Тільки для справжніх пані!

Як можна визначити позаматкову вагітність

Як можна визначити позаматкову вагітність

Важливо знати, як визначити позаматкову вагітність, щоб вчасно попередити небезпечні для життя наслідки патології. Її ознаки можна виявити в перші тижні вагітності за допомогою УЗД та аналізу крові на ХГЛ.

Вдома жінка може звернути увагу на кілька непрямих симптомів, що вказують, що вагітність проходить несприятливо. Тільки гінеколог може поставити точний діагноз після того, як отримає результати обстеження. На це потрібен час, яке при розвитку позаматкової вагітності обмежений. Всі жінки повинні перед зачаттям пройти медогляд, за допомогою якого відбувається визначення здатності до зачаття. При проходженні УЗД можна побачити стан органів, розташованих у порожнині малого тазу. Після настання вагітності в ранні терміни потрібно встати на облік в жіночій консультації, навіть у тому випадку, якщо неприємні відчуття відсутні. Тільки таке ставлення до здоров’я допоможе відрізнити нормальну вагітність від патологічної, і попередити грізні ускладнення.

Сценарій розвивається патології

Як визначити позаматкову вагітність? Виявити її будинку на ранніх термінах часто неможливо. Позаматкова вагітність розвивається непомітно і часто не турбує до 8 тижнів. Симптоми, що відрізняють її від нормальної, з’являються після того, як плодове яйце значно збільшується в розмірах і активно тисне на стінки порожнистого органу, де він зупинився. Ситуація може загостритися в будь-який момент, і почнеться катастрофа, яка без термінового медичного втручання призведе до загибелі пацієнтки.

Жінка може запідозрити позаматкову вагітність будинку, якщо у неї є особливі ознаки, що з’явилися на тлі гормону ХГЛ в крові. До них відносяться наступні симптоми:

Ці ознаки можуть з’являтися не тільки при позаматкової вагітності. Вони з’являються при нежиттєздатності ембріона через патологій генетичного матеріалу, використовуваного при заплідненні. Його загибель призводить до мимовільного аборту, що теж загрожує жіночому здоров’ю.

Якщо є ознаки невдалої вагітності, дільничний гінеколог завжди рекомендує пацієнтці невідкладно звертатися за медичною допомогою. УЗД та інші методи діагностики дозволяють лікарю швидко ставити правильний діагноз і проводити відповідне лікування.

Вагітні жінки на ранніх термінах обстежуються в жіночій консультації за місцем проживання. Чим раніше гінеколог проведе перший огляд і визначить неправильне розвиток ембріона, тим менше будуть наслідки після хірургічного втручання.

Якщо лікаря на ранніх термінах вагітності вдасться зрозуміти, що запліднене яйце не змогло проникнути в матку, і змушена була приєднатися до стінки труби або залишитися в черевній порожнині, то це дозволить видалити його з черевної порожнини з допомогою щадних методик.

Що вказує на близьку катастрофу

Вагітні жінки, відкладають свій похід в жіночу консультацію, ігнорують незначні ознаки патологічно розвивається плодового яйця, сильно ризикують своїм здоров’ям. Поки вони чекають, що проблема зникне самостійно, ембріон збільшується до розмірів, коли стінки яйцепроводу не витримують його тиску і лопаються. При цьому з’являються симптоми, що вказують на сильні внутрішні пошкодження.

Розрив фаллопієвої труби супроводжують гострі відчуття:

 • Внизу живота раптово з’являється різкий біль.
 • Спостерігається загальна слабкість.
 • Липкий холодний піт вкриває все тіло.
 • Шкірні покриви бліднуть.
 • Може спостерігатися синюшність носогубного трикутника.
 • Тонометр показує зниження артеріального тиску.
 • Жінка може втратити свідомість, і якщо в цей момент вдома нікого не буде поруч, вона загине від кровотечі.

  Різкий біль внизу живота і будь-яка кровотеча – важливі симптоми почалася гострої патологічної ситуації. Біль може з’являтися, коли плодове яйце вже значно збільшилася і стало розривати стінки труби. Якщо воно приліпилося поза її, то цей симптом може бути відсутнім до розвитку перитоніту. При повному розриві стінки яйцепроводу сильна біль набуває постійний характер і локалізується з тієї сторони, де було прикріплено запліднене яйце. Вона віддає в пряму кишку і плече, і це основні ознаки, що вказують на переривання позаматкової вагітності або мимовільний аборт.

  Кров’янисті виділення завжди можна розглядати як порушення в роботі внутрішніх статевих органів. Цей симптом вимагає консультації гінеколога і огляду на УЗД.

  Менструацію з незначними виділеннями можна віднести до симптому позаматкової вагітності, якщо домашній тест на ХГЛ показує слабку другу смужку. Такі ознаки, які з’явилися вдома, не можна відносити до нормальної вагітності, ігноруючи їх. Плодове яйце в будь-якому випадку потрібно прибирати з внутрішніх органів, щоб воно не стало причиною гнійного перитоніту. Зробити це можна тільки гінеколога.

  Як фахівці визначають розвиток патології

  Профілактика позаматкової вагітності починається при її плануванні. Жінку, яка збирається завагітніти, повинен оглянути гінеколог ще до запліднення яйцеклітини. При профілактичному огляді можна дізнатися багато нового і цікавого про своє організмі. Молоді дівчата отримують висновок лікаря про стан їх статевих органів і можливості розвитку нормальної вагітності. Жінки, які пережили медичний аборт або захворювання, що передається статевим шляхом, будуть поінформовані про стан внутрішніх статевих органах і присутності спайкового процесу. При поганому діагноз можна пройти лікування, яке дозволить вагітності пройти в нормальному режимі.

  Профілактичний огляд не гарантує, що процес запліднення і зростання ембріона буде сприятливим. Особливості роботи ендокринної системи можуть змусити запліднену яйцеклітину занадто швидко ділитися. Якщо слизові тканини фаллопієвої труби при цьому будуть частково зруйновані, то плодове яйце може застрягти в трубі без виникнення спайкового процесу. Таке спостерігається у пацієнток, які перенесли перед вагітністю тривале комплексне лікування антибактеріальними препаратами. Застрягле яйце з ембріоном не завжди можна побачити з допомогою УЗД, але добре видно, збільшується матка, чи ні.

  Після настання вагітності гінеколог повинен на ранніх термінах оглянути жінку на кріслі з допомогою дзеркала і пальпації. Так відбувається визначення розмірів матки. Її збільшення вказує, що плодове яйце благополучно закріпилося за стінку матки, і почався розвиток вагітності. УЗД підтверджує попередній діагноз або спростовує його.

  Як борються з виявленою патологією

  Лікарі давно виробили методику, як визначити позаматкову вагітність, і користуються нею в профілактичних цілях. Гінеколог при огляді на ранніх термінах, виявив неправильне закріплення яйця, направляє пацієнтку на УЗД і аналіз, який вказує присутність в крові гормону ХГЛ. Обстеження на апараті УЗД дозволяє розпізнати, чи є ембріон в порожнині матки або він там відсутній. Перевірка рівня гормону ХГЛ в крові при відсутності плода в матці допомагає виявити позаматкову вагітність.

  Якщо діагностичні заходи показали, що ймовірність розвитку позаматкової вагітності велика, пацієнтку госпіталізують і проводять лапароскопію. Це щадний вид хірургічного втручання, що дозволяє оглянути труби і оглянути їх межах на предмет спайок і закріпився плодового яйця. Гінеколог не завжди може точно стверджувати, що патологічна вагітність існує. В маткових трубах є місця, які можна оглянути на УЗД, і тільки введення зонда з оптичними волокнами дозволяє оглянути внутрішні стінки труб.

  При виявленні плідного яйця при лапароскопії на 5-6 тижні проводять туботомию, яка дозволяє акуратно розкрити маткову трубу, видалити з неї спайки і плодове яйце. Це щадний вид оперативного втручання, що дозволяє зберегти репродуктивний орган, і він буде здатний виконувати свою функцію і далі.

  На 10-12 тижні маткова труба сильно деформується, і її функціональність порушується. При такому терміні застосовують тубэктомию, яка видаляє залишки труби, що не підлягають відновленню.

  Сучасні методи щадною хірургії дозволяють оцінити стан жіночих статевих органів під час операції без розтину порожнини малого тазу. Але вони не завжди дозволяють зберегти зруйновану трубу, і це призводить до безпліддя.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Як можна полегшити перейми

  Зміст статті: Чому з’являється біль Що роблять лікарі для полегшення пологів Що може зробити для полегшення жінка Жінки часто шукають способи, як полегшити біль при переймах, коли виношують первістків, бо…

  Як можна позбутися від розтяжок на животі після пологів?

  Нерідко після вагітності новоспечені матусі зустрічаються з такою проблемою, як розтяжки після пологів, у тому числі на животі. Ніякої шкоди фізичному стану вони не заподіюють, але естетично здатні зробити шкіру…

  Як лікуватися від головного болю при вагітності: огляд нешкідливих засобів

  Зміст статті: Причини головного болю у вагітних Лікування медичними препаратами Використання лікувальних трав і рослин Застосування масажу Зміна свого життя Вагітність – це чудовий час очікування зустрічі зі своєю дитиною….