Тільки для справжніх пані!

Як навчити дитину красиво і грамотно писати

Як навчити дитину красиво і грамотно писати

Сьогодні існує безліч поглядів на розвиток дитини. Одні батьки замислюються про те, щоб їх чадо вже з трьох років навчалося акуратно писати за прописами… Інші, будучи супротивниками раннього розвитку, не прагнуть навчати чого-небудь малюка до 6-7 років. Проте факт залишається фактом: сучасна школа вимагає підготовки, і коли дитина піде в 1 клас, він повинен бути не з чуток знайомий з літерами.

Як навчити дитину красиво писати, не витрачаючи зайвих нервів і не вдаючись до тиску і крику? Про це наша стаття.

Заохочуємо інтерес з дитинства

Більшість сучасних педагогів стверджує, що не можна наполягати і тиснути, особливо якщо син чи донька не цікавиться, наприклад, малюванням, але відповідати на його запити обов’язково потрібно. Покладіть перед однорічним малюком папір і ручку, покажіть, як можна малювати і писати. Якщо він зацікавиться, намагайтеся ненав’язливо поправляти положення знаряддя письма. Звичайно, він не зможе взяти ручку правильно, але з часом навчиться.

Показуйте приклад: діти легше освоюють нові навички, якщо бачать батька, який виконує ту чи іншу дію. Кажете, що ви робите, навіщо і чому. Підростаючому дитині важливо повторювати за вами, копіювати вас.

Приблизно до 3 років цілеспрямовані заняття проводити не має сенсу. Батькам важливо пам’ятати, що провідна діяльність дошкільника – гра. Головне, що можна зробити, щоб згодом навчити чадо красиво і акуратно писати, не тиснути на нього, не змушувати і йти за його інтересами.

Розвиваємо пальчики

Важливість дрібної моторики для дитини важко переоцінити. Вміння і бажання працювати з маленькими деталями – основа і розумової діяльності, і уваги, і листи. Перш ніж думати про те, як навчити дитину писати букви, приділіть увагу наступним заняттям:

Все це найкраща підготовка до того, щоб почати вчитися писати акуратно та вдумливо.

Приступаємо до навчання

Вік, в якому батьки починають навчати дитину письму, індивідуальний. Він залежить від розвитку, характеру, ступеня рухливості, інтересу малюка. Більшість педагогів і психологів рекомендують починати процес не раніше 5 років.

Існує ряд умов, без яких питання, як навчити дитину писати красиво, нерозв’язна.

Найважливішою умовою успішних занять є правильно організоване час. Вибирайте момент, коли малюк не втомився, не переключився на інші інтереси. Час заняття, яке визначено фахівцями виходячи з вікових норм, – від 15 до 30 хвилин. Зрозуміло, дитина повинна добре себе почувати. Період перебування на лікарняному, час, коли малюк повернувся зі спортивних чи інших занять, категорично для даної діяльності не підійде.

Вчимо написання друкованих літер

Приступати до цих занять можна тільки в тому випадку, якщо ви переконані, що маленька людина знає алфавіт, може показати ту чи іншу букву і вимовити вголос звук, який вона позначає. В середньому, це відбувається приблизно на 5 – 5,5 років.

Почніть з освоєння накреслень елементів букв. Для цього можна придбати спеціальні прописи або ж давати дитині завдання самостійно в зошиті: пишіть зразки і уважно стежте за тим, як він їх повторює. Виправляйте неправильні накреслення тут же, разом з дитиною, пояснюйте, чому потрібно робити саме так.

Після освоєння елементів – гуртків, паличок – приступайте до роботи над простими літерами. Як правило, це «о», «л», «д». До складних переходьте поступово, коли переконаєтеся, що дитина написав пройдений матеріал вірно. Не поспішайте, слідуйте за можливостями дитини.

Як навчити дитину грамотно писати? Для цього важливо не формально вивчати накреслення, а знати, що за ним стоїть. Показуйте картинки з зображеннями, що починаються з тієї чи іншої літери, шукайте асоціації для запам’ятовування її зовнішнього вигляду. Один з найпоширеніших прикладів: літера «д» нагадує собою будинок, а «ж» – жука.

Як навчити дитину писати цифри? Принцип тут приблизно той же, що і в засвоєнні навичок друкованого листа. Спочатку батько вчить рахунку, потім показує позначення. Після їх засвоєння та усвідомлення (малюк повинен розуміти, як співвідноситься, наприклад, цифра 3 на папері і три цукерки в його руці) приступають до навчання.

Прописувати цифри починають з окремих елементів, поступово переходять до символів за принципом «від простого до складного».

Потрібно навчати до школи прописних буквах?

Однозначної відповіді на це питання немає. Діти розвиваються по-різному і мають різні здібності. Педагогічна наука підтверджує, що навчання письму взагалі повинно починатися з друкованих символів. Однак, якщо батько прагне швидше навчити дитину писати прописні букви, варто подумати про доцільність цього кроку.

По-перше, не знаючи методики і основних правил, ви можете зіпсувати своєму чаду почерк. По-друге, дітей, готових у дошкільний період до такого кроку, одиниці. Краще всього порадитися з фахівцями і не квапити час – вчитель прищепить першокласнику навички писати прописом красиво і правильно.

Швидше – не значить якісніше

Коли літери більш-менш освоєні, найголовніше, що потрібно робити – удосконалювати техніку і якість. Багато мам і тата на цьому етапі задаються наступним питанням: як навчити дитину швидко писати букви, слова, пропозиції? Такий підхід до справи – помилка.

По-перше, дошкільник, навіть самий здібний, ще не готовий до того, щоб зливати ті символи, які пишуться його рукою на папері, в смислові фрази. Він буде промовляти їх по букві. Торопя його, ви не досягнете розуміння й усвідомлення. Набагато ефективніше працювати над якістю написаного, над технікою, зовнішнім виглядом заголовних і малих літер.

7 помилок на шляху до освоєння листи дошкільням

Якщо малюк не розуміє ваших пояснень, йому нудно, він не цікавиться тим, як правильно зробити якесь накреслення – залиште його в спокої. Займатися йому ще просто рано, варто спробувати через півроку.

Сьогодні і на спеціалізованих сайтах, і в книжкових магазинах можна знайти величезну кількість робочих зошитів для дошкільнят. Вони розроблені у відповідності з віковими нормами, приклади дані вірні, в потрібній послідовності. Якщо батько – не педагог молодших класів і не цілком упевнений в тому, як навчити дитину правильно писати, краще всього звернутися до подібного матеріалу.

Особливо це згубно для тих дітей, які засвоюють матеріал у повільному темпі. Щоб навчитися писати без помилок, краще зайвий раз повторити пройдене, ніж дати відразу все, а потім спостерігати, як чадо плутається в буквах.

Вчення з-під палиці дасть тільки один результат: стійку нелюбов до букв, прописами і розумової праці.

Якщо у малюка щось не виходить, це, як правило, або вина педагога, або особливості розвитку людини. Конструктивної ролі стояння в куті не зіграє, зате змусить малюка боятися вас і не любити лист.

Батьки, переживають, як же навчити дитину писати, часто не розуміють, що його успіхи повинні заохочуватися близькими людьми. Похвала дає стимул рухатися далі.

П’ятирічний малюк – не школяр, тому говорити про необхідність конкретних результатів нерозумно. Головне, щоб початок було покладено.

Основний фактор успіху батьків – розумний і зважений підхід. Не задавалися питанням, як можна навчити дитину писати прописними літерами в 4 роки. Головне, щоб заняття викликали в нього інтерес і задоволення – тоді все складеться.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як навчити дитину вимовляти шиплячі і не шепелявити?

Зміст статті: З чого почати? Що це в тебе? – Млинець? Як зробити «чашечку»? Як виробити правильний звук «Ш»? Не зупиняємося на досягнутому! Батьки, зверніть увагу! Часто у дітей виникають…

Як можна збільшити кількість грудного молока: ефективні рекомендації

Зміст статті: Причини проблем з лактацією Симптоми порушень лактації Методи допомоги Особливості харчування Лактогонные препарати Народні засоби Інші методи Кожній мамі хочеться, щоб її новонароджена дитина був ситий і здоровий….

Як можна зрозуміти, що маленькій дитині не вистачає грудного молока?

Зміст статті: Малюк повинен ковтати і прицмокувати Потрібно давати дитині обидві груди в одне годування? Про що може розповісти стілець дитини Зважування після прийому їжі Аналіз крові Непрямі ознаки нестачі…