Як можна збільшити кількість грудного молока: ефективні рекомендації
- Зміст статті:
- Причини проблем з лактацією
- Симптоми порушень лактації
- Методи допомоги
- Особливості харчування
- Лактогонные препарати
- Народні засоби
- Інші методи
Кожній мамі хочеться, щоб її новонароджена дитина був ситий і здоровий. Велику роль у цьому відіграє об’єм грудного молока. Даний продукт прекрасно засвоюється організмом, забезпечує повноцінний розвиток, формує міцний імунітет. Однак деякі жінки мають різні проблеми з лактацією. У цій ситуації їх цікавить актуальне питання: як збільшити кількість грудного молока.
Причини проблем з лактацією
Зазвичай зниження синтезу молока обумовлена порушеннями в організації годівлі. Причин буває досить багато:
- Нерегулярне прикладання малюка;
- Фізична або психологічна втома мами;
- Порушення при захопленні грудей дитиною;
- Дефіцит сну;
- Хвороби годуючої мами;
- Тривалі проміжки між їжею;
- Недоношеність немовляти;
- Порушення в харчуванні матері-годувальниці;
- Швидкий розвиток дитини і різке збільшення потреби в їжі.
Якщо вчасно визначити першоджерело проблеми і впоратися з причинами, по яких у жінки виробляється мало молока, вдасться покращити лактацію вже через 3-10 діб.
Симптоми порушень лактації
Визначити, що у мами-годувальниці мало молока, допоможуть такі симптоми:
- Дитина постійно просить груди, вередує і жадібно смокче. Якщо немовляті достатньо їжі після годування він залишається у хорошому настрої і швидко засинає. Якщо молока мало, дитина може вередувати і плакати.
- Після завершення годування в грудях жінки нічого немає.
- Дитина припиняє додавати у вазі. В нормі цей показник повинен становити мінімум 125 г в тиждень.
Щоб визначити дефіцит молока, можна звернути увагу на кількість сечовипускань у малюка. Даний метод підійде тільки тим дітям, які повністю перебувають на грудному вигодовуванні і не отримують додаткового харчування або води. У нормі дитина повинен справляти нужду мінімум 8 разів на добу. Однак найчастіше у ситих дітей сечовипускання становить 12 разів.
Методи допомоги
Оскільки на лактацію у годуючої матері впливають гормони, домогтися її збільшення в домашніх умовах допоможе стимуляція смоктанням дитини. Якщо у жінки спостерігається мало молока, підвищити його обсяг допоможе наступне:
- Треба збільшити періодичність прикладань. Часте стимулювання грудей забезпечить більшу кількість пролактину. Саме цей гормон допомагає молоку синтезуватися в достатній кількості.
- Якщо молока в одній грудей дитині мало, потрібно дати йому другу груди після спорожнення першої.
- Важливо простежити, щоб малюк правильно брав груди. Він повинен захоплювати всю ареолу.
- Особливу увагу приділяти годування ночами. Великий обсяг пролактину синтезується з 3 до 8 годин.
- Проводити час з дитиною. Для синтезу молока матері потрібно багато часу бути з малюком – обіймати, носити його на руках, спати разом.
- Зціджувати молоко, що залишилося. Це теж допомагає підвищити його кількість.
Особливості харчування
Щоб домогтися збільшення кількості молока для немовляти, потрібно переглянути раціон харчування матері. В меню обов’язково повинні бути овочі та фрукти, каші, злаки, сухофрукти. При цьому краще відмовитися від надлишку швидких вуглеводів. До них відносять хліб, цукор, випічку. Категорично заборонено вживати спиртні напої і продукти, які здатні викликати алергію. До них відносять кава, горіхи, шоколад. Під забороною цитрусові фрукти і морепродукти. Не можна їсти гострі, сильно солоні, копчені страви.
Лактогонные препарати
У деяких випадках збільшити кількість молока допомагають тільки спеціальні препарати. Вони представлені у вигляді сумішей, таблеток або чаю. Застосовувати їх можна тільки після консультації з лікарем! До найбільш ефективних засобів цієї групи відносять наступне:
- Апілак. Цей препарат роблять з бджолиного маточного молочка. У ньому є амінокислоти, вітаміни та інші активні компоненти. Даний засіб має загальнозміцнюючі властивості. Щоб збільшити обсяг молока, матері потрібно пити препарат тричі на день.
- Лактогон. Дане ліки включає екстракти рослин – кропу, моркви. Також в ньому є материнка, маточне молочко, імбир. Препарат випускають у таблетованій формі. Для вирішення проблеми достатньо вживати по 1 таблетці тричі на день.
- Лактогонные чаї. Дані продукти теж допомагають збільшити лактацію. Зазвичай їх роблять на основі меліси, кмину, анісу. У складі може бути фенхель, шипшина, кропива.
У продажу можна відшукати і сухі суміші, призначені для годуючих мам. У них є багато мінералів, кислот і вітамінів. Щоб поповнити запаси даних речовин, досить 1-2 порцій цього продукту. Щоб отримати стабільну лактацію, поєднувати вживання суміші з прийомом теплих напоїв.
Покращити лактацію допомагають різні засоби. Однак ніякі препарати і заходи не дадуть бажаних результатів, якщо молода мама нервує, недостатньо спить або відчуває важкі фізичні навантаження.
Народні засоби
Відновити лактацію в домашніх умовах допомагають ефективні народні засоби. Вирішити проблему молодій мамі допоможуть такі рецепти:
- Свіжовичавлений морквяний сік. Для його приготування овоч слід подрібнити з допомогою терки і віджати через марлю. У ролі доповнень до напою можна використовувати воду та інші соки, не викликають алергії. Щоб зберегти лактогонные властивості, кількість інгредієнтів не повинно бути більше 2 столових ложок.
- Настій з салатних насіння. 20 г салату слід подрібнити з допомогою маточки, влити 250 мл окропу і залишити на пару годин. Щоб зробити смак напою краще, можна додати пару невеликих ложок меду за умови відсутності алергії у дитини. Вживати даний продукт рекомендується по 125 мл кілька разів на добу.
- Відвар тмину. Для його виготовлення слід взяти 15 г насіння кмину і 100 г цукру. Також потрібно 1 лимон. Його цілком можуть замінити 2 г лимонної кислоти. Всі складові потрібно змішати, влити 1 л води і готувати на повільному вогні 5-10 хвилин. Вживати по 125 мл кілька разів на добу.
Інші методи
Дієвим способом збільшення лактації вважається контрастний душ. Дану процедуру слід проводити двічі – з ранку і ввечері. Спочатку теплою водою обробляють груди, потім струмінь переміщують до області лопаток і завершують процедуру прохолодною водою. Сеанс слід проводити дуже акуратно, щоб не застудитися.
Важливе значення має дотримання режиму дня. Жінка обов’язково повинна досить спати, гуляти на свіжому повітрі і перебувати в гарному настрої. При цьому потрібно уникати стресів, які негативно впливають на лактацію.
Синтез молока допомагає збільшити спеціальний масаж. Краще виконувати процедуру з застосуванням касторової олії. Для виконання масажу ліву руку слід розташувати під грудьми, а праву – зверху. Всі рухи рекомендується виконувати в напрямку годинникової стрілки. Обробляючи груди, потрібно втирати масло. Важливо, щоб рухи були легкими і обережними.
Рекомендується стежити, щоб масло потрапляло на сосок, інакше дитина може отримати його. Після завершення процедури груди слід обполоснути теплою водою. Також корисно робити масаж спини, шиї і хребта.
Для посилення лактації лікарі радять виконувати спеціальні вправи. Це не тільки сприяє збільшенню синтезу молока, але і дозволяє зберегти прекрасну форму бюста. Для виконання гімнастики руки слід зігнути в ліктях і розташувати зімкнуті долоні перед грудьми. Пальці варто направити догори. Спочатку долоні стискають, після чого – розслаблюють. Вправу слід робити 20 разів.
Дієвим засобом вважаються ванни для грудей. В ємність слід налити теплу воду і розташувати її на столі. Акуратно опустити туди груди. Процедура має тривати мінімум 20 хвилин. Потім бюст слід витерти і надягти светр.
Неодмінно варто подбати про свій комфорт під час спілкування з дитиною. Дуже важливо навчитися годувати дитину в різних позах. При цьому тіло має бути максимально розслаблені. Одним жінкам підходить годування лежачи, тоді як іншим варто користуватися подушками – можна вибрати звичайну або призначену спеціально для годування.
Збільшити обсяги грудного молока не так вже й складно. Для цього потрібно правильно харчуватися, більше відпочивати, прикладати дитину до грудей. Якщо ці заходи не допомагають вирішити дану проблему, можна використовувати спеціальні лактогонные засоби і народні рецепти.

Де ви зараз? Ось тут:
Схожі записи:

Як можна зрозуміти, що маленькій дитині не вистачає грудного молока?
Зміст статті: Малюк повинен ковтати і прицмокувати Потрібно давати дитині обидві груди в одне годування? Про що може розповісти стілець дитини Зважування після прийому їжі Аналіз крові Непрямі ознаки нестачі…

Як можна допомогти немовляті при кольках: корисні поради
Зміст статті: Причини колік Симптоми Поради батькам Лікарські препарати Народні засоби Профілактика З коліками у дітей стикалися практично всі батьки. Симптоми даного явища зазвичай з’являються вечорами або в нічний час….

Як можна підвищити жирність грудного молока
Зміст статті: Як утворюється молоко Чому молоко здається знежиреним Продукти, підвищують жирність грудного молока Всіх годуючих жінок, які вважають що малюк недостатньо додає у вазі харчування, хвилює питання, як підвищити…