Тільки для справжніх пані!

Як навчити дитину вимовляти шиплячі і не шепелявити?

Як навчити дитину вимовляти шиплячі і не шепелявити?

Часто у дітей виникають труднощі з вимовою шиплячих приголосних. Варіантів їх відтворення може бути безліч: від заміни іншими літерами до простого «викидання» з слова. Головна помилка батьків у цій ситуації – це грайливе наслідування малюкові. Перекручувати звуки не варто, так як така звичка здатна дуже міцно вкорінюватися. І чим довше дитина шепелявить, тим складніше від цього буде позбутися.

До виправлення ситуації бажано починати якомога раніше, в ідеалі – коли малюк тільки почав вимовляти звуки неправильно. Для цього існують певні вправи, які цілком можна використовувати в домашніх умовах.

З чого почати?

Робити зарядку для мови слід правильно. Всі вправи повинні виконуватися певним чином, і головна умова – мову слід розслабити. Під час проведення занять батьки повинні контролювати правильність вимови. Малюкові необхідно постаратися звикнути не виставляти мову перед зубами і не засовувати його між ними.

Зарядку слід проводити в невимушеній атмосфері. Коли все відбувається легко і без натиску з боку дорослих, дитина почуває себе спокійно. Усвідомте для себе – немає нічого страшного в тому, що він став шепелявити, не робіть з цього трагедію і обов’язково хваліть малюка при найменших позитивних результатах.

Що це в тебе? – Млинець?

Діти дуже люблять фантазувати, що дозволяє легко перетворити будь-які вправи для корекції вимови у гру. Попросіть малюка уявити, що в ротику у нього знаходиться не язичок, а маленький млинець. Послідовність проведення такої зарядки буде наступною:

Повірте, трохи фантазії і позитиву з вашої сторони, і дитина буде робити це з задоволенням.

Як зробити «чашечку»?

Це заняття може викликати певні труднощі. Для полегшення завдання батьки повинні постаратися максимально точно пояснити малюкові, що від нього вимагається.

 • Для початку показуємо «чашечку» руками. Складаємо долоньки разом, як би намагаючись утримати в них воду. Для чистоти візуалізації можна піти у ванну і набрати води в руки насправді.
 • Тепер показуємо дитині, як зробити цю «чашечку» мовою. Нехай дитина повторює слідом за вами. Щоб він почав це робити з великим ентузіазмом, можна паралельно вимовляти шиплячі приголосні.
 • Слідкуйте за тим, щоб дитина намагався рівномірно піднімати бічні сторони і кінчик язика.
 • З першого разу може не вийти. Не турбуйтеся. Переводите все в гру, але при цьому наполягайте на правильності виконання.

  Як виробити правильний звук «Ш»?

  Щоб малюк став чітко вимовляти шиплячий приголосний звук «Ш», необхідно вдатися до допомоги найпростішої гімнастики для губ. Вправи виконують так:

  Не зупиняємося на досягнутому!

  Через кілька занять можна побачити позитивний результат. Але на цьому не варто зупинятися. Продовжують вправи найпростіші скоромовки.

  Отже, дитина став показувати успіхи у вимові окремих шиплячих, тепер приголосні звуки необхідно пов’язати з голосними. Можна використовувати дволітерні поєднання, але ефективніше все відразу переходити до трехбуквенным.

  Говоримо:

  Якщо дитині так важко робити, то першу голосну можна опустити. Незважаючи на те, що дана зарядка називається скоромовкою, приділяти увагу не варто швидкості вимови, а артикуляції. Нехай дитина повторює за вами. Головне – чіткість проговорювання.

  Батьки, зверніть увагу!

  Якщо дитина почала неправильно вимовляти шиплячі, то вирішити проблему допоможе тільки ваша наполегливість і своєчасне вирішення цієї ситуації. Бажано пройти огляд у ЛОР-лікаря і переконатися, що у дитини немає проблем з пазухами носа і алергії, які можуть заважати йому вільно дихати з зімкнутими губами.

  Якщо ваша дитина смокче пальці або гризе нігті, то постарайтеся викорінити ці звички. Саме вони можуть бути основними провокаторами шепелявості. Вправи принесуть свої плоди тільки в тому випадку, коли мова «навчиться» і «звикне» перебувати в правильному положенні.

  Щоб малюк почав говорити правильно і чітко вимовляв шиплячі, необхідні невимушена обстановка і ваша безмежна любов. Ніколи не показуйте, що це якийсь дефект. Діти дуже гостро реагують на негативну поведінку з боку батьків і можуть відчути себе неповноцінними. А від цього багато в чому залежить їх подальша соціалізація. Любите, дбайте, і все обов’язково вийде!  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Як можна збільшити кількість грудного молока: ефективні рекомендації

  Зміст статті: Причини проблем з лактацією Симптоми порушень лактації Методи допомоги Особливості харчування Лактогонные препарати Народні засоби Інші методи Кожній мамі хочеться, щоб її новонароджена дитина був ситий і здоровий….

  Як можна зрозуміти, що маленькій дитині не вистачає грудного молока?

  Зміст статті: Малюк повинен ковтати і прицмокувати Потрібно давати дитині обидві груди в одне годування? Про що може розповісти стілець дитини Зважування після прийому їжі Аналіз крові Непрямі ознаки нестачі…

  Як можна допомогти немовляті при кольках: корисні поради

  Зміст статті: Причини колік Симптоми Поради батькам Лікарські препарати Народні засоби Профілактика З коліками у дітей стикалися практично всі батьки. Симптоми даного явища зазвичай з’являються вечорами або в нічний час….