Тільки для справжніх пані!

Як найбільш точно розрахувати овуляцію при нерегулярному циклі

Як найбільш точно розрахувати овуляцію при нерегулярному циклі

Регулярний цикл у жінки свідчить про її здоров’я і здатності стати матір’ю. Регулярна менструація говорить про овуляції – моменті, який відбувається раз у місяць, коли яйцеклітина готова до зустрічі зі сперматозоїдом для запліднення. При стабільному циклі визначити момент, коли шанси завагітніти найбільш високі, видається простою справою. Але як розрахувати овуляцію при нерегулярному циклі?

Таке питання хвилює багатьох дівчат і жінок, адже якщо цикл нерегулярний, то овуляцію визначити не так просто, а іноді вона може і зовсім не відбутися.

Разова затримка менструації на 8-10 днів не є патологією, з такими стрибками циклу стикається майже кожна жінка кілька разів на рік. Так як же вчинити жінці, яка зіткнулася з подібною проблемою і найбільш точно визначити день, коли настане овуляція?

Найбільш поширені способи визначення

В даний час у розпорядженні кожної жінки великий вибір допоміжних засобів і способів визначення дня овуляції, таких як тести, аналізи на жіночі гормони, вимірювання базальної температури. Але всі вони підходять при нерегулярній менструації?

 • Тест для визначення настання овуляції: визначити потрібний день таким чином можливо, але є нюанси. Вся справа в тому, що обчислити момент для тестування досить складно, навіть якщо слідувати стандартній формулі і вирахувати потрібний день з дня останньої менструації, все одно можна помилитися, оскільки овуляція може відбутися раніше, пізніше або не відбутися взагалі. До того ж, тест покаже хибнопозитивний результат, якщо є проблеми з ендокринною системою або з яєчниками.
 • Аналізи на гормони – спосіб більш дієвий, ніж тест, але має свої недоліки. Щоб отримати найбільш достовірний результат, аналізи необхідно здавати на 7-й день менструації і на 20-й. При нерегулярному циклі виконати таке не завжди вдається, так як іноді розриви між менструаціями можуть досягати 50 днів, а овуляцій відбуватися на 30-й день циклу.
 • Вимірювання БТ – метод є досить дієвим, навіть якщо менструація починається, коли їй заманеться». Однак, щоб найбільш точно визначити день, коли запліднення найбільш ймовірно, температуру необхідно вимірювати щодня впродовж 4 місяців і відзначати будь-які зміни. Навіть незначна різниця може говорити про те, що день овуляції вже пройшов.
 • Ефективні способи визначення

  Сучасна медицина навіть при нерегулярній менструації дозволяє визначити момент, коли настає овуляція. Найдієвішим помічників у цьому послужить УЗД, яке відстежує зростання фолікулів. Лікарі рекомендують проводити перше дослідження на 7-й день циклу, друге дослідження – на 21-й, третє і наступні – за бажанням жінки. Досягнення фолікулом розміру близько 20 мм свідчить про те, що вже зовсім скоро відбудеться овуляція. За допомогою даного дослідження можна відстежити, порвався фолікул і вийшла з нього яйцеклітина. Якщо розрив не відбувся, можна говорити про наявність захворювання самих яєчників, і тоді слід приступити до лікування, після чого повторити спробу зачаття.

  Як визначити овуляцію

  Найчастіше в момент овуляції жінка може відчувати особливі відчуття. Вони будуть помітні і при нерегулярному менструальному циклі.

  Найбільш точно визначити період овуляції допоможе вам онлайн калькулятор.

  Якщо овуляція відсутня

  В юному віці дівчина може не звертати уваги на нестабільність місячних. Але коли на перше місце виходить планування дитини, виникає питання, як вирахувати день овуляції при нерегулярному циклі. Якщо стабільності немає вже досить тривалий термін, то необхідно відвідувати гінеколога і проходження обстеження.

  Якщо цикл регулярний, але трапляються збої, менструація затримується довше, ніж належить, не варто хвилюватися завчасно (якщо таке відбувається не частіше декількох разів на рік).

  Овуляція може не відбуватися і в разі наявності зайвої ваги або, навпаки, зайвої худорлявості. Щоб повернути свій цикл в норму, досить зайнятися собою, виключити переїдання, відмовитися від дієт і додати в свій раціон якомога більше корисних продуктів і вітамінів.

  Максимально точні результати можуть дати тільки наукові методи дослідження, ніякі калькулятори або календарі не дадуть гарантії потрапляння в день овуляції. Важливо слухати свій організм і відзначати будь-які зміни, які з ним відбуваються протягом циклу.

  Використання інтернет-калькулятора є відносно інформативним методом. Якщо ви морально дозріли для вагітності і почали її планувати, ще краще відвідати гінеколога, щоб виключити наявність яких-небудь захворювань, а в разі їх діагностування пройти курс лікування. Особливо важливим є контроль гінеколога для жінок, чий цикл не відрізняється постійністю, так як це може бути сигналом того, що в організмі є збій. Сучасна медицина має у своєму арсеналі різноманітні методи лікування, які дозволяють у кінцевому рахунку, народити довгоочікуваного дитини.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Як можна визначити позаматкову вагітність

  Зміст статті: Сценарій розвивається патології Що вказує на близьку катастрофу Як фахівці визначають розвиток патології Як борються з виявленою патологією Важливо знати, як визначити позаматкову вагітність, щоб вчасно попередити небезпечні…

  Як можна полегшити перейми

  Зміст статті: Чому з’являється біль Що роблять лікарі для полегшення пологів Що може зробити для полегшення жінка Жінки часто шукають способи, як полегшити біль при переймах, коли виношують первістків, бо…

  Як можна позбутися від розтяжок на животі після пологів?

  Нерідко після вагітності новоспечені матусі зустрічаються з такою проблемою, як розтяжки після пологів, у тому числі на животі. Ніякої шкоди фізичному стану вони не заподіюють, але естетично здатні зробити шкіру…