Тільки для справжніх пані!

Як можна зрозуміти, що маленькій дитині не вистачає грудного молока?

Як можна зрозуміти, що маленькій дитині не вистачає грудного молока?

З появою дитини у будь мами виникає безліч питань. Один з них звучить особливо часто: «чи Вистачає дитині грудного молока?»

Немовля не може вам сказати, що він голодний. Він може тільки плакати. Але адже плач – це не тільки ознака голоду. Діти плачуть, коли їм холодно або жарко, коли відчувають дискомфорт від підгузника або болю в животі, коли просто хочуть бути ближче до мами.

Основним показником того, чи вистачає грудного молока, є набір малюком ваги. Лікарі вважають, що здоровий малюк повинен набирати не менше 125 грам ваги щотижня протягом перших трьох місяців життя. Якщо дитина набирає вагу згідно з нормами, то молока йому вистачає. Але не варто забувати, що ці цифри носять рекомендаційний характер. Ваш малюк може набирати менше, але при цьому бути абсолютно здоровим та спокійним. У кожної людини різна конституція тіла, дитина – не виняток.

Найголовніший ознака того, що вашому малюкові вистачає грудного молока – це його відмінний настрій. Здоровий і задоволений маленький чоловічок мало вередує, швидко росте і добре розвивається. Його шкіра чиста і гладка. А коли дитина хоче їсти, то він голосно й активно вимагає груди.

Але що робити, якщо ви помічаєте, що дитина вередує, відвертається від грудей і постійно вимагає їсти? Як зрозуміти, що дитині вистачає грудного молока?

Малюк повинен ковтати і прицмокувати

Ваш малюк може провести у грудях годину або дві і при цьому залишитися голодним. А може насититися за 15-20 хвилин. Якщо ви не чуєте характерного для ковтання звуку, то це може означати, що дитина не їсть. Він може просто заспокоюватися у грудях, відчуваючи, що мама поруч. Може навіть спати, але при цьому робити смоктальні рухи. Дітям тепло, спокійно і затишно поруч з мамою. Цілком природно, що на грудях малюк заспокоюється краще і швидше, ніж навіть на руках. Поспостерігайте, напружується чи підборіддя вашого малюка під час їжі. Чим довше триває момент напруги, тим більше молока він проковтне за раз.

Потрібно давати дитині обидві груди в одне годування?

Все залежить від кількості молока. Якщо його багато, то дитині досить одного грудей. Але не поспішайте давати йому другу груди, як тільки він почав вовтузитися і нервувати.

Жіноча груди влаштована так, що молоко в ній виробляється передніми і задніми частками молочної залози. Молоко передніх часток більш рідке, солодке і містить менше поживних речовин. Можна сказати, що це молоко – швидше за питво, а не їжа. Якщо дитині дістається тільки переднє молоко, то він швидко насичується, але і відчуття голоду повернеться до нього швидше.

Молоко задніх часток густе, майже як вершки. Все найкорисніше знаходиться саме в ньому, але і їсти його складніше. Дитині необхідно докласти чимало зусиль, щоб його дістати. Деякі діти, особливо слабкі, від втоми засипають біля грудей раніше, ніж дістануться до заднього молока. А його мамі здається, що в цій грудей молоко закінчилося, і вона вже пропонує іншу.

Що робити в цьому випадку? Під час годування дайте дитині трохи перепочити і знову запропонуйте цю ж груди. Якщо він практично відразу почне нервувати, вигинатися і всіляко показувати своє невдоволення, то саме час запропонувати іншу.

Про що може розповісти стілець дитини

Дитина на природному вигодовуванні ходить в туалет по-великому частіше, ніж його ровесник на штучному вигодовуванні. У одних дітей це може відбуватися один-два рази на день, в інших – після кожного годування. Однак це не так важливо.

Набагато більше вам може розповісти вигляд стільця. Якщо він кремової консистенції, однорідний, що має характерний жовтий колір, то малюкові достатньо грудного молока. А ось занадто густий стілець темного кольору може говорити про недостатньому або неправильному харчуванні. Тобто тут можна говорити про те, що дитині не вистачає грудного молока.

Дуже рідкий стілець у немовляти не завжди є проносом. У такому разі, можливо, дитина отримує переважно переднє молоко, і з-за цього він залишається голодним. Зміна кольору, запаху і консистенції, поява в калі слизу або домішки крові – це сигнал звернутися до педіатра.

Також варто звернути увагу на сечовипускання дитини. Малюк, якого вистачає грудного молока, пісяє як мінімум раз на три години. Сеча повинна бути прозорою і практично не мати запаху. Якщо вона потемніла, то дитина відчуває зневоднення.

Однак не варто силою примушувати малюка пити воду. Діти на грудному вигодовуванні, не мають потреби у воді. Ви можете запропонувати дитині воду в пляшечці. Буде пити – відмінно. Ні – теж не біда. Значить, йому вистачає грудного молока.

Якщо малюк повільно набирає вагу, то не варто давати йому багато водички. Справа в тому, що звичайна вода може збільшити вагу, але не принесе в організм дитини важливі поживні мікроелементи.

Зважування після прийому їжі

Якщо ви хочете знати, скільки конкретно грам з’їдає ваша дитина за одне годування, то можете спробувати метод зважування.

Перед годуванням роздягніть дитини і покладіть на ваги. Це буде вагу до годування. Після їжі знову зважуєте дитини без одягу і підгузника. Різниця, яку ви побачите на вагах, буде тією кількістю молока, яке випив ваша дитина.

Для достовірного результату цю процедуру потрібно проводити протягом доби в кожне годування. Але пам’ятайте, що цей спосіб не є дуже ефективним. Показники зважування можуть змінюватися в залежності від того, як давно і як багато з’їв дитина в попереднє годування. Як правило, такі зважування тільки нервують маму малюка, що негативно може позначитися на вироблення молока.

Аналіз крові

Одним з ознак того, що дитині не вистачає молока, є зростаючий рівень білірубіну в крові. Це так звана фізіологічна жовтяниця новонароджених. Це невинне захворювання, воно відноситься тільки до дітей віком до 28 днів.

Якщо грудного молока достатньо, в організмі малюка активно виробляються антитіла, що сприяють зниженню рівня білірубіну. Саме тому неонатологи радять не догодовувати немовлят молочною сумішшю, а намагатися максимально правильно налагодити грудне вигодовування.

Непрямі ознаки нестачі грудного молока

Незалежно від причини нестачі грудного молока, не поспішайте вводити в раціон малюка сухі молочні суміші. Обов’язково зверніться до фахівців з грудного вигодовування або до педіатра. Розуміння точної причини вбереже вас від можливих помилок.

Спочатку переконайтеся, що дитина правильно прикладається до грудей. Обов’язково зберігайте спокій. Якщо ви будете нервувати, то кількість молока тільки зменшиться. Продовжуйте добре і правильно харчуватися. Пийте більше теплої рідини і годуєте дитину на вимогу, а не по годинах. Намагайтеся як можна довше гуляти на свіжому повітрі.

Не соромтеся просити про допомогу: догляд за новонародженим дитиною – це праця, тому жінці потрібно час від часу влаштовувати відпочинок, щоб фізично і емоційно відновитися.

Тепер ви володієте повною інформацією про те, як дізнатися, що вистачає дитині молока. І що робити, якщо це не так. Нехай ваш малюк росте здоровим і сильним, на радість мамі і татові!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як можна допомогти немовляті при кольках: корисні поради

Зміст статті: Причини колік Симптоми Поради батькам Лікарські препарати Народні засоби Профілактика З коліками у дітей стикалися практично всі батьки. Симптоми даного явища зазвичай з’являються вечорами або в нічний час….

Як можна підвищити жирність грудного молока

Зміст статті: Як утворюється молоко Чому молоко здається знежиреним Продукти, підвищують жирність грудного молока Всіх годуючих жінок, які вважають що малюк недостатньо додає у вазі харчування, хвилює питання, як підвищити…

Як легко і швидко відучити дитину смоктати пальці

Зміст статті: Чому дитина смокче палець і наскільки це шкідливо? Як позбавити дитину від шкідливої звички? Чого не варто робити? Всі ми маємо шкідливі звички. На жаль, вони можуть сформуватися…