють інтелектом трирічної дитини. Вони, незалежно від статі, швидко засвоюють розмовну мову, здатні вести діалог.

Відмінно імітують звуки і яскраві амазоны. Вони не такі розумні, як жако, але більш доброзичливі і контактні. Амазонські папужки наслідують звукам природи, насвистують мелодії, вимовляють короткі пропозиції. В середньому їх словниковий запас складається з 80-100 слів.

Вразити лексиконом може і хвилястий папуга. Він оперує сотнею слів, відмінно запам’ятовує інтонації людського голосу. Втім, дикція у цих папужок слабенька. Мова волнистиков тиха і нечітка, схожа на щебетання. Важливий нюанс – справжніми базіками можна назвати лише хлопчиків цієї породи. Самочки воліють мовчати. Найздібніші з дівчаток обмежуються десятком слів.

Небагатослівний, але розумний співрозмовник – так можна охарактеризувати ару. Ці великі, яскраві птахи в середньому живуть 50-80 років. Вони відмінно ладнають з собаками, котами та іншими тваринами, що мешкають у будинку, розуміють господаря, виконують найпростіші команди. Ара можуть відтворювати два десятки слів, у тому числі і фрагменти пісень.

Ще одні папуги, ті, яких можна навчити говорити швидко, – кореллі. Чарівні птахи з яскравим «рум’янцем на щоках і завзятим чубчиком, хоч і небагатослівні, кажуть чіткіше волнистиков. У них різкий, пронизливий голос. На відміну від папуга жако корелла не розуміє значення слів, тому часто вживає їх не до місця.

На швидкість навчання птиці впливає не тільки порода підлогу, але і психологічний стан, вік. Помічено, що на словесний контакт легше йдуть вихованці, які містяться в нормальних умовах, не травмовані частою зміною господарів і місця проживання. Значення має і спадковість. Будь легше навчити папугу говорити – пташеня або зрілого? Кращий вік для навчання мови – 1-4 місяці. Папуги старші гірше запам’ятовують слова, тому наполегливості і терпіння з вашого боку буде потрібно більше.

Інструкція з навчання папуг

Першим ділом потрібно психологічно розташувати птицю. Клітку з папугою слід розмістити в тихій, ізольованій кімнаті, далеко від дверного отвору, темних кутів і прямих сонячних променів. В день покупки не варто нервувати птицю своєю присутністю. Нехай вона оговтається і заспокоїться. Протягом наступних днів потрібно часто підходити до клітки, щоб просто постояти мовчки. Приступати до навчання слід, коли птах до вас звикла: з інтересом реагує на вашу присутність, їсть з руки.

Як навчити говорити хвилястого папугу?

Як швидко навчити папугу говорити? Головне в заняттях – регулярність. Якщо ви будете послідовні, наполегливі і терплячі, хвилястий папужка заговорить через пару місяців. У деяких випадках на навчання самця йде півроку. А ось самки можуть і зовсім не заговорити.

Як підвищити продуктивність навчання

Правило номер «1» – потрібно створити сприятливі умови для навчання. Папуги цікаві, а тому легко відволікаються на сторонні шуми. У кімнаті, де йде урок, повинно бути тихо. На час занять з клітки прибирають дзеркальця та інші іграшки, щоб вихованець не відволікався. Після уроку їх обов’язково повертають назад. Навчають одного папужки, а решта (якщо вони є) тимчасово відселяють, щоб не відволікали учня. Мовець також повинен бути один – чоловік, якому птах беззастережно довіряє. Помічено, що папуги краще реагують на жіночі і дитячі голоси, але вчителем цілком може бути і чоловік, якщо він постарається говорити ніжно і дзвінко.

Перші слова повинні бути простими: складатися з двох відкритих складів. Найлегше папугам даються звуки [а], [к], [про], [п], [р], [т]. Щоб вихованцеві було простіше запам’ятати, промовлене слово потрібно доповнювати дію. Наприклад, входячи в кімнату, можна говорити «привіт». На будь-який успіх потрібно реагувати: хвалити папужку, винагороджувати ласощами. А ось злитися, кричати, якщо у птиці щось не виходить, не можна. Вона може замкнутися, стати агресивною.

Отже, кожен папуга навчаємо, але його сприйнятливість до промови залежить від породи, статі, віку і самопочуття. Найбільш комунікабельними вважаються жако, амазоны, какаду, ара, кореллі, волнистики. Важливо не тільки те, яких папуг можна навчити говорити, але і як це робити. Заняття повинні бути регулярними і нетривалими, а завдання треба поступово ускладнювати.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як можна легко і швидко очистити золото в домашніх умовах

Зміст статті: Стійкість металу до забруднень Способи очищення прикрас без вставок Очищення від бруду Позбавляємося від почорніння Чистка виробів зі вставками Очищення антикваріату Наостанок Золото – це красивий матеріал для…

Як вивчити базовий англійський всього за 15 хвилин в день

Хочете оволодіти іноземною мовою, але, як більшість, вважаєте, що для цього потрібно багато часу, сил і грошей? Помиляєтесь! Щоб вивчити, наприклад, базовий англійський, достатньо 15 хвилин в день, при цьому…

Як швидко привчити кота до лотка

Зміст статті: Які бувають лотки Які бувають наповнювачі Як привчити кошеня до лотка Що робити, якщо дорослий кіт Купуючи тварину, потрібно набратися терпіння і оточити чотириногого улюбленця теплом і турботою….